سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۷

روحانی در جمع علماء پاکستان:

باید در برابر کفر و نفاق جهانی قدرتمند شویم

رییس جمهوری در دیدار علما و نخبگان پاکستان گفت: امروز عده‌ای به نام اسلام به اقدامات تفرقه‌افکنانه و از آن بدتر به نام اسلام و جهاد، به آدم کشی و برادر کشی دست می‌زنند که این به معنای غربت اسلام رحمانی در دنیا است.

به گزارش ندای اصفهان، حجت الاسلام حسن روحانی روز شنبه در دیدار علما و نخبگان پاکستان، گفت: اسلام دین برادری، محبت، عشق و دوستی به انسان‌های دیگر است و ما باید فرهنگ راستین اسلام را به جهان معرفی کنیم و اجازه ندهیم عده‌ای فریبکار به نام اسلام، بر چهره اسلام شمشیر بکشند.

رییس جمهوری تاکید کرد: تروریستهایی که به نام اسلام دست به مسلمان‌کشی می‌زنند تنها انسان‌ها و مسلمانان را نمی‌کشند، بلکه معنویت، حقیقت و واقعیت اسلام را ذبح می‌کنند.

روحانی اسلام را دین میانه‌روی، اعتدال و اخلاق دانست و تاکید کرد: مگر می‌شود ما بین این مذهب و یا آن مذهب فاصله ایجاد کنیم. هویت ما، شیعه در برابر سنی نیست؛ بلکه هویت ما هویت اسلام در برابر کفر و نفاق است و باید به هویت اسلامی خود بنازیم و افتخار کنیم.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه «مذاهب مختلف، راههای مختلف به سمت حقیقت واحد هستند»، تصریح کرد: باید مذاهب مختلف را به رسمیت بشناسیم و وحدت دنیای اسلام از همین نقطه آغاز می‌شود. ما تا یکدیگر را به رسمیت نشناسیم و تا تمام چهره‌های مورد احترام همه مذاهب را مورد احترام قرار ندهیم، به وحدت نمی‌رسیم.

روحانی افزود: چرا باید مسلمانان به جان هم بیفتند و صهیونیست‌ها خندان شوند و چرا باید در خاورمیانه، صهیونیست‌ها زندگی آرامی داشته باشند و مسلمانان خون یکدیگر را بریزند و چرا باید سوریه و عراق تخریب شده و یمن نابوده شود.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه «امروز نیاز به قدرت اسلام و برافراشتن پرچم اسلام داریم»، گفت: باید در برابر کفر و نفاق جهانی قدرتمند شویم و اولین قدرت ما، قدرت فرهنگی است.

رییس جمهوری با طرح این پرسش که «چرا امروز این همه تفرقه در دنیای اسلام ایجاد شده است»، گفت: ما باید فرهنگ اسلام و قرآن را در مدارس تبلیغ کنیم و مدارس دینی ما باید مدارس وحدت و اتحاد باشند.

روحانی تصریح کرد: قرآن، منطق پیامبر(ص) و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و سیره پیامبر(ص) و علمای اسلام، ریسمان نجات‌بخش مسلمانان هستند و قدرت ما در سایه احیای فرهنگ راستین اسلام و علم و دانش است و باید جوانان را به علوم روز آشنا کنیم.

رییس جمهوری گفت: اگر امروز در جهان، به دنبال قدرت هستیم باید علم و دانش را فرا بگیریم. در بسیاری از علوم و فنون، دنیای اسلام حرکتهای خوبی داشته است و باید دانشگاه‌ها و اندیشمندان ما در کنار یکدیگر قرار گیرند و بسیار خوشحالیم که امروز در دنیای اسلام، بانوان ما، مسیر علم و دانش را انتخاب کرده‌اند.

روحانی اظهارداشت: باید با علم و دانش، قدرتمان را بالا ببریم و قدرت اقتصادی دنیای اسلام را تقویت کنیم و ببینیم چرا در دنیای اسلام تجارت میان کشورهای اسلامی اندک است.

رییس جمهوری در ادامه به تلاش ایران برای تامین نیاز انرژی پاکستان اشاره کرد و گفت: امنیت پاکستان امنیت ایران است و توسعه و ترقی ایران توسعه و ترقی پاکستان است. ما باید دست در دست یکدیگر دهیم و نگذاریم دشمنان اسلام  روابط دو کشور را خدشه‌دار کنند.

روحانی سخنان خود را در جمع علما و نخبگان پاکستانی با این شعار به پایان برد که «زنده باید ایران و زنده باد پاکستان»؛ شعاری که با  تشویق یکپارچه حاضران توأم بود.

انتهای پیام/

منبع: پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق