جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۵
 زنده رود ۱۰ فروردین زنده می شود   

با توجه به شرایط بارندگی‌های اخیر و میزان اندک این بارندگی‌ها، آب زاینده‌رود برای کشت کشاورزان باید ۱۰ فروردین باز شود .

به گزارش ندای اصفهان، رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان با اشاره به بارندگی‌های صورت گرفته در اصفهان و اینکه آیا با توجه به این بارندگی‌ها و ورود آب به زمین‌های کشاورزی، آب زاینده‌رود برای کشت کشاورزان دیرتر باز می‌شود یا خیر، اظهار داشت:  بارندگی‌های چند روز اخیر حجم چندان زیادی نداشته و بعد از آنکه آب به زمین‌ها وارد می‌شود و با وزش باد، زمین‌ها مجدد تشنه می‌شوند.
اسفندیار امینی افزود: با توجه به بارندگی‌های کنونی و نیاز زمین‌های کشاورزی اصفهان به آب، اگر بخواهیم که محصول خوبی داشته باشیم، باید این قاعده رعایت و آب ۱۰ فروردین باز شود.
رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان ادامه داد: به هر حال تحمل زمین‌های اصفهان بالا رفته اما اگر آب دیرتر باز شود، آسیب‌های خاص خودش را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: در برخی مناطق، از زمان باز شدن آب تا زمانی که تیم زمین‌ها آبیاری شوند، بازه زمانی ۲۰ روزه طول می‌کشد و به همین دلیل نیاز است که برای آبیاری کل اراضی که زمانی نزدیک به ۲۰ روز طول می‌کشد، آب هرچه سریعتر باز شود تا آسیب‌های آن کمتر شود.
امینی خاطرنشان کرد: از نظر فنی نیاز است که آب ۱۰ فروردین باز شود و امیدوارم با توجه به محدودیت‌ها، این آب در زمان مقرر جریان پیدا کند و جریان آن تا ۱۵ خرداد امسال تداوم پیدا کند.

 

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق