چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۳۵ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۵
 زنده رود ۱۰ فروردین زنده می شود   

با توجه به شرایط بارندگی‌های اخیر و میزان اندک این بارندگی‌ها، آب زاینده‌رود برای کشت کشاورزان باید ۱۰ فروردین باز شود .

به گزارش ندای اصفهان، رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان با اشاره به بارندگی‌های صورت گرفته در اصفهان و اینکه آیا با توجه به این بارندگی‌ها و ورود آب به زمین‌های کشاورزی، آب زاینده‌رود برای کشت کشاورزان دیرتر باز می‌شود یا خیر، اظهار داشت:  بارندگی‌های چند روز اخیر حجم چندان زیادی نداشته و بعد از آنکه آب به زمین‌ها وارد می‌شود و با وزش باد، زمین‌ها مجدد تشنه می‌شوند.
اسفندیار امینی افزود: با توجه به بارندگی‌های کنونی و نیاز زمین‌های کشاورزی اصفهان به آب، اگر بخواهیم که محصول خوبی داشته باشیم، باید این قاعده رعایت و آب ۱۰ فروردین باز شود.
رئیس انجمن خبرگان کشاورزی اصفهان ادامه داد: به هر حال تحمل زمین‌های اصفهان بالا رفته اما اگر آب دیرتر باز شود، آسیب‌های خاص خودش را به دنبال دارد.
وی تصریح کرد: در برخی مناطق، از زمان باز شدن آب تا زمانی که تیم زمین‌ها آبیاری شوند، بازه زمانی ۲۰ روزه طول می‌کشد و به همین دلیل نیاز است که برای آبیاری کل اراضی که زمانی نزدیک به ۲۰ روز طول می‌کشد، آب هرچه سریعتر باز شود تا آسیب‌های آن کمتر شود.
امینی خاطرنشان کرد: از نظر فنی نیاز است که آب ۱۰ فروردین باز شود و امیدوارم با توجه به محدودیت‌ها، این آب در زمان مقرر جریان پیدا کند و جریان آن تا ۱۵ خرداد امسال تداوم پیدا کند.

 

باشگاه خبرنگاران

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
میدان نیوز
میدان نیوز
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق