دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۵
 جنجال جدید آمریکایی ها/ شکایت از چند ایرانی به خاطر حملات سایبری   

منابع مطلع به خبرگزاری‌ها گفته‌اند دولت آمریکا ادعانامه ای علیه شماری از افراد در ارتباط با حملات سایبری که قبلا به ایران نسبت داده شده، تنظیم کرده است.

به گزارش ندای اصفهان، منابع مطلع به خبرگزاری‌ها گفته‌اند دولت اوباما ادعانامه ای علیه شماری از افراد در ارتباط با حمله سایبری در سال های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به سدی در نیویورک و چند بانک تنظیم کرده است.

این گزارش ها حدود ۱۲ روز پس از آن منتشر می شود که مقام‌های آمریکایی به خبرگزاری‌ها گفته بودند دولت اوباما، ایران را مسئول حمله سایبری به سدی در حومه نیویورک می‌داند.

به گفته آنها سد کوچک “بومن اونیو” در نزدیکی نیویورک در سال ۲۰۱۳ هدف حمله سایبری قرار گرفت.

همان زمان سناتور چارلز شومر از نیویورک گفت که تحقیقات وزارت دادگستری نشان دهنده ارتباط آن حمله با ایران است و خواستار تحریم ایران در ارتباط با آن شد.

رویترز روز چهارشنبه به نقل از منابع آگاه نوشت که وزارت دادگستری آمریکا ادعانامه‌ای را علیه حدود شش نفر تنظیم کرده است. آسوشیتدپرس هم به نقل از منابعی که نامشان را فاش نکرد گزارش مشابهی را منتشر کرد.

به گزارش رویترز این اتهامات شامل دسترسی غیرقانونی به کامپیوترها و سایر جرایم ادعایی است و انتظار می رود صبح پنجشنبه به وقت واشنگتن در یک کنفرانس خبری اعلام شود.

به گفته مقام های آمریکایی که نامشان فاش نشده حمله سایبری به سد بومن اونیو تقریبا همزمان با موجی از اختلال ها در سال ۲۰۱۲ بود که گریبان شش بانک آمریکایی را گرفت و آنها همواره مظنون بوده اند که این دو هم ارتباط داشته است.

به گزارش رویترز کارشناسان امنیت سایبری گفته اند که حمله به بنک آو امریکا، جی پی مورگان چیس، کاپیتال وان، پی ان سی فایننشیال سرویسز و سانتراست توسط هکرهای ایرانی انجام شد.

البته مقام‌های آمریکایی گفته بودند که هکرها نتوانسته‌اند به سیستم عملیاتی سد کنترل سیلاب بومن اونیو که در ۵۰ کیلومتری شهر نیویورک واقع شده، دسترسی پیدا کنند و فقط در سیستم اداری آن نفوذ کرده‌اند. به اعتقاد آنها هدف هکرها محک زدن توانایی‌شان برای نفوذ در تاسیسات بوده است.

یک منبع به رویترز گفت که هکرهایی که از آنها در ادعانامه نام برده خواهد شد ساکن ایران هستند.

وزارت دادگستری از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است.

آسوشیتدپرس هم نوشت که هویت متهمان و فهرست دقیق اتهامات آنها معلوم نیست.

به نوشته خبرگزاری ها این یکی از بزرگترین ادعانامه های دولت آمریکا علیه یک کشور خارجی در ارتباط با حملات سایبری است.

آمریکا در سال ۲۰۱۴ پنج عضو ارتش چین را به هک کردن شبکه های کامپیوتری آمریکا و دست داشتن در تجسس سایبری به نمایندگی از یک دولت خارجی متهم کرد.

به گزارش بی بی سی، نگرانی روزافزون دولت آمریکا از تهدیدهای سایبری دولت‌های خارجی علیه تاسیسات زیربنایی این کشور باعث توجه ویژه دولت باراک اوباما به این مسئله شده است.

در مقابل آمریکا خود متهم اصلی یکی از مهم‌ترین حملات سایبری است که چند سال‌ پیش علیه تاسیسات اتمی ایران صورت گرفت.

گزارش رسانه‌های آمریکایی هم نشان می‌دهد که دولت آمریکا قصد داشته در صورت شکست مذاکرات هسته‌ای باز هم تاسیسات اتمی ایران را هدف حمله سایبری قرار دهد.

جام

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز