یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۴
رئیس اداره سیاسی سپاه:
 انفجار بروکسل یک حادثه سیاسی تروریستی است نه مذهبی   

رئیس اداره سیاسی سپاه پاسداران با محکوم کردن انفجار تروریستی بروکسل گفت: اصل این حادثه به منظور اسلام هراسی صورت گرفته و این انفجار یک حادثه سیاسی تروریستی است نه مذهبی.

به گزارش ندای اصفهان سردار رسول سنایی‌راد ظهر امروز در شهر اصفهان در جمع خبرنگاران با تبریک فرا رسیدن سال جدید که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام‌گذاری شده است با محکوم کردن حوادث تروریستی اخیری که در قلب پایتخت سیاسی اروپا بلژیک (بروکسل) اتفاق افتاد، اظهار کرد: اصل این حادثه توسط گروه‌های تروریستی دست‌پرورده خود آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به منظور اسلام‌هراسی صورت گرفته است در صورتی‌ که اسلام مجوز کشته شدن هیچ انسان بی‌گناهی را صادر نمی‌کند.

وی با تأکید بر اینکه حادثه تروریستی پایتخت سیاسی اروپا یعنی بروکسل یک حادثه سیاسی تروریستی است نه مذهبی، افزود: حمایت اروپایی‌ها، آمریکایی‌ها و حامیان وهابی آنها در غرب آسیا از جمله عربستان سعودی از گروه تکفیری تروریستی داعش امروزه دامن خود آنها را گرفته است که این حمایت بر هیچ‌ کس پوشیده نیست.

رئیس اداره سیاسی سپاه گفت: گروه تروریستی چند لایه داعش که به هیچ قاعده و قانون انسانی پاینده نبوده و نیست و این نوع جنایت‌ها را رقم می‌زند در کشورهای سوریه و عراق به ستوه آمده و از مبارزه با جریان مقاومت خسته شده است که همین دلیل موجب پراکندگی و بازگشت آنها به کشورهای مدافع تروریسم از جمله فرانسه، بلژیک و ترکیه شده است.

وی خاطر نشان کرد: هرچند هم اگر این گروه تروریستی طی اطلاعیه اعلام نمی‌کرد که این حوادث تروریستی توسط آن‌ها انجام‌ شده باز می‌شد از راه‌های مختلف فهمید که این انفجارهای تروریستی توسط داعش صورت گرفته است.

سنایی‌راد با بیان اینکه گروه تروریستی داعش امروزه هم دارای حمایت منطقه‌ای و هم فرا منطقه‌ای است، تصریح کرد: کشورهای منطقه‌ای مثل عربستان و بعضی از کشورهای زیاده‌طلب همانند ترکیه که به دنبال احیا امپراتوری عثمانی بودند در نظر داشتند با تقویت و حمایت از جریان تکفیری ـ تروریستی داعش محور مقاومت در منطقه را تضعیف کنند اما نه‌تنها به این موفقیت نائل نشدند بلکه امروزه همانند ماجرای حمایت غرب از گروه تروریستی القاعده برای مبارزه با شوروی سابق، دامن خود آن‌ها را گرفته است.

وی با بیان اینکه حملات ترویستی داعش در بروکسل از قبل قابل پیش‌بینی بود، ادامه داد: ناکامی‌های این گروه تروریستی در سوریه و عراق موجب پراکندگی آنها در سایر کشورهای حامی و میزبان آنها شده است.

رئیس اداره سیاسی سپاه اظهار کرد: ای‌ کاش این حوادث تروریستی که موجب کشته شدن ده‌ها انسان بی‌گناه و بی‌دفاع شده است زمینه‌ای برای عبرت غرب در حمایت از این گروه تکفیری تروریستی به وجود آورد.

وی به سکوت معنادار غربی‌ها در مقابل حامیان گروه تروریستی داعش که امروز طی اطلاعیه‌هایی حزب‌الله لبنان را تروریست معرفی می‌کنند اشاره نمود و گفت: حزب‌الله اصلی‌ترین و مهم‌ترین رکن مبارزه با تروریسم نه‌ تنها در منطقه بلکه در کل جهان است.

سنایی‌راد با ابراز تأسف از همراهی اروپایی‌ها با کشورهای حامی تروریسم همانند عربستان برای محدودسازی حزب‌الله گفت: اگر امروزه حزب‌الله در سوریه گروه تروریستی تکفیری داعش را مهار نمی‌کرد بدون شک دامنه جنایت آنها گسترده‌تر از آنچه بود که امروز در قلب پایتخت سیاسی اروپا شاهد آن هستیم.

وی بیان داشت: غربی‌ها و حامیان منطقه‌ای داعش باید این واقعیت را بپذیرند که این جریان تروریستی تکفیری در سوریه و عراق به ستوه آمده و به همین دلیل در راستای فشار بیشتر به حامیان خود دست به چنین اقدامات کور و دور از حقوق انسانی می‌زند.

رئیس اداره سیاسی سپاه با چندلایه خواندن گروه تروریستی داعش تأکید کرد: لایه بیرونی این گروه متشکل از وهابی‌گری و تکفیری است و لایه درونی آن به سرویس‌های جاسوسی موساد و سیا متصل است به طوری که توسط لایه درونی در نظر دارند چهره راستین اسلام را بدنام کنند.

فارس

 

برچسب‌ها: ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز