ندای اصفهان

برگزاری جُنگ فرهنگی به‌مناسبت نوروز/ فروش کتاب با تخفیف ویژه به مسافران نوروزی در اصفهان

کدخبر: 31536
۴ فروردین ۱۳۹۵ در ساعت ۲:۰۸ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی با اشاره به برنامه‌های این اداره‌کل در ایام نوروز اظهار داشت: اداره ارشاد غالباً به وظیفه هدایت و حمایت از برنامه‌های فرهنگی مشغول است و در زمان‌هایی که اجرای فعالیت‌های فرهنگی با رویکرد هدایت‌گری انجام شود، در حوزه اجرا نیز ورود پیدا می‌کند.

وی افزود: پیش از شروع امسال جلسه‌ای با تمام شعب اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان برگزار شد و در این جلسه موضوع شادی مردم که دغدغه نظام هم به شمار می‌رود، از اولویت‌های ما اعلام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر فعالیت‌های خوبی در این راستا صورت گرفته، تصریح کرد: باید کاری کنیم که تسهیل اعطای مجوزها و تلاش مردم به ورود در موسسات، سمن‌ها و گروه‌های مختلف فرهنگی مد نظر قرار گیرد تا برنامه‌های شاد و مفرحی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در بسیاری از شهرستان‌ها برنامه‌های بسیاری اجرایی شده و گروه‌های فرهنگی هنری که تا پیش از آن مشکلاتی برای اخذ مجوز داشتند، به راحتی مجوز دریافت کردند. همچنین همکاری با مسئولان برگزاری سیرک‌ها، جُنگ‌های فرهنگی در سطح شهر و همکاری و مشارکت در برگزاری ویژه‌برنامه شهر رویاها توسط این اداره‌کل انجام شد.

ارزانی ادامه داد: تالار فرشچیان اصفهان در حال حاضر به بخش خصوصی واگذار شده اما در عین حال برنامه‌های بسیاری برای نوروز در این تالار ترتیب داده شده و جُنگ‌های ویژه نوروز، برنامه‌های فرهنگی و دعوت از هنرمندان را مد نظر قرار دارد. هنرمندان فاخر و شاخص اصفهان نیز گردش‌های دوره‌ای در منازل دیگر هنرمندان مد نظر قرار دادند.

وی به برنامه‌های صورت گرفته در زمینه کتابخوانی نیز گفت: در حوزه کتاب نیز امسال فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و مسافران نوروزی کتاب‌های مختلف را با تخفیف ویژه تا ۲۰ درصد دریافت می‌کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان اضافه کرد: تمام مسافران نوروزی بن‌های تخفیف ۲۰ درصدی کتاب را از محل‌های کمپ‌های ستاد اسکان، تالار فرشچیان و اتحادیه ناشران دریافت کرده و نسبت به خرید کتاب اقدام می‌کنند تا در این راستا بتوانیم زمینه فرهنگ‌سازی در حوزه کتابخوانی را فراهم کنیم.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , , , ,