چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۴
13941229104428477374744
 رشد ۴۶ درصدی بازدید از بناها و آثار تاریخی اصفهان در نوروز ۹۵   

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان از رشد ۴۶ درصدی بازدید از بناها و آثار تاریخی اصفهان خبر داد.

به گزارش ندای اصفهان، محسن یارمحمدیان با اشاره به حضور گردشگران نوروزی در اصفهان اظهار داشت: تا روز دوم فروردین افراد مقیم استان ۶۰۳ هزار و  ۵۲۰ نفر بوده‌اند و آمار افرادی که در شهر اصفهان در مراکز اقامتی، هتل‌ها و مراکز بوم‌گردی اسکان یافته‌اند ۴۳۴ هزار نفر گزارش شده است.

وی افزود: همچنین ۳۵۰ هزار دستگاه خودرو برای سفر به اصفهان در نوروز وارد این شهر شده‌اند، بر همین اساس ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه خودرو نیز به اصفهان تردد داشته‌اند که در این زمینه نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۲۹ درصد رشد داشته‌ایم.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با بیان اینکه براساس آمار اعلام شده تاکنون ۲۱۲ هزار نفر از بناهای تاریخی بازدید کرده‌اند گفت: بازدید از بناهای تاریخی اصفهان که شامل مراکز میراث فرهنگی و شهرداری بوده نیز با ۴۶ درصد رشد همراه بوده است.

وی با اشاره به بازدید گردشگران نوروزی از شهرستان‌های استان اصفهان گفت: شهرهای کاشان، نطنز و نائین از اصفهان بیشترین بازدید کننده را داشته و از میان روستاها نیز از روستای ابیانه استقبال خوبی شده است.

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها:

FacebookTwitterGoogle+TelegramWhatsAppLineYahoo MessengerLinkedInPinterestTumblr

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


میدان نیوز
میدان نیوز
حوزه و روحانیت
حوزه و روحانیت
جوان انقلابی
جوان انقلابی
انقلابی شدن
انقلابی شدن
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق