سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۴

انعکاس اظهارات سردار فدوی؛

واکنش رسانه‌های آمریکایی به تصمیم سپاه/ «مجسمه ملوان‌های آمریکایی، جاذبه گردشگری در ایران»

«ایران قصد دارد مجسمه ای از ۱۰ ملوان آمریکایی دستگیر شده به عنوان یک جاذبه گردشگری بسازد... مجسمه ای که یادآور تحقیر آمریکا و نیروی دریایی ما است ...»

به گزارش ندای اصفهان، خبر ساخت نمادی از دستگیری ملوانان آمریکایی به صورت گسترده ای مورد توجه رسانه های آمریکایی قرار گرفته است.
چند روز پیش سردار علی فدوی، فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن بیان این موضوع اعلام کرد: «در سال‌های آینده نمادی از دستگیری ملوانان آمریکایی در یادمان‌های دریایی راهیان‌نور برای بازدید زائران ساخته می‌شود. زائران کاروان‌های راهیان‌نور در حال حاضر از یادمان‌های دریایی خارک و تنگه هرمز که رزمندگان زیادی در این منطقه جنگیدند و شهید شدند بازدید می‌کنند…  ما به دنبال گسترش حضور کاروان‌های راهیان‌نور در یادمان‌ها هستیم.»
شبکه آمریکایی فاکس نیوز (Fox News) در گزارشی به انعکاس این خبر پرداخته و از تحقیر آمریکا توسط ایران سخن به میان آورده و عنوان می کند: «سپاه پاسدران ایران قصد دارد مجسمه ای از ۱۰ ملوان آمریکایی دستگیر شده به عنوان یک جاذبه گردشگری بسازد… مجسمه ای که یادآور تحقیر آمریکا و نیروی دریایی ما است؛ موضوعی که جان کری به خاطر آن از ایران تشکر هم کرد.»

 

 

 

 
مجری فاکس نیوز با عصبانیت از این موضوع به سخنان رهبر انقلاب نیز اشاره کرده و ضمن انتقاد از دولت آمریکا عنوان می کند: «اظهارات اخیر رهبر عالی ایران همه چیز در رابطه با گرمی روابط را روشن کرد. آیت الله علی خامنه ای عنوان کرد: مردم ایران نباید به دشمن دیرینه خود اعتماد کنند. آن ها هنوز با ایران دشمن هستند و سیاست هایشان پس از توافق هسته ای، مزایای رفع تحریم ها را تضعیف می کند.»

 

فاکس نیوز در ادامه انتقاد از سیاست های دولت آمریکا در تعامل با ایران به تلاش “جو بایدن” معاون اول اوباما برای اطمینان دادن به لابی صهیونیستی آیپک در رابطه با ایران اشاره کرده و عنوان می کند: «با وجود این، جو بایدن معاون اول رئیس جمهور برای اطمینان خاطر دادن به آیپک نسب به ایران تلاش کرده و می گوید: «ما مانند یک شاهین ایران را زیر نظر داریم. در صورتی که ایران توافق را نقض نماید، آمریکا وارد عمل خواهد شد؛ بله! آمریکا وارد عمل خواهد شد. تعهدات ما کاملا صریح و روشن است.»
پایگاه آمریکایی هافینگتون پست (Huffington Post) نیز ضمن انعکاس این خبر نوشت: «نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران اعلام کرده است که به دنبال ساخت بنای یادبودی برای بزرگداشت دستگیری ملوانان آمریکایی است.»
روزنامه نیویورک پست (New York Post) در گزارشی تحت عنوان “ایران قصد دارد مجسمه ملوان های دستگیر شده آمریکایی را به عنوان جاذبه توریستی بسازد” به انعکاس این خبر پرداخته و نوشت: «این مجسمه در جزیره خارک در خلیج فارس که در نزدیکی محل دستگیری ملوان های آمریکایی قرار دارد ساخته خواهد شد. ساخت این مجسمه در ادامه اقدامات تحریک آمیز سپاه ایران از جمله آزمایش موشک های بالستیک صورت می پذیرد.»
دیگر پایگاه های آمریکایی از جمله واشنگتن فری بیکن (Washington Free Beacon)، بیزنس اینسایدر (Business Insider)، تاور (Tower) و … نیز با عناوین مختلف به انعکاس این خبر پرداخته اند.

 

منبع: جام

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز