جمعه ۰۴ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۴
شهردار اصفهان خبر داد
 تشکیل هفت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در شهر اصفهان   

شهردار اصفهان گفت: با تشکیل هفت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در شهر اصفهان، تلاش شده است تا این شهر نقش کوچکی در افزایش ایمنی سفرها در ایام نوروز داشته باشد.

به گزارش ندای اصفهان، به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی ستاد هماهنگی سفر شهر اصفهان، شهردار اصفهان در بازدید سرزده از ستاد نوروزی منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان اظهار داشت: اصفهان در سال جدید شاهد ورود تعداد بسیاری از گردشگران و مسافران خواهد بود چرا که سالی که نکوست از بهارش پیداست و تاکنون آمار چشمگیری از حضور مسافران نوروزی و گردشگران به این شهر گزارش شده است.

وی با اشاره به تشکیل هفت ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در شهر اصفهان تصریح کرد: این ستادها در شرق، غرب، شمال و جنوب شهر مستقر شده و ارائه تمامی خدمات اولیه برای مسافرانی که قصد ماندن در این شهر را دارند پیش‌بینی شده و همچنین امکان استراحت موقت مسافران عبوری در این ستادها در نظر گرفته شده است.

مهدی جمالی‌نژاد ادامه داد: در کنار ارائه خدمات اولیه، برخی از آداب و رسوم دیگر استان‌های کشور نیز در قالب غذا، بازی‌ها و موسیقی ایرانی در این ستادها لحاظ شده است.

وی تمرکز برنامه‌های شاد، تفریحی و سنتی با نام شب‌های رؤیایی را در شهر رویاها از دیگر برنامه‌های نوروزی شهرداری اصفهان دانست و افزود: تنوع برنامه‌های فرهنگی، هنری و تفریحی در شهر رویاها در کنار دو سیرک اروپایی که برای نخستین بار در اصفهان به اجرای برنامه می‌پردازند، ذائقه تمامی سنین و سلیقه‌های مختلف را برآورده خواهد کرد تا ایام نوروزی خوشی را برای همشهریان و مسافران در اصفهان رقم بزند.

جمالی‌نژاد به موقعیت جغرافیایی اصفهان در کشور اشاره و بیان کرد: به دلیل مرکزیت اصفهان در کشور مسافران عبوری و رهگذری بسیاری این شهر را به عنوان اقامتگاه موقت خود انتخاب می‌کنند و بر همین اساس سرویس‌دهی مناسب شهرداری می‌تواند به امن شدن سفر در کل کشور کمک کند و نقش کوچکی در سلامت کامل هم‌میهنان در ایام نوروز داشته باشد.

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق