جمعه ۰۱ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۱/۰۳
درنگی بر بیانات رهبر معظم انقلاب با خبرگان ملت:
 هشداری به موقع، تشکری صمیمانه، تاسفی جدی، گلایه ای عمیق و دغدغه هائی ماندگار   

آنچه می خوانید اشاره ای به صحبت های اخیر مقام معظم رهبری است و خطری که غفلت از این ها بر ما رقم خواهد زد را یاد آور می شود، لیکن فصل شعار گذشته و امروز نوبت به عمل رسیده، لذا می بایست مجاهدان پا به میدان عمل بگذارند و این خواسته ها را عملی سازند.

ندای اصفهان – سرویس سیاسی: نوزدهمین و آخرین اجلاس چهارمین مجلس خبرگان رهبری ختامی شایسته داشت: دیدار با رهبر معظم انقلاب. دیداری که در آن یاد و خاطره خبرگان فقید این سالها زنده شد و اشک چشمی هم بر گونه های آقا نشست، آنگاه که یادی از “عالم عامل و پرهیزگار مرحوم آیت الله خزعلی” شد و یا زمانی که یاد “برادری همدل و مریدی صادق برای امام –حجت الاسلام و المسلمین آقای طبسی” تازه گردید.

اما اینها همه این جلسه بیاد ماندنی نبود، یک راهپیمائی عظیم و دو انتخابات پرشور با ۷۰ میلیون رای برگزار شده بود تا دو نهاد برجسته نظام، حیاتی مجدد را در خرداد ماه سال آینده آغاز کنند و رهنمود های آقا با خبرگان ملت بعد از این موفقیت بزرگ، نقشه راه است و عیدی بزرگی به ملت، آن هم در آستانه بهاری جدید.

با هم درنگی داریم در این نشانه های هدایت برای بهره مندی از آنها:

هشداری به موقع:

“توجه بشود در ایام فاطمیه، به مناسبت ذکر مناقب آن بزرگوار، ذکر شهادت آن بزرگوار، مسائل اختلاف افکن مطرح نشود. امروز سیاست های مدهش و اهریمنی بین المللی جدا در صدد این است که بین شیعه و سنی اختلاف بیندازد… ما نباید به این هدف –ایجاد اختلاف مذهبی –کمک کنیم. (جلوگیری از) ایجاد اختلاف، ایجاد بغض، از جمله چیزهائی است که امروز خیلی باید مورد توجه قرار گیرد.”

تشکر صمیمانه:

* تشکر از مردم:

“مردم حقیقتا خوش درخشیدند. ۶۲ درصد در نسبت جمعیتی که می توانند رای بدهند، درصد بالائی است… این حضور مردمی خیلی معنادار است، مردم به معنای واقعی کلمه اعتماد خودشان را به نظام اسلامی نشان دادند و عملا ثابت کردند، این یکی از نقاط مهم بود… کاری که از مردم توقع بود انجام بدهند انجام دادند.”

* تشکر از تامین کنندگان امنیت:

“ما از کسانی که این امنیت را توانستند تامین کنند برای ما –از وزارت کشور تا نیروی انتظامی تا سپاه تا بسیج تا دیگرانی که تاثیر در این معنا داشتند – حقیقتا بایستی تشکر کنیم.” از کسانی که در امنیت انتخابات شرکت فعال داشتند، بنده نام وزارت اطلاعات را نبردم که عذرخواهی میکنیم از آنها، یعنی حضور آنها شدیدا، جدا، حضور موثری بود در ایجاد امنیت و جلوگیری از برخی حوادثی که ممکن بود پیش بیاید.”

* تشکر از رفتار نجیببانه رای نیاوردگان:

“رفتار کاملا نجیببانه  کسانی… که رای نیاوردند… اینها خیلی با عظمت است. اینها ارزش است. این ارزشها را باید قدر دانست برخلاف رفتار نانجیبانه کسانی که در سال ۸۸ عمل کردند که چون رای نیاوردند دعوا راه انداختند.”

* تشکر از مسئولان:

“من البته تشکر می کنم از مسئولین کشور، دارند زحمت می کشند، بنده می بینم که دستگاه های مختلف زحمت دارند میکشند و تلاش می کنند.”

تاسفی  جدی:

“بعضی هستند که مجلس خبرگان از حضور آنها بهره مند می شوند نه آنها از حضور در مجلس خبرگان، امثال جناب آقای یزدی یا جناب آقای مصباح کسانی هستند که وقتی در مجلس خبرگان حضور داشته باشند، مجلس وزانت بیشتری پیدا می کند. نبودن اینها در مجلس خبرگان به اینها هیچ گونه ضرری نمی زند. بله برای مجلس خبرگان نبود اینها خسارت است.”

گلایه ای عمیق:

“بعضی – باید گفت به تبعیت ناخواسته و نادانسته از دشمن- برخی اشکالات را متوجه می کنند به شورای نگهبان، بنده حقیقتا گله دارم از این گونه افراد… چرا به شورای نگهبان این قدر حمله می شود… یکی از چند مرکز مهمی که از اول انقلاب سعی دستگاه تبلیغات اهریمنی صهیونیست ها و امریکایی ها، استکبار بر این بوده است که  آن را تخریب بکنند شورای نگهبان است ما نباید کمک کنیم و شورای نگهبان را تخریب کنیم به خاطر این (رد صلاحیت). بله، ممکن است گله داشته باشیم یا یک مشکلی وجود داشته باشد، خب مشکل را باید بگوییم، نباید تخریب بکنیم شورای نگهبان را، این مرکز اساسی قانونی را نبایستی تخریب بکنیم. لجن پراکنی کردن علیه شورای نگهبان حقیقتا یک کار غیر اسلامی، غیر شرعی، غیر قانونی و غیر انقلابی است.”

دغدغه هائی ماندگار:

* نوبت مسئولان:

“حالا نوبت ما است، هم نوبت مجلس خبرگان است که به وظایف خود عمل کند، هم نوبت مجلس شورای اسلامی است که به وظایف خود عمل کند، هم نوبت دولت محترم است که به وظایف خود عمل کند.”

* انتخاب رهبر آینده:

“مجلس خبرگان مهم ترین جائی است که بایستی متوجه به وظایف خودش باشد… مجلس خبرگان باید انقلابی بماند، باید انقلابی فکر کند و انقلابی عمل کند… در انتخاب رهبر آینده باید ملاحظه خدا را بکنند… ملاحظات و رودربایستی ها را کنار بگذارند. وظایف  را در نظر بگیرند. نیاز کشور را در نظر بگیرند. بر این اساس  رهبر انتخاب بشود، مهم ترین وظیفه به نظر ما این است، مراقبت کنند. اگر چنانچه در این مرحله و در این وظیفه ی بزرگ کوتاهی انجام بگیرد، در اساس مشکل به وجود خواهد آمد، این مهم ترین مسئله است که بایستی مورد توجه قرار بگیرد.

* واسطه ی بیان خواسته های مردم:

“مجلس خبرگان متشکل از بزرگان، علما و شخصیت های موجه در استان ها هستند، می توانند تاثیر بگذارند، حرف مردم را بشنوند و آن را در اینجا مطرح کنند، مجلس خبرگان یک واسطه ای بشود بین خواسته های مردم  و بین مسئولین محترم دولتی یا قضائی.

* تبیین حقایق:

“(مجلس خبرگان) حقایق را، مطالب مهم را با توجه به جایگاه بزرگانی خودشان و شخصیت حقیقی خودشان، برای مردم  تبیین کنند، چه در نمازهای جمعه، چه در (جاهای دیگر). آن جوری… که موجب فساد باشد، نباید باشد.

* عدم مصلحت اندیشی شخصی:

در مورد مجلس خبرگان، عرض ما این است که مصلحت اندیشی های شخصی رعایت نشود، رودربایستی ها رعایت نشود، مر حقیقت و آنچه وظیفه ی انسان است که باید در مقابل خدای متعال انسان جواب بدهد، آن را در نظر بگیریم.”

* رسالت مجلس:

“مجلس بایستی به دولت کمک کند، راه را هموار کند برای اجرا… منتها معنای این، آن نیست که مجلس از وظایف  قانونی خودش اغماض کند.”

* اولویت های ضروری برای دولت:

“دولت اولویت های کشور رادر نظر بگیرد. یکی (اول) عبارت است از اقتصاد مقاومتی… کشور بدون اقتصاد مقاومتی رشد نخواهد کرد… تنها راه نجات کشور اقتصاد مقاومتی است.

اولویت دوم جهش علمی است. ما جهش علمی را نباید بگذاریم متوقف بشود.

(اولویت سوم) مصون سازی فرهنگی است. ما از لحاظ فرهنگی باید کشور را، ملت را و جوانان را مصون سازی کنیم، این برنامه ریزی می خواهد.

* پیشرفت حقیقی نه صوری:

“مراد ما از پیشرفت، پیشرفت صوری نیست، پیشرفت حقیقی است. پیشرفت صوری این است که یک رونق  ظاهری به اقتصاد بدهیم، یک مقداری جنس وارد کنیم و زرق و برقی بدهیم… پیشرفت باید حقیقی باشد عمیق باشد و متکی به پایه ها و استوانه های محکم داخلی باشد… اگر بخواهیم این پیشرفت حقیقی انجام بگیرد، باید خصوصیات انقلابی مان را حفظ کنیم، حرکت جهادی مان را حفظ کنیم، عزت و هویت ملی مان را حفظ کنیم، هضم نشویم، و در هاضمه ی خطرناک فرهنگی و اقتصادی جهانی هضم نشویم. اگر اینها را رعایت بکنیم ،این درست خواهد شد.”

*مقابله با نفوذ:

“برنامه ی نفوذ در کشور  یک برنامه ی جدی استکبار است، برنامه ی جدی امریکائی هاست. یکی از آماج های این نفوذ مسئولانند، آماج دوم مردمند… هدف این است که محاسبات مسئولان را عوض کنند و تغییر بدهند. آماج دوم مردمند. باورهای مردم باید عوض بشود… می خواهند باور به استقلال را عوض کنند… می گویند امروز دیگر استقلال کشورها دیگر مطرح نیست…” حدود ده راه مهم رابرای نفوذ در کشور پیدا کرده اند، دارند عمل می کنند…”

* عدم فراموشی جنایت های غربی ها و برقراری رابطه حساب شده با دنیا:

با همه ی دنیا البته منهای امریکا و رژیم صهیونیستی باید رابطه داشته باشیم… دنیا که فقط اروپا نیست، دنیا جای وسیعی است.”

* تاثیر روابط با غربی ها واقعی باشد نه کاغذی:

“تا الان این رفت و آمدهائی که وجود داشته هیچ اثری (نداشته)… باید روی زمین باشد، روی کاغذ فایده ای ندارد. باید روی زمین معلوم باشد که چه اتفاقی دارد می افتد..

* اصل تقویت درونی است:

“راه درست این است که ما خودمان را در درون تقویت کنیم و استغنا پیداکنیم. تجربه ی ۳۷ ساله ی جمهوری اسلامی نشان می دهد که ما باید خودمان را تقویت کنیم، قوی کنیم… دنیا به کشوری که غنی باشد و قوی باشد احترام می گذارد، مجبور است احترام بگذارد…”

پی نوشت:

۱- بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان ۹۴٫۱۲٫۲۰

۲- پیام تسلیت در پی درگذشت ایت الله خزعلی ۹۴٫۶٫۲۵

۳- پیام تسلیت در پی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین طبسی ۹۴٫۱۲٫۱۴

منبع: شورشگر

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز