دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۴۰۰
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

برجام آفتاب تابان نیست چراغی کور سو است/ دولت بیش از حد به آمریکا اعتماد دارد/ بدهکاران دانه درشت با بانکها دوستی دارند/ دست درازی رانت خوارها به صنعت خودرو

نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان ترکیب فراکسیون اصولگراها در مجلس دهم افزود: فراکسیون اصولگراها در مجلس آینده شفاف تر از مجلس نهم خواهد بود، خطوط نمایندگان مجلس نهم شفاف نبود، در مجلس نهم بسیاری از نمایندگان مغازه دو نبش داشتند و دودوزه بازی درآوردند.

به گزارش ندای اصفهان ، احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس  با اشاره به اقدامات دولت در سال 94 گفت: سال 94، سال خوبی برای رونق تولید نبود و دولت در رابطه به رفع موانع تولید اقدام مناسبی انجام نداد.

وی با اشاره به اینکه بخش بیمه و بانک ها کمک خوبی برای تولیدکنندگان نبودند، افزود: بانک ها، نرخ بانکی را پایین نیاوردند، فشار مالیاتی هر روز اضافه می شود و این چیز خوبی نیست، درست است که کشورمان را باید بدون نفت اداره کنیم اما زمانی که رکود اقتصادی بر کشور حاکم است، خرید و فروش هم راکد می ماند، در نتیجه سودی نیست، زمانی هم که سود نیست، سرمایه گذار نمی تواند مالیات های سنگین را بپردازد.
امیرآبادی سال 94 را سال رکود سنگین اقتصادی دانست و اظهار کرد: در سال 94 حمایت خوبی از بخش تولید و صنایع نشد و بیشتر مراکز و صنایع تولیدی ورشکسته شدند، در سال 94 دولت فضا را به سمت مذاکرات برد و از بخش تولید غافل شد.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دولت در سال 94 از بخش تولید غفلت کرد، توضیح داد: دولت در سال 94، درحوزه اقتصاد به قول هایش عمل نکرد اما به نظر می رسد دولت در بخش بهداشت و درمان هم با توجه به بدهکاری حدود 7 هزار میلیارد تومان به مشکل خواهد خورد و شاید الان وضعیت مطلوبی در این بخش داشته باشیم اما با بدهکاری ها بخش بهداشت و درمان به بیمه ها و بیمارستان ها در سال 95 این معضل اتفاق خواهد افتاد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان نقاط ضعف بودجه 94، گفت: دست بالا گرفتن درآمدها بخصوص در بخش مالیات، نقطه ضعف بودجه 94 بود که تحقق آن، مردم رازیر بار فشار مالیاتی برد.
امیرآبادی با بیان اینکه سیاست های اقتصادی دولت مشخص نیست، افزود: سیاست های اقتصادی دولت در بخش صنعت ساختمان روشن نیست و معلوم نیست که ما در این بخش چه وضعیتی داریم.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای « آفتاب تابان» رئیس جمهور در مورد برجام افزود: اجرای برجام در رفع مشکلات اقتصادی تاکنون تاثیری نداشته است و برجام « چراغ کورسو » است ما آفتاب تابانی را نمی بینیم.
وی اجرای برجام در اقتصاد کشور را ناموثر دانست و اظهار کرد: تاکنون ال سی ها باز نشده و سوئیفت هم خبری نیست، همانطور که رهبری بارها فرمودند؛ « آمریکایی ها بد عهد هستند» و ما نباید به آنها اعتماد کنیم، دولت بیش از از حد به آمریکا اعتماد می کند.
وی با اشاره به وضعیت بازار خودرو در کشور اظهار کرد: با این رانت خودرو و واردات قطعات خودرویی امیدی به بهبود وضعیت بازار خودرو در کشور نیست، تا زمانی که این وضعیت در صنعت خودرو پایدار است و دست رانت خوارها از صنعت خودرو ایران بریده نشود، وضعیت صنعت خودرو همین خواهد بود و بدتر هم می شود.
امیرآبادی با بیان اینکه دولت باید زمینه ای را ایجاد کند که همه در فضای سالم رقابتی وارد بازار اقتصادی شوند، توضیح داد: وقتی که این وضعیت و رانت های ایجاد شده برای برخی افراد از جمله واردات نهادهای کشاورزی که رانت ویژه ایی برای یک شخص ایجاد کرد و میلیاردها تومان به جیب زد، ادامه پیدا کند، همین وضعیت رانت خواری در کشور ادامه خواهد داشت و یکی از پولهای کثیفی بود که در انتخابات وارد شد و باید جلوی آنها گرفته شود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدهی های دانه درشت ها به دولت گفت: پرداخت بدهی دانه درشت ها بستگی به لطف و کرامت مدیران عامل بانک ها دارد، بانک ها باید از بدهکاری دانه درشت ها شکایت کنند و قوه قضاییه هم پیگیری می کند اما بانک ها از دانه درشت ها شکایت نمی کنند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان پرداخت وام 25 میلیونی دولت برای خرید خودرو افزود: تا زمانی که نماینده مجلس و وزیر مملکت در شرکت ها سهام دار هستند، وضع کشور همین است و این قبیل وام ها به راحتی پرداخت می شود اما وام هایی از جمله وام ازدواج مشکلات خاص خود را دارد.
امیر آبادی با اشاره به وضعیت مجلس آینده و رئیس مجلس دهم گفت: انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی نقش مهمی در ترکیب هئیت رئیسه دارد و وضعیت مجلس هم بعد از مرحله دوم انتخابات مشخص می شود.
نماینده قم در مجلس شورای اسلامی با بیان ترکیب فراکسیون اصولگراها در مجلس دهم افزود: فراکسیون اصولگراها در مجلس آینده شفاف تر از مجلس نهم خواهد بود، خطوط نمایندگان مجلس نهم شفاف نبود، در مجلس نهم بسیاری از نمایندگان مغازه دو نبش داشتند و دودوزه بازی درآوردند.
امیرآبادی با اشاره به مشکلات جوانان خاطر نشان کرد: دولت باید برنامه ی منظم و منسجمی را به مجلس بیاورد، مجلس هم باید کمک کند و قانون برای آنها تصویب کند، رئیس جمهور در انتخابات به مردم قول هایی داده است، دولت باید در این اجرای وعده های خود به مردم برنامه هایی را به مجلس بیاورد و مجلس هم قطعا برای رفع مشکلات مردم کمک می کند.
انتهای پیام/

 منبع : دانا

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری علیرضا ملک پور: مهارت در کار ضامن اشتغال پایدار
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715