چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹

مدیر مدرسه علمیه معصومیه شهرضا؛

پیگیری ساخت حوزه علمیه خواهران در دولت جدید متوقف شده است

مدیر مدرسه علمیه معصومیه (س) خواهران شهرضا گفت: در دولت قبل قول های مساعدی برای کمک به ساخت این مدرسه داده شد که متاسفانه در دولت یازدهم پیگیری ها متوقف شد...

به گزارش ندای اصفهان، اکرم السادات قریشی در مصاحبه با خبرنگار شهرضا نیوز گفت: مدرسه علمیه خواهران شهرضا در سال ۱۳۶۰ به همت آیت الله نعمت الله جعفری تاسیس شد.

وی با بیان این که ابتدا در این مدرسه دروس قرآنی و نهج البلاغه برای خواهران تدریس می شده است، گفت: از سال ۱۳۶۵ حوزه علمیه خواهران زیر نظر حوزه علمیه برادران شروع به فعالیت کرد.

قریشی ضمن اشاره به تاسیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران در سال ۱۳۷۵ در قم، تصریح کرد: با تاسیس این مرکز، حوزه های علمیه خواهران از حالت سلیقه ای و وابستگی به برادران خارج شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۷۹ با بازدید بازرسان مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران از حوزه علمیه امام صادق خواهران شهرضا، این حوزه رسمی شد و به ارائه مدرک سطح ۲ پرداخت.

تداخل امور مسجد و حوزه علمیه، دلیل اصلی انتقال به مکان جدید بود
استاد حوزه علمیه خواهران شهرضا دلیل انتقال این مدرسه از مجاورت مسجد امام صادق (ع) به مکان فعلی را نبود زیربنای لازم برای تحصیلات خواهران در مدرسه امام صادق (ع) و تداخل در امور مسجد و دفتر کاری آیت الله جعفری خواند و افزود: به دلیل تداخل اسمی، حوزه علمیه امام صادق (ع) شهرضا با یکی از حوزه های علمیه استان، این حوزه به نام حوزه علمیه معصومیه (س) به ثبت رسید.

وی با اشاره به شیوه های تحصیل حضوری و نیمه حضوری در این حوزه، بیان کرد: در حال حاضر ۵ پایه تحصیلی در این مدرسه وجود دارد.

مدیر حوزه علمیه معصومیه شهرضا با بیان این که در حال حاضر ۱۰۰ طلبه در حال تحصیل علوم دینی در این حوزه می باشند، گفت: در سال تحصیلی جدید، ۴۵ نفر در پایه اول ثبت نام کرده اند که پس از مصاحبه و گزینش اولیه شروع به تحصیل می کنند.

وی ضمن اشاره به اختصاص زمینی در منطقه سروستان برای ساخت مدرسه علمیه خواهران در شهرضا، گفت: در دولت قبل قول های مساعدی برای کمک به ساخت این مدرسه داده شد که متاسفانه در دولت یازدهم پیگیری ها متوقف شد.

قریشی با بیان این که مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران دوسوم بودجه ساخت این مدرسه را برعهده گرفته است، تشریح کرد: تامین مابقی بودجه ساخت این مدرسه برعهده موسس و هیات مدیره آن می باشد که هنوز موفق به این کار نشده اند.

وی ادامه داد: متاسفانه مدرسه موقوفات خاصی ندارد و خیرین شهر نیز تا به حال کمکی به ساخت بنای مدرسه نکرده اند.

وی تصریح کرد: مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران هزینه های جاری و حق الزحمه  اساتید را تامین می کند اما در زمینه اقدامات فرهنگی، آیت الله جعفری تنها پشتوانه ما بوده اند.

برخی به کارهای سلیقه ای و غیرعلمی در حوزه تخصصی دین می پردازند
وی با انتقاد از اقدامات سلیقه ای و غیرعلمی برخی در حوزه های اعتقادی میان زنان جامعه، گفت: در این زمینه حوزه علمیه  شروع به تربیت نیروهای تخصصی  کرده است، اما رفع برخی آسیب ها زمان بر است.

قریشی با بیان ایکه در سطح ۱و۲ گرایش خاصی وجود ندارد، گفت: تنها مدارس خاصی در استان به ارائه سطح ۳ در گرایش های مختلف می پردازند.

وی گفت: به تازگی امکان تحصیل خواهران در مقطع تحصیلی سطح ۴ که معادل دکترای تخصصی دانشگاهی است در برخی مراکز استان از جمله اصفهان فراهم شده است.

وی ضمن انتقاد از این تفکر قالبی که مدرسه علمیه خواهران صرفا کلاس قرآن است، بیان کرد: حوزه علمیه خواهران علاوه بر دروس تخصصی قرآنی در مباحث تخصصی حوزه زنان و سبک زندگی نیز به صورت علمی به تربیت طلبه می پردازد.

مدرس حوزه علمیه خواهران با بیان این که مقام معظم رهبری در زمینه انتخاب دورس  تخصصی حوزه زن در حوزه علمیه خواهران تاکید زیادی دارند، بیان کرد: از جمله دروس حوزه علمیه ی خواهران نقش زن در اسلام و نظام خانواده است.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
اولین سررسید هوشمند دانش آموزی؛ به جای پول «همکلاسی» عیدی بدهیم!
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق