شنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
 غمار روحانی با دست آوردهای حزب الله/امسال سال جنگ بیشتر برای رئیس جمهور!   

حزب اللهی ها و انقلابیونی که اگر نباشند ، چهل وهشت ساعته ایران را به چند تکه تبدیل می کنند؛ به جای جنگیدن با آنان، شکر بودنشان و وجودشان را به جای آورید.

ندای اصفهان – سرویس سیاسی/

امیر عباس ناصری: داشتم فکر می کردم که سال آینده در عرصه سیاست داخلی وضعیت ممکن است چگونه باشد؛ برادرم گفت سال جنگ بیشتر؛ سالی که رئیس جمهور بیش از هر زمان دیگری خواهد جنگید؛گفتم جنگ؟ مگر رئیس جمهور هم می جنگد؟ گفت جنگ جنگ که نه ! همان دعوای خودمان! سال بعد سال دعواهای رئیس جمهور است! گفت جنگ جنگ تا پیروزی است دیگر!

با خودم اندیشیدم چرا یک رئیس جمهور باید بجنگند؟ یاد دعوای احمدی نژاد با مجلسی ها افتادم آن یکشنبه ای که به یکشنبه سیاه معروف شد. آن روز هم عده ای گفتند مجلس حالتش جنگی شده! عده ای دیگر هم گفتند که چه جنگی در مجلس بالا گرفته! جنگ رئیس جمهوری با مجلس! انگار آن روز هم انگار جنگ جنگ بود تا پیروزی! ریس جمهور قبل از احمدی نژاد  هم که خودش اهل جنگ نبود ولی دهها جنجگوی بی ترمز داشت که به صورت هرکسی چنگ می انداختند.

آن روزها که گذشت فکر کردیم که جنگ تمام شده است و عقلانیت و تدبیر را چه به جنگ! مذاکرات و برجام که شروع و تمام شد گفتیم که تا زبان دیپلماسی هست که جنگ نمی شود؛ جنگ زمانی است که دیپلماسی تمام شود؛ گفتیم وقتی دولت از جنگ با اجانب دوری می کند؛جنگ با اقارب را در داخل کشور که دیگر حاشاو کلا ! گفتیم با جنگ که نه چرخ سانتریفوژی خواهد چرخید و نه چرخی برای زندگی مردم! می خواستیم با جنگ خداحافظ-خدانگهداری بگوییم و که دیدیم برجام که تمام شد، جنگ تازه در داخل شروع شد؛ گویی احتیاطا دو سال اول و برای محافظت از برجام آتش بس داده اند و پرچم سرخ هنوز در اهتزاز است که جنگ تمام نشده و موقتا سکوت کرده ایم.

برجام تمام شد و جنگ آغاز شد؛ جنگ تریبونی! جنگ تریبونی خاص ما ایرانی هاست؛ در مقابل مردم و دوربین می خندیم و پشت تریبون از خجالت هم در می آییم؛ ما که می گویم، منظورم مردم نیست؛ ما یعنی سیاستمداران زوردار! غربی ها از دیپلماسی پینگ پنگ برای تعامل و رابطه استفاده می کنند و ما این روزها فقط با ضربات پینگ پنگی جواب هم را می دهیم؛ در دو سر تور! انگار نه انگار زمین بازی هم هست و گزینه هایی روی میز برای گفت و گو به خاطر ملت!

پس از برجام تا به امروز هر چه بوده جنگ و بوده است و انتقام! برجامی که روزی متعلق به همه ملت ایران بود و بر هشت سال تحریم یک ملت برای داشتن دست پر در میز مذاکرات،ساخته شد، برجامی که بر این عبارت اوباما ساخته شد که من اگر می توانستم همه پیچ و مهره های برنامه اتمی ایران را باز میکردم، اما نمی توانم!  اجازه دهید کمی به عقب برگردیم:

«اواخر دولت خاتمی است؛ حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول مذاکرات است. در حین اجرای سعد آباد هستیم. ایران همه تجهیزات خود را پلمپ کرده است! جک استراو وزیر خارجه انگلیس می گوید کمال خرازی وزیر خارجه ایران با من تماس گرفت و گفت ما می خواهیم چند عدد سانتریفیوژ  برای مقاصد آزمایشگاهی داشته باشیم. من گفتم من الان دستشویی قطار هستم و اینجا جای خوبی برای مذاکره برای چند سانتریفیوژ نیست! مجوز همان چند عدد را همان ندادند. غربی ها به تعهد خود بر اساس سعد آباد عمل نکردند و ایران همه تعهداتش را انجام داد.؛اواخر دولت خاتمی است، برنامه اتمی ایران تعلیق تعلیق است و غربی ها به هیچکدام از تعهدات شان عمل نکرده اند. امریکا حاضر نشد روی میز مذاکره بیاید . ایران را تحویل نمی گرفت . اخرش به ریش همه می خندید . حسن روحانی پرونده هسته ای ایران را این گونه تحویل دولت بعدی داد: تعلیق برنامه هسته ای ایران و عدم انجام تعهدات غربی ها. حسن روحانی اینگونه پرونده را تحویل داد و رفت.»

حسن روحانی این بار که بازگشت آن برنامه هسته ای معلق شده را با ۱۹ هزار سانترفیوژ تحویل گرفت؛ بیش از هزار کیلو اورانیوم غنی شده سه و نیم درصدی و حتی ۱۸ درصدی! این بار حسن روحانی رئیس جمهور که برنامه هسته ای معلق شده را تحویل داد و رفت با دست پری که حاصل هشت سال مجاهدت بچه حزب اللهی ها بود برگشت به میز مذاکره! تا بتواند تاخت بزند سانترفیوژها و اورانیوم ها را با بخشی از تحریم ها! منت برجام سر چه کسانی است؟

اوضاع خیلی عوض شده بود . تیم مذاکره ای که با دستان مجاهدان حزب اللهی وانقلابی  تجهیز  و روانه کارزار مذاکره شد؛ حالا امریکا هم پای مذاکره امده بود . همین انقلابیونی که ازنجابت انها سو؟ استفاده می شود امریکا را وادرا کرده بودند که ازهمه گزینه های جنگ طلبانه دست بکشد وبه مذاکره بپیوندد. حالا ایران دست پری داشت ودیپلمات های خودرا روانه مذاکرات کرد. رهبر انقلاب با تلاشی خستگی ناپذیر  همه را به سوی منافع ملی هدایت کرد. بارها مذاکره کنندگان ناامید شدند. بارها مذاکرات تا قطع کامل پیش رفت ولی دیپلماتهای ما با پشت گرمی رهبری ورهنمودهای ایشان بالاخره برجام را به سرانجامی رساندند .اری ایران با گزینه های روی میزش، هم هسته ایش و هم نفوذ منطقه ایش، با هشت سال مجاهدت بچه های حزب اللهی عرصه علم و نظامی اش، پشتوانه ای برای مذاکرات درست کردند! منت برجام سر چه کسانی است ؟

جنگ پسابرجام برای چیست؟طعنه های تریبونی برای چیست؟ افراطی خواندن هر که غیر دولتی است برای چیست؟جنگ جنگ تا پیروزی بر حزب اللهی ها برای چیست؟ پاسخ هر عبارت رهبر انقلاب را دادن برای چیست؟  سال آینده سال جنگ بیشتر است برای برجامیان؟! جنگ با چه کسانی؟ با کسانی که پیچ و مهره های برجام را برای رئیس جمهور بستند تا وی بر بلندای آن سرود پیروزی بسراید؟ جنگ برای حذف حزب اللهی هاست؟

حزب اللهی ها و انقلابیونی که اگر نباشند ، چهل وهشت ساعته ایران را به چند تکه تبدیل می کنند؛ به جای جنگیدن با آنان، شکر بودنشان و وجودشان را به جای آورید.

 

منبع: تابناک

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز