شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
گزارش تصویری/
 فرش سر درب ایوان طلای نجف اشرف به همت سر انگشتان زنان هنرمند درچه ای بافته شد   

قالی سر درب ورودی حرم مطهر حضرت علی علیه السلام به همت زنان هنرمند در شهر درچه بافته شد. نقش و نگار این قالی آیه چهارم سوره زخرف و نام امیرالمومنین علیه السلام نقش بسته شده و روز عید ولایت بر سر درب ایوان نجف نصب خواهد شد...

به گزارش ندای اصفهان به نقل از پایگاه خبری تحلیلی درچه نیوز: قالی سر درب ورودی حرم مطهر حضرت علی علیه السلام به همت سر پنجه زنان هنرمند درچه تکمیل شد. این قالی به همت زنان هنرمند شهر درچه  در ابعاد ۴ متر و ۱ متر و ۲۰ سانتی متر  و با ابریشم خالص بافته می شود. بر روی این قالی آیه چهارم سوره زخرف «وَ إِنَّهُ فی‏ أُمِّ الْکِتابِ لَدَیْنا لَعَلِیٌّ حَکیمٌ » (و همانا این کتاب قبلا در ام الکتاب نزد ما بلند مرتبه و پر حکمت بود) و نام مبارک امیرالمومنین علی علیه السلام نقش بسته شده است.

بیش از صد نفر از بانوان هنرمند قالی باف شهر درچه در مدت ۱۰۰ روز  به صورت شبانه روز با سر انگشتان خودشان با وضو وارد این کارگاه شده و با ذوق و شوق و ذکر ائمه اطهار  کار تکمیل این فرش را به اتمام رساندند. آقایان  حکیمی و  سلیمانی از هنرمندان اصفهان افتخار طراحی و خطاطی نقشه این فرش را برعهده داشتند. این قالی نفیس و زیبا قرار است در روز عید ولایت در سردرب ایوان طلای نجف اشرف نصب و برگ زرینی بر هنرمندی هنرمندان قالی باف اصفهان و شهر  شاهد نمونه کشور درچه باشد.

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


GLX ایرانی بخرید
GLX ایرانی بخرید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات
تبلیغات
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق