جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۷
استاندار اصفهان عنوان کرد
 قیمت فروش و عرضه میوه‌های دولتی ۱۵ درصد زیر قیمت بازار   

استاندار اصفهان گفت: قیمت فروش و عرضه میوه‌های دولتی ۱۵ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود و قیمت سیب و پرتقال نیز بر اساس دو نوع کالای مشخص به صورت روزانه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تعیین خواهد شد و نباید تغییرات روزانه قابل توجهی صورت گیرد.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، رسول زرگرپور در جلسه کمیسیون تنظیم بازار استان از آغاز طرح توزیع و عرضه دو هزار و ۵۰۰ تن پرتقال و یک هزار و ۵۰۰ تن سیب خبر داد و گفت: خوشبختانه امسال میوه و سایر اقلام مورد نیاز مردم برای عید به وفور وجود دارد و با کمبودی مواجه نخواهیم بود.

وی افزود: قیمت فروش و عرضه میوه‌های دولتی ۱۵ درصد زیر قیمت بازار خواهد بود و قیمت سیب و پرتقال نیز بر اساس دو نوع کالای مشخص به صورت روزانه از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت تعیین خواهد شد و نباید تغییرات روزانه قابل توجهی صورت گیرد.

استاندار اصفهان بیان داشت: بر اساس چارچوب تعیین شده حداکثر کاهش قیمت ۱۵ درصد و تا جایی که امکان داشته باشد قیمت‌ها ثابت خواهد بود.

وی به وفور مرغ در بازار اشاره کرد و اذعان داشت: بر اساس گزارش‌های اعلام شده قیمت مرغ به طور میانگین کمتر از سال گذشته است و با توجه به ذخایر خوبی که صورت گرفته است هیچ محدودیتی برای توزیع وجود ندارد.

زرگرپور با اشاره به اینکه دولت شدیداً اصرار دارد که قیمت‌ها در شرایط ثبات و به نفع مصرف کننده و با سود معقول برای تولید کننده باشد، اظهار داشت: این موضوع به خصوص در روزهای نزدیک به عید نوروز اهمیت بیشتری دارد و تاکید شده است که نظارت بر روی قیمت‌ها و کیفیت کالاها به صورت جدی‌تر و فراگیرتر صورت پذیرد.

وی افزود: خرید اجناس توسط دولت و انبارسازی برای جلوگیری از کمبود با این هدف انجام می‌شود که امسال اجناس به وفور و با قیمت معقول و مناسب در اختیار مردم قرار گیرد و بر اساس درخواست و مطالبه مردم اگر فردی بخواهد که از این امر پیروی نکند و خارج از این سیستم عمل کند باید با آن برخورد کرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: خوشبختانه اکثریت کسبه استان افراد متدین هستند و افرادی هستند که بیشتر به دنبال حمایت و رضایت مصرف‌کننده هستند و بر اساس گزارشات نیز وضعیت بازار خوب و مطلوب گزارش شده است و مردم نیز از این شرایط رضایت داشته‌اند.

وی با بیان اینکه وجود گشت‌های نظارتی باعث ثبات بازار خواهد بود، افزود: مردم به این باور رسیدند که نظارت دولت و دستگاه‌های نظارتی اثر مثبت داشته است و بر اساس درخواست‌های مردمی نظارت‌ها تا آخر تعطیلات ادامه خواهد داشت.

 

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز