دوشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۹
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶

ریز گردها تهدیدی برای فضای سبز / سایت های آموزش حفظ و نگهداری فضای سبز در پارک ها راه اندازی می شود

سلیمانی پور سه محور حفظ و ارتقای کیفی فضای سبز، ارتقا کیفی فضای سبز و حفظ و افزایش سرمایه نهالی شهر را جزأ استراتژی های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان عناون کرد.

به گزارش ندای اصفهان، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان در حضور خبرنگاران اظهار کرد: فضای سبز همچون لباسی است در تن شهر که با انجام پروژه‌های عمرانی برای پوشش آن‌ها از طرح‌های فضای سبز استفاده می‌شود.

احمد سلیمانی پور بابیان اینکه اصفهان همیشه به‌عنوان یک باغ شهر شناخته می‌شده است، گفت: توسعه فضای سبز ما متناسب با تراکم جمعیتی ما نبوده است و بنا بر سیاست‌های بلندمدت شهرداری باید در سال ۹۵ بیش از ۲۹ مترمربع سرانه فضای سبز برای هر شهروند باشیم که تا به امروز ۲۶ مترمربع آن محقق شده است.

وی ازجمله مشکلات شهر اصفهان را وجود آلاینده‌ها در هوا عنوان کرد و افزود: چون اصفهان یک شهر صنعتی است و بیشتر صنایع آن در غرب اصفهان است با وزیدن بادهای غربی آلاینده‌های تولیدی این صنایع به اصفهان وارد می‌شود.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بابیان اینکه تحقیقات گسترده‌ای در حوزه تأثیرات ریز گردها بر فضای سبز داشته‌ایم، اظهار کرد: آلاینده‌ها و آلودگی‌های هوا همان‌طور که بر سلامت انسان‌ها تأثیرگذارند بر درختان و فضای سبز هم تأثیرات منفی می‌گذارند.

سلیمانی پور ادامه داد: در سال‌های گذشته بر این باور بوده‌ایم که به دلیل کمبود آب مشکلات اقلیمی به وجود آمده ولی امروز با تحقیقات وسیعی که انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که ریز گردها هم فضای سبز را تهدید می‌کنند

وی در جمله ای کوتاه فضای سبز را نه‌فقط برای زیبایی بلکه برای سلامتی مردم دارای اهمیت بالا عناون کرد و گفت: هر هکتار فضای سبز ۵ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مونوکسید کربن به‌عنوان یک گاز سمی را جذب و اکسیژن تولید می‌کند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بابیان اینکه سازمان مطبوعش یک سازمان برنامه محور است، ادامه داد: سی هدف کلان برای این سازمان در نظر گرفته‌شده است که حول سه محور حفظ و ارتقای کیفی فضای سبز، ارتقا کیفی فضای سبز و حفظ و افزایش سرمایه نهالی شهر است.

سلیمانی پور کلان‌شهر اصفهان را ازلحاظ مدیریت مصرف آب برای پروژه‌های فضای سبز را جز برترین‌های کشور عنوان کرد و گفت: این عملکرد به دلیل استفاده و پرورش گونه‌های منحصربه‌فرد مقاوم به کم‌آبی و آب‌های شور حاصل‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری در پاسخ به خبرنگار رسانه ما در خصوص میزان فرهنگ‌سازی برای حفظ و نگهداری فضای سبز توسط مردم اظهار کرد: برنامه‌های ویژه‌ای در این خصوص برای سال آینده در نظر گرفته‌شده است ولی تا امروز توسط غرفه مخصوص این کار در باغ گل‌ها و فرهنگسراها بیش از ۲۰ هزار نفر آموزش لازم را دیده‌اند.

سلیمانی پور ادامه داد: در طرحی برای سال آینده سایت‌های آموزشی نحوه نگهداری و آموزش انواع گیاهان در پارک‌های برای آموزش عمومی راه‌اندازی می‌شود.

 

منبع: صاحب

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
خرید کتاب پولطلا؛ نظام پولی تمدن نوین اسلامی (تحریم گریز و تورم ناپذیر)
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
بازی ایرانی منحصر به فرد سفیر عشق
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715