ندای اصفهان

چوگان یکی از اولویت های اساسی ورزش شهرداری اصفهان/امیدواریم اصفهان پایتخت چوگان کشور شود

کدخبر: 31008
۲۶ اسفند ۱۳۹۴ در ساعت ۱۲:۱۷ ب.ظ

به گزارش ندای اصفهان ، نماد چوگان، یکی از ۶۰ نماد سنتی زیباسازی شهر اصفهان شامگاه سه شنبه با حضور شهردار اصفهان و رئیس فدراسیون چوگان کشور در اتوبان شهید خرازی اصفهان رونمایی شد.
دکتر مهدی جمالی نژاد در این مراسم تأکید داشت: شهرداری اصفهان سعی کرده هیچ یک از حوزه های فعالیتی را از قلم نیندازد.
وی ادامه داد: خوشبختانه شهرداری اصفهان توجه ویژه ای به چوگان به عنوان یک میراث ناملموس و ارزشمند دارد چنانچه همواره سعی می کند در بزرگداشت آن به عنوان شهر زادگاه چوگان فعال باشد.
شهردار اصفهان افزود: همیشه نگران از بین رفتن این میراث گرانبها بودیم و از همین رو شهرداری اصفهان در امر احیا آن نیز فعال شد و تفاهم نامه ای با فدراسیون چوگان کشور امضا نموده است  که این ورزش به صورت جدی در برنامه های سازمان ورزش شهرداری اصفهان قرار گیرد و در راستای آن فعالیت شود.
شهردار اصفهان بیان داشت: قرار بر این است که فعالیت های چوگانی شهر اصفهان به فدراسیون جهانی چوگان منعکس شود و از همین رو شهرداری به دنبال گسترش این ورزش از طریق باشگاه های ورزشی است، از سوی دیگر شهرداری به دنبال این است که با قراردادن نمادهای مختلف چوگان در شهر به زنده شدن و گسترش این ورزش کمک کند.
جمالی نژاد تأکید داشت: امیدوارم در افتخارات نصف جهان در کنار پایتخت فرهنگ و تمدن جهان اسلام، پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی، ثبت جهانی اصفهان به عنوان صنایع دستی و شهر خلاق، اصفهان به عنوان پایتخت چوگان کشور نیز انتخاب شود و در این عرصه گام های مختلفی بردارد.
شهردار اصفهان در پایان بیان داشت: خوشبختانه سازمان زیباسازی شهرداری یک رویکرد خلاقانه و تازه را در عرصه زیباسازی شهری به کار گرفته است و این تندیس نیز نمونه ای از آن است.

انتهای پیام/

منبع : ایمنا

برچسب‌ها: , , ,