دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
 آزاد شدن واردات روغن پالم درسال ۹۵ با تعرفه ۲۶ درصدی تایید شد   

آزاد شدن و برداشتن سقف واردات روغن پالم در سال آینده با اظهارات یک مسئول دولتی بالاخره تایید شد و بنا بر مصوبه هیئت دولت واردات روغن پالم در سال ۹۵ با تعرفه ۲۶ درصدی انجام می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ،بعد از اعلام خبر آزاد شدن تعرفه واردات روغن پالم در سال آینده ، از زبان رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی تهران و  براساس مصوبه هفته گذشته هیئت دولت، هیچ کدام از مسئولان دولتی واکنشی در ارتباط با این خبر نداشتند و مصوبه آن نیز اعلام عمومی نشد.

این امر باعث شده بود که فعالان صنایع غذایی برای برنامه ریزی فعالیت‌های خود در  سال آینده و تصمیم‌گیری در سردگمی به سر برند، از طرفی نیز نگرانی‌هایی را از بحث سلامت مصرف کنندگان بابت مصرف بی رویه این محصول ایجاد کرد.

بنا بر این گزارش دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو درباره علت موافقت در برداشتن سقف واردات پالم به تسنیم گفت: با توجه به اینکه تعرفه ۲۶ درصدی برای واردات این محصول در نظر گرفته شده است این تصمیم از رانت احتمالی برخی از واردکنندگان جلوگیری می‌کند؛ بنابراین تعرفه جدید واردات روغن پالم ارجحیت قیمتی نخواهد داشت و قطعاً واردات آن در سال آینده کمتر می‌شود.

وی افزود: با تعرفه جدید واردات روغن پالم ارجحیت قیمتی نخواهد داشت و قطعاً واردات آن کمتر خواهد شد.

بنا براین گزارش در گذشته برای واردات روغن پالم سقف  ۴۲۰ هزار تُنی تعیین شده بود و اکنون باید منتظر ماندو دید که این تصمیم دولت منجر به کاهش مصرف و واردت این محصول در کشور می شود یا بر واردات آن می‌افزاید.

گفتنی است، مصرف روغن پالم در سال‌های اخیر سیر صعودی داشته است به طوری که برای مصارف مختلفی مانند شیرینی و شکلات بستنی و حتی نان صنعتی و فرآوری چیپس و اسنک  استفاده می‌شود اما عمده مصرف آن در بخش صنایع روغن نباتی است و در ترکیب روغن های گیاهی و سرخ کردنی استفاده می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز