دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۶
بازخوانی بیانات حاج سید احمد آقا خمینی در سال ۱۳۷۲
 تا دست و پای غرب را نبوسیم و رکوع و سجودش نکنیم یک امتیاز به ما نمی‌دهند   

به‌گفته حاج احمد آقا خمینی تا ما دست غرب را نبوسیم و تا پایشان را نبوسیم تا رکوع و سجده‌اش نکنیم یک امتیاز به ما نمی‌دهند و آن هم که بخواهند امتیاز بدهند اسلام دیگر در دنیا مطرح نیست.

به گزارش ندای اصفهان ، در شهریورماه ۱۳۷۲ یک سال پیش از عروج ناگهانی یادگار امام خمینی(ره)، مرحوم حاج سید احمدآقا خمینی در سمیناری با عنوان «قانون اساسی، تعاون و عدالت اجتماعی» شرکت کردند. در این مراسم که با حضور جمعی از مقامات و مسئولین کشوری و نمایندگان وقت مجلس شورای اسلامی در حسینیه جماران برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین حاج سید احمد خمینی سخنرانی کرده و بیانات بسیار مهمی ایراد فرمودند. بخشی از بیانات مرحوم حاج سید احمد آقا خمینی به‌شرح زیر تقدیم می‌گردد:

شرایط و اوضاع امروز چیست؟ همان سلسله اقتصاد و سلسله سیاست به‌معنای عامش. حالا که سیاست تبلیغات، سیاست مربوط به اقتصاد و سیاستهای مربوط به اجتماع، امروز در قبال انقلاب شما همان است یعنی می‌گویند “هرچه شما بخواهید، به شما می‌دهیم شما هم همین مقدار که با ما هماهنگ باشید و ساز جدیدی را کوک نکنید، هرچه بخوانید ما به شما می‌دهیم. اگر شما پول می‌خواهید ما حاضریم.

اگر شما در محافل سیاسی دنیا، اختیار می‌خواهید ما حاضریم، اگر می‌خواهید علیه شما تبلیغ نکنیم ما حاضریم. اگر شما می‌خواهید حصر اقتصادی نشوید ما حاضریم، تنها از یک چیز دست بردارید و آن اسلام است”. یعنی عجیب شباهتی بین اوضاع سیاسی و اجتماعی ما و اوضاع سیاسی و اجتماعی در زمان حضرت رسول(ص) است.

ما چه می‌گوییم، می‌گوییم که ما زیر بار ظلم نمی‌رویم. ما یک دینی داریم که از او دفاع می‌کنیم و به هیچ وجه زیر بار حرف ناحق نمی‌رویم. آنها می‌گویند که “اسلام را رها کنید” ما می‌گوییم اصلاً دعوایمان سر اسلام است و انقلاب ما اسلامی است، این دو با هم در نبرد هستند.

یک طرف، کشور نه‌چندان بزرگ با مردمی مسلمان و آماده، آن طرف کل تبلیغات، کل پول، کل مجالس بین المللی، همه اینها در اختیار طرف مقابل انقلاب شماست و ما این را می‌گوییم که قدرتهای بزرگ چه جریاناتی مثل غرب، چه جریاناتی مثل چین و کره و ژاپن و چه آسیای مرکزی و چه آفریقا برای ما فرقی نمی‌کند. ما می‌گوییم بگویید لااله الاالله تا رستگار بشوید، نه آن لااله الاالله که آمریکاییان بخواهند ترویجش کنند. ما این را می‌گوییم که “شما بی‌جهت افراد مظلوم را تحت فشار قرار ندهید”.

پس نزاع همان نزاع قبل است و بعد از مولا امیرالمؤمنین علیه السلام و ائمه اطهار علیهم السلام به‌خصوص حضرت امام صادق علیه السلام که پایه‌گذار فقه شیعی است، ما این را می‌گوییم و آنها می‌گویند “ما به نفت شما کاری نداریم، ما به شما کمک می‌دهیم. بیایید دست از اسلام بردارید”، حالا اختیار با مردم است یا باید اسلام را رها کنند و به رفاه برسند (البته من تحلیلم این است که به رفاه نمی‌رسند) یا اینکه آنچه لبّ و لباب انقلاب است، آنها را بگیرند. پس برادران و خواهران ما می‌دانند که ما ادامه دهنده خط سرخ شهادتیم.

بعضی‌ها خیلی می‌کنند که اگر ما گرایش به غرب داشته باشیم، معضلاتمان حل است. ما معتقدیم که این تحلیل درست نیست. غرب می‌خواهد اسلام را به‌گونه‌ای فشار بدهد که اسلام در جهان دفن بشود و به غیر این راضی نیست.

برادران، این مسئله برای شما، حتماً بهش فکر کنید، من خبر دارم که گرایش چه به‌سوی غرب و چه کشورهایی که هنوز در بلوک شرق هستند حالا شوروی خارج می‌شود، بقیه کشورها که هستند، اینها تا ما دستشان را نبوسیم و تا پایشان را نبوسیم تا رکوع و سجده‌اش نکنیم یک امتیاز به ما نمی‌دهند و آن هم که بخواهند امتیاز بدهند سر اسلام بریده شده و اسلام دیگر در دنیا مطرح نیست و اینها می‌توانند آن موقع به شما یک امتیاز بدهند.

اما این امتیاز را دیگر مای مسلمان نمی‌گیریم بلکه مای آمریکا می‌گیریم، چون ما همه محتوای دینمان را از دست داده‌ایم، ما دیگر چیزی به‌عنوان دین نداریم و ذبح کردیم آن را، وقتی ذبح کردیم آن را دیگر خطری از ما احساس نمی‌کنند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز