چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۹
الاخبار بررسی کرد؛
 لقب جدید ایران در رسانه‌ها/ نیاز آمریکا به «ایران رام»   

«غرب به این نتیجه رسید که ایران قدرت منطقه ای است. امکان ندارد کسی در مقابل این واقعیت خود را به فراموشی بزند. دیگر گزینه نظامی علیه ایران موثر نیست به گونه ای که بکارگیری آن آمریکا را با خطر جدی مواجه می کند.»

به گزارش ندای اصفهان به نقل ازجام نیوز، روزنامه “الاخبار” در سرمقاله خود به موضوع توافق هسته ای پرداخت و نوشت: «”کشور هسته‌ای” عنوان و لقبی است که رسانه های عربی و غربی این روزها در اخبار  مربوط به ایران به صورت گسترده بکار می گیرند.»

 

 

این روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: «واقعیتی که این رسانه ها قبول ندارند این است که ایران با اینکه به دنبال ساخت سلاح هسته ای نیست ولی رسما به باشگاه کشورهای هسته ای  جهان پیوست. ابرقدرت ها به ایران مقتدر اذعان کردند و از در مذاکره با تهران در آمدند.»

 

 

این  روزنامه لبنانی در ادامه نوشت: «غرب به این نتیجه رسید که ایران قدرت منطقه ای است. امکان ندارد کسی در مقابل این واقعیت خود را به فراموشی بزند. دیگر گزینه نظامی علیه ایران موثر نیست به گونه ای که بکارگیری آن همه مصالح منطقه ای آمریکا و همپیمانان را با خطر جدی مواجه خواهد کرد.»

 

 

الاخبار در ادامه خاطرنشان کرد: «توافق هسته ای به حساس ترین پرونده های راهبردی منطقه مرتبط است. سلاح اتمی مایه تهدید برای غرب و همپیمانان عربی نیست؛ آنچه که مایه خطر برای آنان است پیروزی های ایران در پیشبرد مسائل مهم در منطقه است.»

 

 

 

 

 

 

این روزنامه در ادامه اظهار داشت: «توافق باعث خواهد شد تا ایران به مانور سیاسی و نظامی بیشتری در منطقه اقدام کرده و محور مقاومت را بیش از پیش حمایت کند. به همین خاطر آمریکا تمام تلاش خود را متمرکز کرده تا امنیت همپیمانان خود را در قبال قدرت و نفوذ ایران فراهم کند.»

 

 

الاخبار در ادامه نوشت :«آمریکا تلاش می کند تا برای حفظ مصالح خود بدون آنکه همپیمانانش را از دست بدهد، ایران را در راستای تأمین اهداف واشنگتن هماهنگ کند. آمریکا به ایران نیاز دارد؛ اما ایرانی با ثبات و در عین حال “رام”.»

 

 

این روزنامه در ادامه خاطرنشان  کرد: «آمریکا می خواهد ایران در مقابل تروریسم و گروه های تکفیری که جهان و غرب را تهدید می کنند، بایستد. با این هدف که خاورمیانه ای جدید با نظام های عربی جدید سر کار بیاورد. در عین حال آمریکا تلاش می کند تا ترکیه و اعراب را با ایران مواجه کند و دست ایران را در همه مسائل منطقه باز نگذارد.»

 

 

الاخبار در پایان گزارش داد: «منطقه پس از توافق بلکه همه جهان شاهد معیارهای جدید قدرت در تحولات جاری خواهد بود. آنچه که در نهایت به توافق جدید منتهی شود، پایان دادن به تنش ها نیست، بلکه توافقی برای قواعد درگیری جدید است.

 

 

هر چه بخواهد در آینده رقم بخورد، شکی نیست که این ایران و همپیمانانش هستند که مواضع اصیل خود را حفظ خواهند کرد و آینده دشمنان ایران همچون گذشته‌شان باقی خواهد ماند.»

 

 

 

 

 

۵۱

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز