چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگ و هنر
چاپ خبر
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
ارشاد: «ایران (پیدایش جمهوری اسلامی)» مجوز ندارد
 فروش آزادانه یک جعل تاریخی در بازار نشر+عکس   

کتاب «ایران (پیدایش جمهوری اسلامی)» به شکل گسترده در حال توزیع در برخی کتابفروشی‌ها است، در حالی که اداره کتاب وزارت ارشاد ارائه مجوز به آن را تکذیب کرده است.

به گزارش ندای اصفهان ،  برخی از کتاب‌فروشی‌ها به تازگی اثر بدون مجوز «ایران (پیدایش جمهوری اسلامی)» نوشته یان ریشار را توزیع می‌کنند.

بر اساس این گزارش، موضوع کتاب تاریخی است و ارشاد به دلیل برخی موارد مندرج و جعلی به آن مجوز نداده است اما به شکل گسترده در برخی کتابفروشی‌ها فروخته می‌شود و به راحتی در دسترس است.

این کتاب به روایت نویسنده مروری دارد بر صد و هشتاد سال تاریخ معاصر که موارد بسیاری را شامل می‌شود.

«ایران (پیدایش جمهوری اسلامی)» نوشته یان ریشار به شکل ناشر مولف منتشر شده و جالب اینکه نام مترجم به شکل مخفف «مترجم: الف و س» درج شده است و با قیمت ۲۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

محتوای کتاب سیاه نمایی بوده و علیه خیزش‌های مردمی ایران مواردی را به نادرست مطرح می‌کند.

محمد سلگی مدیر اداره کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیرامون مجوز این اثر ابراز داشت: در حال بررسی هستیم اما تاکنون چنین کتابی در لیست مجوزهای ارشاد ثبت نشده است اما موارد بررسی دقیق می شود.

مدیر اداره کتاب تشکیل کارگروه تجدید نظر را یکی از اقدامات دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی برای این منظور دانست و گفت: این کمیته هردو دسته گزارش رسانه‌ها و مراجع نظارتی را بررسی می‌کند.

وی ادامه داد: اداره کتاب بعد از نمایشگاه کتاب تهران کارگروهی تحت عنوان کمیته تجدید نظر را مامور کرده تا تمامی گزارش هایی که حاوی نگرانی در باب محتوای آثار است را بررسی کند. برخی موارد وارد بوده و اصلاحاتی به کتاب وارد شده است و در بسیاری از موارد نیز اعتراضات وارد نبود. این رویه کماکان ادامه دارد. شورای کتاب و کمیته تخصصی هیات نظارت، در بررسی و اعلام نظر در خصوص این دسته از آثار کمیته تجدید نظر را همراهی کرده‌اند.

سلگی افزود: در مواجهه با مورد دوم، یعنی سخت گیری‌های احتمالی، هم روش مورد اول اجرا می شود و شکایات رسیده از مولفان و ناشران مورد بررسی قرار می گیرند. در هر دو حالت با ناشر یا پدیدآورنده اثر مذاکره و گفت و گو می شود.

به گزارش فارس متولی اصلی برخورد با تخلفات کتاب‌فروشی‌ها اتحادیه ناشران و کتاب‌فروشان تهران است که چندی پیش نیز در اطلاعیه‌ای نسبت به عرضه کتاب غیرقانونی به کتاب‌فروشان هشدار داد.

انتهای پیام/
منبع:فارس

برچسب‌ها: , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز