پنج شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
افزایش حقوق کارگران عملاً در بهبود وضعیت معیشتی تاثیری ندارد
 منصوری: تعطیلی ۲۰ درصد از نساجی‌های اصفهان/حمایت از تولید در حد شعار باقی‌مانده است   

رئیس اتحادیه بافندگان کارگاه‌های نساجی اصفهان گفت: ۲۰ درصد از کارگاه‌های نساجی اصفهان اعلام تعطیلی کردند و تنها ۵۰ درصد از کل واحدهای تولیدی و نساجی اصفهان فعال هستند که به صورت یک شیفت و ۵۰ درصد تولید خود در حال فعالیت هستند.

به گزارش ندای اصفهان ، پیرامون وضعیت صنعت نساجی در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰درصد از پروانه‌های کسب کارگاه‌های نساجی و واحدهای تولیدی پارچه به‌دلیل مشکلاتی نظیر سود بالای بانکی و میزان بالای مالیات ارزش برافزوده باطل شده است.

وی گفت: ۲۰‌درصد از کارگاه‌های نساجی نیز اعلام تعطیلی کردند و تنها ۵۰‌درصد از کل واحدهای تولیدی و نساجی اصفهان فعال هستند که به صورت یک شیفت و ۵۰ درصد تولید خود در حال فعالیت هستند.

رئیس اتحادیه بافندگان کارگاه‌های نساجی اصفهان با بیان اینکه متاسفانه رکود در صنعت نساجی اصفهان نیز نفوذ کرده است، افزود: در حال حاضر بسیاری از واحدها و کارگاه‌های نساجی در اصفهان تعطیل کرده‌اند و در واقع با توجه به فشارهایی که روی تولیدکنندگان وارد می‌شود، حمایت از تولید در حد شعار باقی مانده است.

وی با اشاره به اتمام قرارداد کارگران نساجی تصریح کرد: در حال حاضر و با توجه به اتمام سال، قرارداد بسیاری از کارگران نساجی به اتمام رسیده است و وضعیت این کارگران برای سال آینده مشخص نیست زیرا هر سال افزایش حقوق و کارگر را داشتیم اما در کنار آن گرانی در همه چیز را هم داریم و عملاً افزایش حقوق کارگران تاثیری در بهبود وضعیت معیشتی آنها ندارد.

منصوری با بیان اینکه متاسفانه به تولیدکنندگان در بخش کار به چشم یک خلاف‌کار نگاه می‌شود، خاطرنشان کرد: اینکه همه طرفدار حقوق کارگران هستند، مسئله خوبی است اما با توجه به اینکه دولت استخدام رسمی ندارد و فشار بر روی تولیدکننده وارد شود، درست نیست و متاسفانه دولت به دنبال تعطیلی واحدهای تولیدی است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق