جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
 موفقیت محقق اصفهانی در ساخت جاذب امواج الکترومغناطیس   

محقق و دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت جاذب امواج الکترومغناطیس با بهره گیری از صفحه های مقاومتی شد.

به گزارش ندای اصفهان ، مجتبی بصراوی،دانش آموخته این دانشگاه با بهره گیری از صفحه های مقاومتی فشرده بر روی لایه های اف آر چهار موفق به طراحی و ساخت ساختار جدیدی از جاذب های امواج الکترومغناطیس شد.

مجتبی بصراوی گفت: سطوح جاذب امواج الکترومغناطیس موجود در کشور بیشتر وارداتی و از جنس کامپوزیت و با هزینه بالاست که در جاذب ساخته شده از لایه های مس و فوم پلاستیکی استفاده شده که روی آن با مقاومت های فشرده و لایه های دی الکتریک اف آر چهار پوشانده شده است.

محقق و دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: این جاذب برای ساخت سطوحی به منظور مقابله با امواج ناشی از تلفن همراه و دیگر منابع تولید امواج الکترومغناطیسی برای انسان ایزولاسیون آزمایشگاه های تحقیقاتی در مقابل امواج نامطلوب و نیز پیشگیری از ایجاد اختلال در آزمایش ها و پوشش هواپیماها کاربرد دارد.

دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت خود را از سال ۱۳۵۶ آغاز کرده و اکنون با ۱۱ هزار دانشجو و ۴۷۰ عضو هیات علمی یکی از سه دانشگاه برتر کشور است.

انتهای پیام/

منبع : خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


راهی که از سر گرفتیم!
راهی که از سر گرفتیم!
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری چشمه سار
پایگاه خبری چشمه سار
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق