یکشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۴
 موفقیت محقق اصفهانی در ساخت جاذب امواج الکترومغناطیس   

محقق و دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به طراحی و ساخت جاذب امواج الکترومغناطیس با بهره گیری از صفحه های مقاومتی شد.

به گزارش ندای اصفهان ، مجتبی بصراوی،دانش آموخته این دانشگاه با بهره گیری از صفحه های مقاومتی فشرده بر روی لایه های اف آر چهار موفق به طراحی و ساخت ساختار جدیدی از جاذب های امواج الکترومغناطیس شد.

مجتبی بصراوی گفت: سطوح جاذب امواج الکترومغناطیس موجود در کشور بیشتر وارداتی و از جنس کامپوزیت و با هزینه بالاست که در جاذب ساخته شده از لایه های مس و فوم پلاستیکی استفاده شده که روی آن با مقاومت های فشرده و لایه های دی الکتریک اف آر چهار پوشانده شده است.

محقق و دانش آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: این جاذب برای ساخت سطوحی به منظور مقابله با امواج ناشی از تلفن همراه و دیگر منابع تولید امواج الکترومغناطیسی برای انسان ایزولاسیون آزمایشگاه های تحقیقاتی در مقابل امواج نامطلوب و نیز پیشگیری از ایجاد اختلال در آزمایش ها و پوشش هواپیماها کاربرد دارد.

دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت خود را از سال ۱۳۵۶ آغاز کرده و اکنون با ۱۱ هزار دانشجو و ۴۷۰ عضو هیات علمی یکی از سه دانشگاه برتر کشور است.

انتهای پیام/

منبع : خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق