سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
رئیس سازمان سینمایی کشور:
 جشنواره فیلم کودک نباید از اصفهان خداحافظی کند/ شناسایی اصغر فرهادی‌های سینمای ایران در شهرستان‌ها   

رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: معتقدم که جشنواره فیلم کودک نباید از اصفهان خداحافظی کند و اگر به جای متولیان فرهنگ و هنر استان اصفهان بودم هرگز اجازه نمی‌دادم که این جشنواره در شهر دیگری برگزار شود.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس، حجت‌الله ایوبی ظهر امروز در نشست صمیمانه خود با مسئولان استانی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و جمعی از هنرمندان سینمایی استان اظهار کرد: برای اجرای طرح تولید فیلم‌های ۹۰ دقیقه‌ای در استان اصفهان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان باید پنج نفر از پیشکسوتان سینما را به ما معرفی کند تا بعد از بررسی موضوع در شورای ارزشیابی، این اقدام مهم انجام شود.

وی افزود: از اینکه پیشکسوتان ما در راهروهای اداری سرگردان باشند و مجبور به گذراندن بروکراسی اداری باشند بسیار نگران هستیم.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: مسائل سینمایی هر استانی چه بخواهیم و چه نخواهیم با مسائل سینمای ایران پیوند خورده و اگر وضع و حال سینما خوب نباشد، حال سینمای اصفهان هم خوب نیست.

وی ضمن اشاره به اینکه در دو سال گذشته حال و روز سینمای ایران خوب نبود، اظهار کرد: اگر به دو سال پیش برگردیم، روشن می‌شود که موج تعطیلی سینماها در تهران و شهرستان‌ها از زیر خط فقر هم پایین‌تر بود.

ایوبی با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برنامه‌های جدیدی در عرصه فرهنگ و هنر برای سینماهای کشور در نظر گرفته‌ایم، افزود: جدیدترین و بهترین خبری که برای هنرمندان استانی اصفهان داریم این است که تولید فیلم‌های ویدیویی ۹۰ دقیقه‌ای را به استان اصفهان تفویض می‌کنیم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۲۶۵ هنرمند سینماگر عضو انجمن سینمای استان اصفهان هستند که می‌توانند در زمینه انجام تصمیمات در حوزه فرهنگ و هنر تاثیرگذار باشند.

معاون سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: عده‌ای تصور می‌کنند که ما خوش خیال هستیم این در حالی است که ما به دنیا و تحولات ایجاد شده در عرصه سینمای کشور کاملا خوش‌بین هستیم چرا که معتقدیم سال‌های آینده، اتفاقات خوبی در سینمای ایران رخ می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر در دنیا شاهد افت مخاطبان سینما هستیم این در حالی است که طبق تحقیقات انجام شده، درصد افزایش مخاطبان سینما در ایران بسیار بالا بود.

ایوبی گفت: اینکه جهانیان به سینمای ایران احترام می‌گذارند به این خاطر است که سینمای ایران برگرفته از فرهنگ دینی، شیعی، حافظ، مولوی، سعدی و مهم‌تر از همه مینیاتور ایرانی است به طوری که در سال گذشته بیش از ۲۰۰ جایزه معتبر جهانی کسب کردیم و در جشنواره‌های مختلف در حوزه سینما نیز ۲۲۲ بار پرچم فرهنگ و هنر به اهتزاز درآمد.

وی تصریح کرد: اگر به گذشته بعضی از سینماگران خود نگاه کنیم می‌بینیم که اصغر فرهادی‌های بسیاری در شهرستان‌ها و استان‌های ایران وجود دارند که با گذراندن سختی‌های بسیاری، به مدارج بالای هنری دست پیدا کرده‌اند.

رئیس سازمان سینمایی کشور بیان کرد: معتقدم که جشنواره فیلم کودک نباید از اصفهان خداحافظی کند و اگر به جای متولیان فرهنگ و هنر استان اصفهان بودم هرگز اجازه نمی‌دادم که این جشنواره در شهری دیگر برگزار شود.

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز