یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
ولایتی در کنگره بین‌المللی پزشکان مسلمان جهان:
 اجازه‌ ‌دخالت آمریکا در امور ایران را نمی‌دهیم/ زمان آن رسیده که جهان ایران هسته‌ای را بپذیرد‌   

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه زمان آن رسیده که جهان، ایران هسته‌ای را بپذیرد، گفت: با قدرت روی پای خود ایستاده‌ایم و استقلال داریم.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، علی اکبر ولایتی در مراسم افتتاحیه هشتمین کنگره بین‌المللی پزشکان مسلمان جهان که در تالار شورای شهر مشهد برگزار شد، اظهار کرد: باعث خرسندی ما است که پزشکان مسلمان جهان، شهر مشهد را برای افتتاحیه این کنگره انتخاب کردند و البته شهرداری مشهد تلاش بسیار زیادی برای برگزاری این کنگره انجام داده است.

وی در ارتباط با دستاوردهای انقلاب اسلامی بیان داشت: در کشورهای غربی عمدتا دید منفی نسبت به جمهوری اسلامی وجود دارد و دلیل اصلی این است که ایران به عنوان کشوری مسلمان برای استقلال خود ایستادگی می‌کند.

مشاور مقام معظم رهبری بیان داشت: مهم‌ترین دستاورد این انقلاب، اسلام و براندازی دیکتاتوری پادشاهی است اما در کشورهای غربی همه چیز علیه جمهوری اسلامی تبلیغ می‌شود و سئوال این است که آیا همه موارد در ایران منفی بوده و نکته‌ای مثبت وجود ندارد؟

ولایتی تصریح کرد: دلیل این تبلیغات این است که ما به دنبال استقلال خود هستیم و مردم ایران می‌خواهند خود برای خود تصمیم بگیرند و اجازه دخالت خارجی را به هیچ کشوری نمی‌دهند و در دو هفته پیش نیز جمهوری اسلامی با ۶ کشور جهان مذاکراتی را برگزار کرد و بعد از ۱۲ سال فشار امروز وقت آن رسیده تا ایران را به عنوان کشوری هسته‌ای قبول کنند.

وی ادامه داد: قبل از انقلاب تعداد دانشجویان در ایران ۲۰۰ هزار نفر بود اما امروز بعد از انقلاب اسلامی به ۵ میلیون دانشجو رسیده در حالی که جمعیت ایران قبل از انقلاب ۳۰ میلیون نفر بود و امروز ۸۰ میلیون نفر است.

مشاور مقام معظم رهبری اظهار کرد: قبل از انقلاب مقالات علمی ایران در نشریات معتبر علمی جهان تنها ۲ هزار مقاله بود اما امروز به ۳۰۰ هزار مقاله رسیده و در دو سال گذشته با ۳۷ هزار مقاله رتبه نخست در غرب آسیا را داشته‌ایم.

ولایتی با بیان اینکه امروز ۵۰ مرکز آموزشی در ایران وجود دارد، اضافه کرد: امروز ایران در بحث پیوند اعضا رشد چشمگیری داشته و در بحث پزشکی هیچ کشوری در منطقه توان رقابت با ایران را ندارد البته مردم ایران رتبه سوم را در پیوند اعضا در جهان دارند.

وی گفت: بیگانگان ایران را در بحث تسلیحاتی تحریم کردند اما امروز ما تسلیحات را در ایران تولید کردیم که البته برای آن تلاش فراوانی شده و مهم‌ترین موضوعی که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وجود دارد بحث قدرت دفاعی است.

مشاور مقام معظم رهبری تصریح کرد: امروز ایران اسلامی به کشورهای سوریه، عراق، یمن، لبنان و فلسطین کمک می‌کند و اجازه‌ نمی‌دهیم آمریکا در امور ما دخالتی کند و به نماینده سازمان ملل نیز گفتیم اگر جمهوری اسلامی ایران به عراق کمکی نمی‌کرد امروز داعش در بغداد بود و البته کسی نمی‌تواند دخالتی داشته باشد و امروز می‌توان گفت ما با قدرت روی پای خود ایستاده و استقلال داریم.

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز