جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
چاپ خبر
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
بازار کار برای خدا گرم است؛
 بسیجی ها دوباره دست به کار شدند/ آشنایی با گروه جهادی شهید محمد کرمی +تصاویر   

در نظر دارند کار نیمه تمام خود را در روستاهای چهارمحال بختیاری تمام کنند. روند کارشان را از سرگروه خوش اخلاقشان داوود شاه محمدی در قالب مصاحبه ای تلفنی جویا شدیم. گرچه ارتباط ضعیف بود و تبادل اطلاعات سخت، اما با روی گشاده درخواستمان را پذیرفت

ندای اصفهان- امیرحسین هراتیان: شاید شما هم اردوهای جهادی را با همان حال هوای شاد و پرجنب و جوش تجربه کرده باشید و حالا با خواندن این گزارش به یاد خاطرات خوش و روزهای فراموش نشدنی گذشته بیفتید؛ به یاد دعاهای خیر و تشکرهای بی شمار اهالی روستاهایی که مسئولین کشور شاید سالهاست که به آنها سری هم نزده اند و از آنها یادی نکرده اند. به یاد کار خالصانه برای رضای خدا و حال و هوای جبهه و جنگ. فقط با این تفاوت که دیگر خبری از خمپاره و ترکش نیست و هرچه هست سیمان و آجر و آهن است. این جهاد از نوع کار است. از نوع زحمت. کار و زحمتی که هم دل مؤمنان را شاد میکند و هم خدمت به خلق است و بهترین عبادت.

باز هم بسیجی های با غیرت دور هم جمع شده اند و با نام «گروه جهادی شهید محمد کرمی» (مرصاد) به مسئولیت اسماعیل احمدی در نظر دارند کار نیمه تمام خود را در روستاهای چهارمحال و بختیاری تمام کنند. روند کارشان را از یکی از سرگروه های خوش اخلاق، داوود شاه محمدی، در قالب مصاحبه ای تلفنی جویا شدیم. گرچه ارتباط ضعیف بود و تبادل اطلاعات سخت، اما با این وجود شاه محمدی با روی گشاده درخواستمان را پذیرفت.

***

ندای اصفهان: سلام خدا قوت. بفرمایید از گروهتان چه خبر؟

داوود شاه محمدی: سلام. خیلی ممنون. ما الآن تقریبا اطراف همان روستا هستیم و آمدیم برای شناسایی، استارت کار ما از پنجم فروردین ماه است. ما چند دوره است که داریم همینجا کار می کنیم.

ندای اصفهان: خیلی هم عالی. شما از کجا آمدید برای کار؟

– تعدادی از قرارگاه سازندگی حوزه شهید محلاتی لنجان و تعدادی هم از ناحیه دانشجویی شهرکرد.

ندای اصفهان: خوب چه کارهایی انجام می دهید؟

– ما در قسمت های فرهنگی، عمرانی و آموزشی فعالیت می کنیم و از روز پنجم (فروردین ماه) همه در مدرسه شلیل جمع می شوند که یک مدرسه شبانه روزی است و بعد از آن ان شاءالله از ششم تا یازدهم (فروردین ماه) کارهای فرهنگی آموزشی و عمرانی انجام می دهند و روز یازدهم هم یک مراسم یادواره شهدا داریم.

ندای اصفهان: یادواره شهدا را هم در همان مدرسه برگزار می کنید؟

– بله، چون ما چهار- پنج روستا را پوشش می دهیم و به صورت یک قرارگاه کار می کنیم و به همین خاطر است که داریم یک شناسایی دقیق انجام می دهیم. ما این مراسم (یادواره شهدا) را قبلا در یک روستا برگزار می کردیم ولی امسال صحبت کردیم و هماهنگی انجام دادیم و چند ماشین در اختیار گرفتیم و یک دستگاه مینی بوس تا همه مردم را در همان روز یازدهم جمع کنیم و به داخل همین مدرسه بیاوریم.

ندای اصفهان: قرار است کدام روستاها را پوشش بدهید؟

– الآن روستای شلیل هستیم و روستای لندی، باتون، کوزلک که در کل به دهستان شلیل معروف است و مرکز این چند روستاست. روستای کوزلک نیاز به تکمیل سرویس‌های بهداشتی مسجد صاحب الزمان عج دارد و حدود سی کیلومتر بعد از آن روستای لندی است که طبق برسی های انجام شده، این روستا نیازمند ساخت و تکمیل یک عدد غسالخانه و ساخت و تکمیل سرویس های بهداشتی گلزار شهدا روستا است. این روستا آخرین نقطه بخش میان کوه، مرز بین چهارمحال و بختیاری و خوزستان است.

ندای اصفهان: غیر از بسیج ارگان دیگری از شما حمایت میکند، یا به شما کمک می کند؟

– فعلا که نه. اما شبکه بهداشت لنجان قول داده است که یک تیم به اینجا بیاید و کارهای درمان و دارو رایگان انجام دهد و هلال احمر هم قرار است در کلاس های آموزشی به ما کمک کنند. البته به کمک ها و حمایت های مردمی هم نیاز داریم.

ندای اصفهان: از اعضا برایمان بگویید؛ همه شما دانشجو هستید؟

– گروه ما شامل دانشجو و روحانی است. جوانان خود روستا و بسیج محلات و دامپزشکی هم هستند. همه دست به دست هم دادند تا کمک کنند.

ندای اصفهان: اعضای این گروه چند نفر هستند؟

– شبکه اصلی پنج- شش رسته اند. عمرانی، آموزشی، فرهنگی، پشتیبانی و تدارکات که به طور کلی پانزده نفری هستند.

ندای اصفهان: اعضای اصلی همه دانشجو هستند؟ اگر بله چه رشته ای؟

– بله دانشجو هستند. رشته های کامپیوتر، مهندسی صنایع، کشاورزی از دانشگاه شهرکرد و لنجان هستند. که دو نفر از اعضا دکترا دامپزشکی هستند که در دوره قبل ده هزار رأس دام را دارو دادند و رسیدگی کردند.

ندای اصفهان: بین اعضا محصل و دانش آموز هم دارید؟

– از لنجال بله دو نفر داریم که با رضایت کامل خانواده با ما همراه شدند.

ندای اصفهان: ممنونم از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. شارل دوگل گفت:

    سرویس ایثار و مقاومت در بخش بالایی سایت ندارید. سرویس مقاومت دارید. نام ها را اصلح کنید.

  2. بودجه گفت:

    چرا از نیروی انسانی همان روستاها استفاده نمیشه؟
    اینطوری هزینه کارهای جهادی کمتر نمیشه؟

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز