پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
نقوی:
 دستگاه دیپلماسی واکنش لازم را در عرصه حقوقی به تهدیدات نظامی آمریکا نشان دهد   

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار می‌رود دستگاه دیپلماسی واکنش لازم را در عرصه حقوقی و قضایی نسبت به تهدیدات آمریکا به حمله نظامی نشان دهد تا به گونه‌ای نباشد که کشورهای کوچک منطقه هم به خود اجازه جسارت دهند.

به گزارش ندای اصفهان به نقل از فارس سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس‌، با اشاره به تهدیدات گاه و بی‌گاه مقامات آمریکایی به حمله نظامی به ایران گفت: امروز شاهد هستیم که مقامات آمریکایی به صورت شفاف و آشکار جمهوری اسلامی ایران را به حمله نظامی تهدید می‌کنند و هیچ‌کس هیچ اقدامی علیه این تهدیدات نمی‌کند.

وی ادامه داد: حتی خود ما هم دیپلماسی فعال دولت یازدهم که مدعی است که توانسته پرونده هسته‌ای را به سرانجام برساند و رئیس‌جمهور مدعی است که خلاقیت بزرگ دیپلماسی در جهان با توافق ایران با ۱+۵ اتفاق افتاده چطور نمی‌تواند علیه این تهدیدات اقدام سیاسی و قضایی از طریق محاکم و مجامع بین‌المللی صورت دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اضافه کرد: تا کی بناست آمریکا هر روز کشور ما را به حمله نظامی تهدید کند و موضوع بمباران صنعت هسته‌ای ما را مطرح کند آیا اینها تهدید علیه صلح نیست آیا این اظهارات تهدید علیه یک کشور مستقل محسوب نمی‌شود و برخلاف منشور سازمان ملل متحد و کنوانسیون‌های ژنو و وین نیست.

نقوی اظهار داشت: انتظار می‌رود تا دستگاه دیپلماسی نسبت به این تهدیدات عکس‌العمل مناسبی را از نظر حقوقی و قضایی نشان دهد و اجازه ندهد کشوری بدون هیچ دلیل کشور و ملت ما را تهدید نظامی کند و کار هم به جایی برسد که کشورهای کوچک منطقه‌ای که با ۴ موشک پودر می‌شوند به خود اجازه جسارت بدهند و کشور ما را تهدید کنند.

 

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز