شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۲
مشکل تأمین اعتبار وجود ندارد
 وضعیت پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان در روزهای پایانی۹۴   

آنگونه که مسئولان آموزش‌وپرورش در اوایل اسفند ماه وعده دادند،‌ پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ تأمین اعتبار و کار پرداخت آن آغاز شد اما در حالیکه سال ۹۴ به روزهای پایانی خود نزدیک است هنوز هم فرهنگیان چشم‌انتظار دریافت پاداش خود هستند.

به گزارش ندای اصفهان، تأخیر در دریافت پاداش پایان خدمت سال‌هاست که از اعتراضات اصلی فرهنگیان بازنشسته محسوب می‌شود و در خوشبینانه‌ترین حالت یک فرد پس از گذشت بیش از یک سال از زمان بازنشستگیش پاداش پایان خدمت را دریافت می‌کند.

مشکل در تامین اعتبار از دلایل اصلی ناتوانی وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان است. در طول ماه‌های اخیر نیز بسیاری از بازنشستگان در اعتراض به عدم دریافت پاداش پایان خدمت خود تجمعاتی را انجام داده‌اند.

اوایل اسفند امسال، وزیر آموزش‌وپرورش از پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ خبر داد و گفت:‌  برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۳ به ۱۰۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بود که محقق شد و پاداش پایان خدمت این افراد از هفته جاری پرداخت می‌شود.

با گذشت چند هفته از اعلام این خبر، جمعی از فرهنگیان شهر تهران عنوان می‌کنند: برای واریز پاداش پایان خدمت به حسابمان، تعهدنامه‌ای را در اختیارمان گذاشتند که باید آن را تکمیل می‌کردیم و واریز پاداش به شرط اخذ تعهدنامه بود اما با وجود تکمیل تعهدنامه و ارائه آن هنوز پاداش پایان خدمت به حساب ما واریز نشده است و تعداد زیادی از فرهنگیان منطقه ۴ آموزش و پرورش شهر تهران شرایط مشابهی را دارند.

تعداد زیادی از بازنشستگان در مناطق مختلف کشور نیز شرایط مشابه این افراد را داشته و هنوز موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود نشده‌اند.

علی اصغر فانی وزیر آموزش‌وپرورش در پاسخ به مشکل این فرهنگیان به خبرنگار تسنیم می‌گوید: امروز این موضوع را از مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران پیگیری کردم. از ۲ هزار و ۶۰۰ نفری که در تهران بازنشسته داریم ۱۵۰۰ نفر تاکنون پاداش پایان‌خدمت خود را دریافت کرده‌اند و بقیه افراد نیز با ارائه مدارک به تدریج پاداش خود را دریافت خواهند کرد و برای این منظور به لحاظ تامین اعتبار مشکلی نداریم.

به گزارش تسنیم؛‌ وزارت آموزش‌وپرورش در شرایطی از پرداخت پاداش پایان خدمت  حدود ۲۲ هزار نفر از فرهنگیان بازنشسته سال ۹۳ آن هم به تدریج خبر می‌دهد که چند روزی بیشتر به پایان سال ۹۴ باقی نمانده است و احتمالاً پاداش پایان خدمت آن گروهی که تاکنون موفق به دریافت نشده‌اند به سال ۹۵ موکول شود.

آنگونه که سید محمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش می‌گوید:‌ دولت سال آینده پیش‌بینی خوبی برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دارد و بر این اساس دولت اعتبارات لازم را برای پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان در ردیفی مستقل پیش بینی خواهد کرد.

دولت در بودجه سال ۹۵ ردیف مستقلی را برای پرداخت پاداش پایان خدمت با اعتبار چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان  برای بازنشستگان سال‌های ۹۳، ۹۴ و ۹۵ پیش‌بینی کرده است. باید منتظر ماند و دید که آیا با اختصاص ردیف بودجه مجزا در سال ۹۵ مشکل کمبود اعتبار و انتظار طولانی فرهنگیان بازنشسته برای دریافت پاداش پایان خدمت پایان می‌یابد؟

 

منبع: تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز