سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۱
 برجام معجزه نمی‌کند   

معاون وزیر خارجه در تبریز با تاکید بر اینکه همه دستاوردهای مذاکرات هسته ای متعلق به ملت ایران است، گفت: برجام معجزه نمی‌کند.

به گزارش ندای اصفهان، سیدعباس عراقچی در همایش فرصت‌های تازه پیش روی کشور پس از توافق هسته ای، با محوریت پرسش مهر رئیس جمهور، با اشاره به اینکه تبریز، شهر استقلال طلبان و عزت خواهان ایران و به تعبیر مقام معظم رهبری، سر ایران است اظهار داشت: آذربایجان مهد سرداران بوده و باعث افتخار ما و همه ایران است.

وی با بیان اینکه قهرمان مذاکرات هسته‌ای، دیپلمات‌ها نیستند، بلکه ملت ایران است، افزود: برجام، نتیجه پایمردی ملت ایران در ۳۷ سال پس از انقلاب و به ویژه در طول ۱۲ سال گذشته است که نتایج حاصل، متعلق به همه ملت ایران بوده و ما فقط تلاش کردیم خواسته ایران را در مذاکرات برای دنیا ترجمه کنیم.

معاون وزیر امور خارجه برجام را نمایانگر پیروزی ایران در عرصه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: اولین عرصه پیروزی ما در برجام، پیروزی اراده ایرانی ها بر ۶ قدرت جهانی بود، چراکه تاکنون بی سابقه است که روسیه، چین، اروپا و آمریکا در یک سمت و همراه با هم در مقابل کشوری پای میز مذاکره بنشینند.

عراقچی، با بیان اینکه قدرت‌ها تعطیلی دانش و فرآیند هسته‌ای در ایران را می‌خواستند و در مقابل، ملت ایران می‌گفتند که انرژی هسته ای حق مسلم ماست، تصریح کرد: با مقاومت‌هایی که ملت ایران در طول این سالها داشتند، فعالیت‌های هسته‌ای را حتی یک روز هم متوقف نکردیم، ۱۲ سال هر فشار و تهدیدی لازم بود انجام دادند و ایران مقاومت کرد، ۷ قطعنامه الزام آور شورای امنیت صادر شد و ملت ایران کوتاه نیامد و بالاخره ایران برنده نتیجه مبارزه اراده ها بود.

عضو تیم مذاکره کننده ایران در ۱+۵، با تاکید بر اینکه غربی ها درخواست غنی سازی صفر را کنار گذاشتند و بالاخره قبول کردند غنی سازی در ایران ادامه یابد، ابراز داشت: ۱+۵ بالاخره قطعنامه‌های خود را کنار گذاشت و اذعان داشتند که قطعنامه‌های الزام آور فصل ۷ سازمان ملل بدون حتی یک روز اجرا کنار گذاشتند.

وی با بیان اینکه برجام معجزه نمی‌کند گفت: در برنامه هسته‌ای، ایران برنده جنگ اراده‌ها با ۶ کشور بود و اراده خود را تحمیل کرد، قطعنامه‌ها را لغو کردند و غنی سازی ادامه یافت.

عراقچی با اشاره به اینکه فردو را علی رغم فشارها، حفظ کردیم،زیر فشار سنگین این قدرت‌ها برای تغییر ماهیت و تعطیلی راکتور آب سنگین اراک مقاومت کردیم و با قلب جدید و کارآمدتر راکتور به کار خود ادامه خواهد داد، افزود: برنامه هسته ایران تثبیت شد و الان شورای امنیتی قطعنامه‌ها را لغو کرد.

 

 

در حال تکمیل…

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز