یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
 اصفهان در روز جمعه پیرایش می‌شود/ خانه‌تکانی نصف‌جهان   

شهردار اصفهان در حاشیه نوزدهمین برنامه «هر هفته با چند افتتاح» در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی حاضر شد و پیرامون مباحث مختلف از جمله افتتاح پروژه‌های منطقه ۱۱، آکواریوم ناژوان و خانه تکانی نصف جهان توسط نهادهای اجرایی صحبت کرد.

به گزارش ندای اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد در حاشیه بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۱ که در قالب نوزدهمین برنامه «هر هفته چند افتتاح» برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در برنامه این هفته خیابان بهشت به طول ۵۵۰ متر و عرض ۳۶ متر واقع در خیابان شهید اشرفی اصفهانی با هزینه‌ای بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال و همچنین خیابان حکمت واقع در ضلع شرقی بوستان درخشان با هزینه‌ای بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال در منطقه ۱۱ به بهره‌برداری رسید.

وی ادامه داد: بهره‌برداری پل مکانیزه عابر پیاده در خیابان شهید اشرفی اصفهانی به طول ۳۶ متر با هزینه‌ای بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال، سه پارکینگ مشارکتی با مساحت دو هزار متر مربع و هزینه یک میلیارد ریالی در خیابان ابوذر و پیاده‌روسازی خیابان‌های امام رضا (ع)، شهیدان غربی و شهید اشرفی اصفهانی با هزینه‌ای بالغ بر چهار میلیارد ریال نیز دیگر طرح‌هایی بود که امروز در اختیار مردم منطقه قرار گرفت.

شهردار اصفهان به استقبال مردم منطقه ۱۱ از این طرح اشاره و بیان کرد: با وجود اینکه پروژه‌های منطقه ۱۱ ابرپروژه نبوده اما مردم حضور پرشوری در این مراسم داشتند و این موضوع بار مسئولیت ما در خدمت‌رسانی به شهروندان را سنگین‌‌تر می‌کند، به طور قطع مردم با حضورشان در این برنامه‌ها متوجه می‌شوند، خادمان‌شان در شهرداری اصفهان برای پیشرفت و توسعه شهر در تلاش هستند.

*افتتاح آکواریوم ناژوان با حضور معاون رئیس جمهور

وی در ادامه با بیان اینکه هفته آینده پروژه آکواریوم ناژوان به بهره‌برداری می‌رسد، تأکید کرد: این آکواریوم با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بهره‌برداری می‌رسد.

جمالی‌نژاد در ادامه با اشاره به تأثیر طرح موتورسیکلت‌های برقی و اجرای رینگ چهارم ترافیکی در کاهش آلودگی‌های اصفهان گفت: شهرداری اصفهان تلاش دارد برنامه‌ها و طرح‌هایی که برای شهر دارد به صورت عملی اجرا شود و مردم از نزدیک طعم لذت این برنامه‌ها را بچشند

*سال ۹۵ برای شهرداری، سال فرهنگ است

وی با بیان اینکه شهرداری برای سال ۹۵ برنامه‌های ویژه ای در عرصه فرهنگ دارد، عنوان کرد: تحول در برنامه‌های فرهنگی یکی از رویکردهای اصلی شهرداری در سال آینده است که از جمله مصادیق آن می‌توان به احداث پردیس‌های فرهنگی در مناطق مختلف اشاره کرد.

شهردار اصفهان با تأکید بر اینکه در سال ۹۵ برنامه‌های فرهنگی به دل محلات می‌رود، تصریح کرد: ما سعی داریم در کنار پروژه‌های مختلف عمرانی و خدماتی برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی را هم برای مردم محلات داشته باشیم و با مشارکت آن‌ها شور و نشاط اجتماعی را به بدنه محلات تزریق کنیم.

*دستگاه‌های مختلف اجرایی به کمک شهرداری برای خانه تکانی اصفهان می‌آیند

وی در ادامه با اشاره به طرح پیرایش شهر اظهار کرد: جمعه هفته جاری برای نخستین بار با هماهنگی و همکاری دستگاه‌های اجرایی، طرح خانه‌تکانی شهر کلید زده می‌شود.

جمالی‌نژاد به الگو بودن اصفهان از لحاظ پاکیزگی و نظافت اشاره کرد و افزود: نظارت بر حریم شهر اصفهان به دلیل همجواری با سایر شهرهای اطراف، کمتر است و گاهی مشاهده می‌شود که حریم شهر به محل نخاله‌های ساختمانی و زباله تبدیل شده از همین رو با همکاری دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد به دنبال خانه‌تکانی اصفهان از این ناپاکی‌ها هستیم.

*اولویت شهرداری، اسکان مسافران نوروزی در هتل‌ها است

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره فعالیت ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان گفت: در نشست ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان برنامه‌ریزی شده تا اولویت اسکان در هتل‌ها باشد تا هتل‌داران که از سرمایه‌های اصلی گردشگری اصفهان به حساب می‌آیند، در این روزها متضرر نشوند.

شهردار اصفهان افزود: البته در صورت تکمیل ظرفیت هتل‌ها، کمپ‌های مختلفی برای اسکان مسافران پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در خصوص مسائل ترافیکی، زیباسازی و فضای سبز جلسات مختلفی با پلیس راهور برگزار شده تا امسال کمترین حادثه را در شهر اصفهان و جاده‌های منتهی به شهر داشته باشیم.

جمالی‌نژاد در پایان با اشاره به پروژه‌های عمرانی شهر اضافه کرد: پروژه‌های عمرانی متعددی در شهر اصفهان در حال انجام است از این رو سعی می‌کنیم به نحوی عمل کنیم که در ایام عید، چهره زمخت پروژه‌های عمرانی دیده نشود.

در ادامه رضا امینی در حاشیه مراسم بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی منطقه که در نوزدهمین برنامه از سری برنامه‌های «هر هفته چند افتتاح» برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد بهره‌برداری از دو خیابان، یک پل عابر مکانیزه، سه پارکینگ، پیاده‌رو‌ها و تکمیل یک سالن در یکی از محلات محروم شهر اصفهان بودیم.

وی با بیان اینکه خیابان بهشت به طول ۵۵۰ متر و با هزینه‌ای بالغ بر هشت میلیارد تومان در محدوده خیابان شهید اشرفی اصفهانی به بهره‌برداری رسید، اضافه کرد: خیابان حکمت در خیابان امام خمینی (ره) در مجاورت بوستان درخشان نیز به طول ۳۳۰ متر و با هزینه‌ای بالغ بر دو میلیارد تومان آزاد‌سازی و احداث شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: پل مکانیزه عابر پیاده خیابان شهید اشرفی اصفهانی نیز به ارزش ۱٫۲ دهم میلیارد تومان یکی دیگر از پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۱ بود که به بهره‌برداری رسید.

وی با تاکید بر اینکه تکمیل و تجهیز سالن ورزشی طیب به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان نیز یکدیگر از این پروژه‌ها بود، ادامه داد: پیاده‌رو‌سازی‌ها و اقدامات معمول عمرانی منطقه نیز جزو طرح‌های خرد منطقه بود.

امینی با اشاره به اینکه مردم این منطقه نیز با حضور خود در این مراسم استقبال خود را از افتتاحیه این پروژه‌ها نشان دادند، تاکید کرد: قطعا به جهت اقبال مردم، قدر‌شناسی، همراهی و همکاری آن‌ها در آزاد‌سازی‌ها و کسب اطلاعات توسط برنامه‌ریزان برای بهتر شدن وضعیت عمرانی محلات، مسئولیت و رسالت مدیریت شهری را بیشتر می‌کند.

وی افزود: امیدواریم اقداماتی که در حوزه رفع محرومیت از محلات محروم شهر اصفهان در برنامه‌ریزی‌ها و در اجرای پروژه‌‌ها صورت می‌گیرد، بتواند فاصله محلات محروم و نقاط برخوردار شهر اصفهان را کاهش دهد که رسالت‌های خود را تا حدودی در توازن شهری و عدالت اجتماعی انجام داده باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه گفت: خبرنگاران و اصحاب رسانه به عنوان یار دوم شهرداری و یار بیست و دوم شورای اسلامی شهر هستند و همیشه با همراهی‌های صادقانه خود در کنار مدیریت شهری اخبار را منعکس می‌کنند.

وی با بیان اینکه شور، نشاط و اقبالی که خبرنگاران و اصحاب رسانه نسبت به انعکاس اخبار برای مردم دارند، انگیزه‌های مدیران و مسئولان را دو‌چندان می‌کند، اظهار کرد: رسانه‌ها نقش وساطت و ترجمه خوبی برای ایجاد مفاهمه در راستای ارتباط دو‌سویه بین مردم و حاکمیت را بر عهده دارند.

امینی با تاکید بر اینکه انعکاس صادقانه اخبار سبب می‌شود که اعتماد مردم به حاکمیت اسلامی بیشتر شود، ادامه داد: در سال ۱۳۹۲ بودجه مصوب شهرداری در راستای محرومیت‌زدایی از مناطق محروم ۱۵ میلیارد تومان بود که این بودجه در سال ۱۳۹۳ به ۴۵ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: امسال نیز بودجه ۸۰ میلیارد تومانی برای رفع محرومیت از مناطق محروم پیش‌بینی شده است.

منبع: اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان

 

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز