شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: فرهنگی
چاپ خبر
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
معاون شورای عالی آموزش‌وپرورش
 اجازه انحلال مدارس استعدادهای درخشان وجود ندارد/ ورود دانش‌آموز سخت‌تر شد   

معاون شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه ورود دانش‌آموزان به مدارس استعدادهای درخشان سخت‌تر شده است، گفت:‌ استان‌ها حق انحلال مدارس استعدادهای درخشان را ندارند و باید متناسب با شرایطشان پذیرش دانش‌آموز داشته باشند.

به گزارش ندای اصفهان ، احمد عابدینی  در پاسخ به این پرسش «آیا در مصوبات شورای عالی آموزش‌‌‌وپرورش بر کاهش مدارس استعدادهای درخشان تأکید شده است؟»، اظهار داشت: تعداد مدارس استعدادهای درخشان کم نمی‌شود بلکه پذیرش  در این مدارس بر اساس معیارهایی صورت می‌گیرد تا افرادی که شاخص‌ها و امتیازات را به دست نمی‌آورند، موفق به ورود به این مدارس نشوند.

وی افزود:‌ شهر تهران به لحاظ ظرفیت برای پذیرش دانش‌آموز در پایه دهم محدودیت دارد اما باید توجه داشت که استان‌ها حق انحلال مدارس استعدادهای درخشان را ندارند و باید متعادل و متناسب با شرایطشان پذیرش دانش‌آموز داشته باشند.

معاون شورای عالی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه شاخص‌های ورود دانش‌آموزان به مدارس استعدادهای درخشان سخت‌تر شده است، گفت: اگر بدون در نظر گرفتن شاخص‌ها، دانش‌آموزان وارد این مدارس شوند و نتوانند شرایط را تحمل کنند، خود به خود آسیب روحی و روانی می‌بینند.

عابدینی بیان کرد: بر اساس شرایط جدید در ورود دانش‌آموزان به مدارس استعدادهای درخشان سخت‌گیری انجام می‌شود.معیار در نظر گرفتن با محدود کردن متفاوت است، محدودن کردن به این معنی است که ۱۰۰ نفر ظرفیت داشته باشیم اما فقط ۵۰ نفر را جذب کنیم اما در معیار در نظر گرفتن، عنوان می‌شود که هر فردی که بتواند شرایط را کسب کند اجازه ورود به مدارس استعدادهای درخشان را دارد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق