جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
بی توجهی دولت تدبیر و امید به سیاست های اقتصاد مقاومتی؛
 نادیده گرفتن فرمایشات رهبری در سایه ورود بی رویه کالاهای خارجی / امیری کهنوج: دولت برنامه دقیق و منسجمی برای اقتصاد کشور تدوین نکرده است   

نماینده مردم جنوب کرمان در مجلس نهم گفت: توقع داشتیم برنامه های اقتصادی دولت دقیق و منسجم تر و با کارگروه های مشخصی تدوین گردد؛ مسئولان باید برنامه ریزی می کردند و مجلس هم باید ورود بیشتری می کرد که متاسفانه تا به الان کاری که نتیجه خاصی داشته باشد ندیدیم.

به گزارش ندای اصفهان ، با توجه به تشدید تحریم های گوناگون به ویژه اقتصادی علیه ایران در سال های اخیر، وضع معیشتی مردم در کشور با مشکلات متعددی روبه رو شد و تاثیر این تحریم ها در عرصه های مختلف مانند دارو، تکنولوژی هسته ای و سایر حوزه های اقتصادی چشمگیر بود. لذا بر همین اساس رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ضمن تاکید بر اقتصاد درون زا و نگاه برون گرا در ۳۰ بهمن ۹۲ سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند.

اقتصاد مقاومتی به معنای تشخیص حوزه های فشار و تلاش برای بی تاثیر کردن آنها، همچنین تبدیل این فشارها به فرصت است که این سیاست بر پایه تکیه به توان و منابع داخل و کاهش وابستگی به خارج از کشور می باشد.

حال با توجه به اتمام مذاکرات در سال جاری و ارائه متن برجام که به گفته کارشناسان نکات مد نظر رهبری و شروط ایشان در آن رعایت نشده، همواره شاهد آن بوده ایم که مسئولین امر بدون توجه به سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، راهی برای ورود کالاهای غیرضروری خارجی باز کرده اند که با فرمایشات مقام معظم رهبری مغایرت دارد.

نمونه این امر را می توان در واردات بی رویه میوه های گوناگون خارجی در بازارهای پایتخت ودیگر کلان شهرها مشاهده کرد که این موضوع با واکنش رهبر فرزانه انقلاب مواجه شد چرا که تنوع میوه ها در کشور چهارفصل ایران مثال زدنی است و واردات میوه در چنین شرایطی، به ضرر کشاورزان و تولید کنندگان ایرانی است.

حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا امیری کهنوج با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب وتاکیدات ایشان بر اقتصاد مقاومتی گفت: ایشان در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی مطالب بسیار ارزنده ای ارائه دادند که براساس نیاز کشور بود.

نماینده مردم جنوب کرمان در مجلس نهم شورای اسلامی تصریح کرد: باتوجه به کاهش قیمت نفت و اینکه قابل محاسبه هم نیست، ما راهی جز رفتن به سوی اقتصاد مقاومتی و تکیه بر داشته های ایران اسلامی نداریم لذا باید به تولیدات داخلی کیفیت بخشی کنیم تا اعتماد مردم به تولید داخل افزایش یابد.

وی عنوان کرد: آنچه در حال حاضر اهمیت دارد این است که آیا دولت برنامه ای جدی برای این امر دارد یا خیر؛ البته تا به الان آنچه از دولت انتظار می رفت انجام نشد.

حجت الاسلام امیری کهنوج خاطرنشان کرد: توقع داشتیم برنامه های اقتصادی دولت دقیق و منسجم تر و با کارگروه های مشخصی تدوین گردد؛ مسئولان باید برنامه ریزی می کردند و مجلس هم باید ورود بیشتری می کرد که متاسفانه تا به الان کاری که نتیجه خاصی داشته باشد ندیدیم.

انتهای پیام/

منبع : ناب نیوز

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز