دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس:
چاپ خبر
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۸
اصفهان شهر زیبای خدا؛
 در آستانه عید نوروز: اصفهان به یک بوم نقاشی تبدیل می شود +تصاویر   

ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی که از لحاظ ارتفاع ساختمان از یک نمای شهری برخوردار هستند، سازمان زیباسازی شهر اصفهان آماده حمایت برای تبدیل کردن این نماها به یک بوم نقاشی برای هنرمندان است، تا با هنر خود در سبک های مختلف به زیبایی بصری شهر کمک کنند

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، سازمان زیباسازی شهر اصفهان، در آستانه ی نوروز سال ۹۵ با اقداماتی جالب شهروندان و مسافران نوروزی را غافلگیر خواهد کرد. اقداماتی که فضای شهری را متنوع کرده و زمینه ای برای هنرمندی هنرمندان فراهم ساخته است.
اقداماتی نظیر رنگ آمیزی بسترهای حفاظتی شهری به رنگ سبز، رنگ آمیزی جدول ها و خیابان ها که البته در طول سال هم این رنگ آمیزی ها تجدید می شود. نقاشی های دیواری و نگارگری های شهری که به فرهنگ سازی ها کمک خواهد کرد و مردم را بیشتر با جنبه های هنر نقاشی و تاثیر آن در شادابی شهر و مردم، آشنا می کند.

مهندس مهدی بقایی رئیس زیباسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه طراحی و اجرای این طرح ها با برگزاری اتاق های فکر و بررسی کارشناسان این سازمان در گارگروه های نماد و حجم، گرافیک و نقاشی صورت گرفته است می گوید: سعی بر آن است تا مولفه های نمادین شهر اصفهان در این آثار نمایان باشد.
در این میان بر روی دیوارهای بسیاری از ساختمان هایی که نمای شهری دارند نیز ذکر مقدس صلوات خطاطی خواهد شد و بر جای جای شهر می توان این نقوش زیبا را تماشا کرد.
دیواره های شهری و زیرگذرها هم از این طرح به دور نمانده اند و بزرگراه ها، مجاری و ورودی های اصلی شهرستان اصفهان با نقش برجسته هایی که در حال نصب می باشد (و طرح  آنها ریشه در فرهنگ غنی ایرانی دارد)، نمایی زیبا و به یاد ماندنی را از شهر اصفهان برای مسافران به جا می گذارند.

»»» لطفا بر روی تصاویر زیر کلیک کنید

عکس از الیاس رضایت

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز