شنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
گزارش تسنیم از آمار ژانویه ۲۰۱۶ / با وجود لغو تحریم‌ها
 فرش و پسته ایران به آمریکا نرفت/ افت صادرات آمریکا   

با وجود لغو ممنوعیت فروش برخی کالاهای ایران از جمله فرش و پسته به آمریکا صادرات ایران به آمریکا در نخستین ماه سال جاری میلادی صفر بوده است.

به گزارش ندای اصفهان ، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد با وجود لغو صادرات برخی کالاهای ایران به این کشور در نخستین ماه سال جاری میلادی هیچ کالایی از ایران به آمریکا صادر نشده است.

دولت آمریکا بر اساس برنامه جامع اقدام مشترک که از نیمه ژانویه ۲۰۱۶ به اجرا گذاشته شده واردات برخی کالاها از جمله فرش، زعفران، پسته و خاویار از ایران را آزاد کرده است.

طی سال های گذشته و در پی تحریم های این کشور صادرات ایران به آمریکا به مرز صفر رسیده بود. اما در آخرین ماه سال ۲۰۱۵ و پیش از لغو رسمی تحریم ها ۱۰٫۸ میلیون دلار کالا از ایران به این کشور صادر شد.

در ماه ژانویه ۲۰۱۶ صادرات ایران به آمریکا دوباره به صفر رسیده و این کشور در ژانویه ۲۰۱۶ هیچ کالایی از ایران وارد نکرده است.

ایران در سال ۲۰۱۳ تنها ۲٫۲ میلیون دلار کالا به آمریکا صادر کرده بود و این رقم در سال ۲۰۱۴ به صفر رسیده بود.

بر اساس این گزارش در دسامبر ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۰٫۸ میلیون دلار کالا از ایران به آمریکا صادر شد. دسامبر تنها ماه در سال ۲۰۱۵ بوده است که ایران به این کشور صادرات داشته است.

صادرات آمریکا به ایران نیز در ژانویه ۲۰۱۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افت داشته است. آمریکا در ژانویه ۲۰۱۶ بالغ بر ۱۰٫۲ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن افت ۲۳ درصدی داشته است. صادرات آمریکا به ایران در ژانویه ۲۰۱۵ بالغ بر ۱۳٫۳ میلیون دلار اعلام شده بود.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
پویش ملی افتخارم ایران (کلیک کنید جایزه ببرید!)
اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق