یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
تکرار شادمانه و بازآفرینی انقلاب/
 آزمون موفق ملت و مسئولیت منتخبان و مجریان امور   

اکنون با گذار از دوقطبی کاذب «مجلس دولتی»- که امکان نظارت ندارد و «ضد دولتی» -که امکان تعامل ندارد- قوای اجرائی حاکم و منتخبان ملت در مجلس آینده، وظایف سنگینی برای تحقق این اهداف بر دوش دارند... بیانات رهبری سرلوحه کار ماست

ندای اصفهان- محمدحسن ربانی (استاد دانشگاه)

«ملت آگاه و مصمم ایران- که آرام آرام می روند تا گذار نسلی را رقم بزنند- با عزمی راسخ و شور و نشاطی به یاد ماندنی، در زمستان امسال در فاصله ای کوتاه دوبار حماسه ای پرشکوه و به یاد ماندنی را خلق کردند». بار اول در ۲۲ بهمن -عید انقلاب- با حضور چشمگیر و دشمن شکن خود به تکرار شادمانه و بازآفرینی انقلاب و بیعت مجدد با آرمان های انقلاب و رهبری معظم آن پرداختند و نشان دادند که در عشق راسخ خود به انقلاب اندکی هم خلل ایجاد نکرده اند (و در شرایطی که قدرت های مستکبر و مسلط جهانی همه تلاش های خود را به کار می برند که انقلاب را از یاد مردم ببرند، یا بکلی به فراموشی بسپارند یا آن را در ذهن مردم ضعیف و کمرنگ کنند، در چنین شرایطی ملت ایران درست عکس آنچه آنها می خواستند عمل کردند و پرشورتر از هرسال، این مراسم را انجام دادند ۹۴٫۱۱٫۲۸) و حتی حضور جمعیت در امسال گسترده تر از سال های قبل هم بود.

(شاید نیمی از کسانی که امسال در راهپیمائی شرکت می کنند کسانی هستند که بیست و دوم بهمن ۵۷ را اصلا ندیده اند. سن آنها اقتضا نمی کند اما شرکت می کنند. ۹۴٫۱۱٫۱۹).

حماسه دوم هم در عید انتخابات –هفتم اسفند- تحقق یافت. حماسه ای که تکرار و ثبت حقوقی آن حضور حقیقی و حماسی بود و این بار هم دقیقا و به دقت تمام جزئیات این حضور ثبت می شد تا دیگر هیچ معاندی امکان شبهه آفرینی در میزان حضور نداشته باشد.

***

مردم خوب ما با ریختن آرای خود در صندوق های رای به استمرار و بقای دو نهاد نظام -مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی- که دوره قانونی فعالیت آنها رو به اتمام بود مهر تایید گذاشتند و در حقیقت به بازسازی بخشی از ساختار حقوقی نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداختند– امری که هربار با انجام انتخابات محقق می شود و گناه بزرگ و نابخشودنی فتنه گران در سال ۸۸ بهم ریختن و تلاش برای نابودسازی این ساختار و در واقع براندازی نظام بود.

انتخابات

این حضور گسترده ۳۴میلیونی -۶۲ درصدی- در انتخابات، نشان دهنده ارتباط مستحکم و آمیختگی کامل مردم با نظام است و ادعای خطرناک و دروغین جدا بودن مردم از نظام اسلامی –دو قطبی متوهمانه مردم حکومت- که به شدت مورد علاقه دشمنان است و دائما هم تبلیغ می شود را باطل می سازد و دشمن را در این عرصه مایوس می سازد؛ چرا که حضور در انتخابات یعنی پذیرش اصل نظام، قانون اساسی، سیاست های حاکم بر آن و اعتماد به مجریان و برگزار کنندگان انتخابات و روند انتخابات و در واقع رای مجدد به نظام اسلامی.

***

حضور گسترده مردم در انتخابات، چهره درخشان و پراقتدار، توانمند و کارآمد الگوی جمهوری اسلامی -مردمسالاری دینی- را به جهانیان نشان می دهد؛ یعنی برای تحقق مردمسالاری، تنها راه منحصر به فرد لیبرال دموکراسی منحط غربی نیست و برای تحقق احکام اسلامی -ایجاد حکومت اسلامی- هم، تنها راه، افراط گرایی و خشونت جاهلانه و وحشیانه به سبک داعش و طالبان و یا رژیم های متحجر خلافتی –سلطنتی- نمی باشد؛ بلکه می توان مردمسالاری -دموکراسی- مبتنی بر دین و هدایت عالمان دینی- ولی فقیه عادل، مدیر و مدبر- داشت، مستقل هم بود، رشد بالای علمی داشت، قدرت برتر منطقه بود و… این الگوی عینی و عملی، باطل کننده ادعای دروغین “یا دموکراسی غربی یا داعش” است و زمینه ساز جذب و هدایت آحاد مردم و مسلمانان جهان به سوی اسلام ناب محمدی و ام القرای جهان اسلام: جمهوری اسلامی ایران.

***

این چنین است که رهبر معظم انقلاب در پیام خود از این حضور میلیونی ملت تقدیر کرده و می فرمایند: «اینجانب وظیفه خود می دانم که از این لبیک عمومی به فراخوان نظام اسلامی سپاسگزاری کنم و پاداش و هدایت الهی برای مردمی که این جمعه ی پرکار و پرشکوه را آفریدند مسألت نمایم.» در این نگاه، هفتم اسفند یوم الله دیگری است همچون ۲۲ بهمن، ۱۲فروردین، سوم خرداد و … و روز شکر است و عید و پیروزی.

***

اکنون با قاطعیت می توان گفت مردم رسالت خود رابه انجام رسانده اند و دیگر نوبت منتخبان ملت و سایر مسئولان کشور است که سر تعظیم به آستان این ملت خوب و انقلابی دراز کنند و سپاسگزار شایسته حضور آنان باشند.

(این سپاسگزاری در خدمت صادقانه به مردم و نظام اسلامی تحقق می یابد و نشانه عملی آن- و نه در گفتار و ادعا- در ساده زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه های بدخواهان و حامیانشان، منش جهادی در اندیشه و عمل و در یک جمله، کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا به عنوان برنامه ای دائمی در طول دوران مسئولیت خود تجلی می یابد. ۹۴٫۱۲٫۹)

***

مسئولیت منتخبان ملت در تمامی رده ها: (تحقق پیشرفت واقعی نظام اسلامی است و نه پیشرفت صوری و منهای استقلال و عزت ملی –آنچنان که رژیم شاهی این گونه بود و اکنون نیز بسیاری از کشورها اینگونه اند. -بلکه پیشرفتی همه جانبه، درونزا، و بدون حل شدن در هاضمه ی استکبار جهانی- پذیرش نظم ظالمانه حاکم بر سیاست، فرهنگ و اقتصاد در جهان و در چارچوب آن و طبق قواعد بازی آنان عمل کردن- و با حفظ عزت و هویت ملی مورد نظر است. ۹۴٫۱۲٫۹٫) و این همه بدون: (حساسیت، هوشیاری و عزم راسخ همگان بویژه مسئولان اجرائی امکان پذیر نیست. ۹۴٫۱۲٫۹).

***

اکنون با گذار از دوقطبی کاذب “مجلس دولتی”- که امکان نظارت ندارد و “ضد دولتی” -که امکان تعامل ندارد- قوای اجرائی حاکم و منتخبان ملت در مجلس آینده، (وظایف سنگینی برای تحقق این اهداف بر دوش دارند و آیا به واقع پاسخگوئی واقعی در آنها مشاهده خواهد شد؟ “(امید است که نصاب پاسخگوئی در برابر خدا و مردم را همگان در آن مشاهده کنند. ۹۴٫۱۲٫۹)

با عرض تبریک به منتخبان ملت، چشم انتظار مجلسی: (متعهد، متدین و شجاع هستیم که درد مردم و کشور را بشناسد، در صدد حل مشکلات کشور باشد. علاقه مند واقعی به پیشرفت کشور باشد، به وظایف خود در قانون اساسی آشنا باشد. به عزت و استقلال ملی اهمیت بدهد، دولت را در راستای اقتصاد درون زا موظف بکند. در مقابل تلاش قدرتها برای بازگشت به این کشور و طمع ورزی و زیاده خواهی استکبار بایستد. پیشرفت کشور را در تربیت علمی جوانان بداند -والبته- مرعوب امریکا، فریب خورده دشمن، پایمال کننده عزت و استقلال ملی و طرفدار زید یاعمر نباشد. ۹۴٫۱۲٫۵)

چنین مجلسی در تعبیر رهبر معظم انقلاب بایستی: (خونی تازه در کالبد نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و تجدید کننده قوا و نیرو برای ملت. ۹۴٫۱۱٫۱۹).

پی نوشت:

پیام رهبر معظم انقلاب ۹۴٫۱۲٫۹ و بیانات ایشان در تاریخ های ۹۴٫۱۱٫۱۹- ۹۴٫۱۱٫۲۸- ۹۴٫۱۲٫۵

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز