پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۶:۴۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
تکرار شادمانه و بازآفرینی انقلاب/
 آزمون موفق ملت و مسئولیت منتخبان و مجریان امور   

اکنون با گذار از دوقطبی کاذب «مجلس دولتی»- که امکان نظارت ندارد و «ضد دولتی» -که امکان تعامل ندارد- قوای اجرائی حاکم و منتخبان ملت در مجلس آینده، وظایف سنگینی برای تحقق این اهداف بر دوش دارند... بیانات رهبری سرلوحه کار ماست

ندای اصفهان- محمدحسن ربانی (استاد دانشگاه)

«ملت آگاه و مصمم ایران- که آرام آرام می روند تا گذار نسلی را رقم بزنند- با عزمی راسخ و شور و نشاطی به یاد ماندنی، در زمستان امسال در فاصله ای کوتاه دوبار حماسه ای پرشکوه و به یاد ماندنی را خلق کردند». بار اول در ۲۲ بهمن -عید انقلاب- با حضور چشمگیر و دشمن شکن خود به تکرار شادمانه و بازآفرینی انقلاب و بیعت مجدد با آرمان های انقلاب و رهبری معظم آن پرداختند و نشان دادند که در عشق راسخ خود به انقلاب اندکی هم خلل ایجاد نکرده اند (و در شرایطی که قدرت های مستکبر و مسلط جهانی همه تلاش های خود را به کار می برند که انقلاب را از یاد مردم ببرند، یا بکلی به فراموشی بسپارند یا آن را در ذهن مردم ضعیف و کمرنگ کنند، در چنین شرایطی ملت ایران درست عکس آنچه آنها می خواستند عمل کردند و پرشورتر از هرسال، این مراسم را انجام دادند ۹۴٫۱۱٫۲۸) و حتی حضور جمعیت در امسال گسترده تر از سال های قبل هم بود.

(شاید نیمی از کسانی که امسال در راهپیمائی شرکت می کنند کسانی هستند که بیست و دوم بهمن ۵۷ را اصلا ندیده اند. سن آنها اقتضا نمی کند اما شرکت می کنند. ۹۴٫۱۱٫۱۹).

حماسه دوم هم در عید انتخابات –هفتم اسفند- تحقق یافت. حماسه ای که تکرار و ثبت حقوقی آن حضور حقیقی و حماسی بود و این بار هم دقیقا و به دقت تمام جزئیات این حضور ثبت می شد تا دیگر هیچ معاندی امکان شبهه آفرینی در میزان حضور نداشته باشد.

***

مردم خوب ما با ریختن آرای خود در صندوق های رای به استمرار و بقای دو نهاد نظام -مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی- که دوره قانونی فعالیت آنها رو به اتمام بود مهر تایید گذاشتند و در حقیقت به بازسازی بخشی از ساختار حقوقی نظام مقدس جمهوری اسلامی پرداختند– امری که هربار با انجام انتخابات محقق می شود و گناه بزرگ و نابخشودنی فتنه گران در سال ۸۸ بهم ریختن و تلاش برای نابودسازی این ساختار و در واقع براندازی نظام بود.

انتخابات

این حضور گسترده ۳۴میلیونی -۶۲ درصدی- در انتخابات، نشان دهنده ارتباط مستحکم و آمیختگی کامل مردم با نظام است و ادعای خطرناک و دروغین جدا بودن مردم از نظام اسلامی –دو قطبی متوهمانه مردم حکومت- که به شدت مورد علاقه دشمنان است و دائما هم تبلیغ می شود را باطل می سازد و دشمن را در این عرصه مایوس می سازد؛ چرا که حضور در انتخابات یعنی پذیرش اصل نظام، قانون اساسی، سیاست های حاکم بر آن و اعتماد به مجریان و برگزار کنندگان انتخابات و روند انتخابات و در واقع رای مجدد به نظام اسلامی.

***

حضور گسترده مردم در انتخابات، چهره درخشان و پراقتدار، توانمند و کارآمد الگوی جمهوری اسلامی -مردمسالاری دینی- را به جهانیان نشان می دهد؛ یعنی برای تحقق مردمسالاری، تنها راه منحصر به فرد لیبرال دموکراسی منحط غربی نیست و برای تحقق احکام اسلامی -ایجاد حکومت اسلامی- هم، تنها راه، افراط گرایی و خشونت جاهلانه و وحشیانه به سبک داعش و طالبان و یا رژیم های متحجر خلافتی –سلطنتی- نمی باشد؛ بلکه می توان مردمسالاری -دموکراسی- مبتنی بر دین و هدایت عالمان دینی- ولی فقیه عادل، مدیر و مدبر- داشت، مستقل هم بود، رشد بالای علمی داشت، قدرت برتر منطقه بود و… این الگوی عینی و عملی، باطل کننده ادعای دروغین “یا دموکراسی غربی یا داعش” است و زمینه ساز جذب و هدایت آحاد مردم و مسلمانان جهان به سوی اسلام ناب محمدی و ام القرای جهان اسلام: جمهوری اسلامی ایران.

***

این چنین است که رهبر معظم انقلاب در پیام خود از این حضور میلیونی ملت تقدیر کرده و می فرمایند: «اینجانب وظیفه خود می دانم که از این لبیک عمومی به فراخوان نظام اسلامی سپاسگزاری کنم و پاداش و هدایت الهی برای مردمی که این جمعه ی پرکار و پرشکوه را آفریدند مسألت نمایم.» در این نگاه، هفتم اسفند یوم الله دیگری است همچون ۲۲ بهمن، ۱۲فروردین، سوم خرداد و … و روز شکر است و عید و پیروزی.

***

اکنون با قاطعیت می توان گفت مردم رسالت خود رابه انجام رسانده اند و دیگر نوبت منتخبان ملت و سایر مسئولان کشور است که سر تعظیم به آستان این ملت خوب و انقلابی دراز کنند و سپاسگزار شایسته حضور آنان باشند.

(این سپاسگزاری در خدمت صادقانه به مردم و نظام اسلامی تحقق می یابد و نشانه عملی آن- و نه در گفتار و ادعا- در ساده زیستی، پاکدستی، حضور پیوسته در جایگاه مسئولیت، ترجیح منافع ملی بر خواسته های شخصی و جناحی، ایستادگی شجاعانه در برابر مداخلات بیگانه، واکنش انقلابی به نقشه های بدخواهان و حامیانشان، منش جهادی در اندیشه و عمل و در یک جمله، کار برای خدا و در راه خدمت به خلق خدا به عنوان برنامه ای دائمی در طول دوران مسئولیت خود تجلی می یابد. ۹۴٫۱۲٫۹)

***

مسئولیت منتخبان ملت در تمامی رده ها: (تحقق پیشرفت واقعی نظام اسلامی است و نه پیشرفت صوری و منهای استقلال و عزت ملی –آنچنان که رژیم شاهی این گونه بود و اکنون نیز بسیاری از کشورها اینگونه اند. -بلکه پیشرفتی همه جانبه، درونزا، و بدون حل شدن در هاضمه ی استکبار جهانی- پذیرش نظم ظالمانه حاکم بر سیاست، فرهنگ و اقتصاد در جهان و در چارچوب آن و طبق قواعد بازی آنان عمل کردن- و با حفظ عزت و هویت ملی مورد نظر است. ۹۴٫۱۲٫۹٫) و این همه بدون: (حساسیت، هوشیاری و عزم راسخ همگان بویژه مسئولان اجرائی امکان پذیر نیست. ۹۴٫۱۲٫۹).

***

اکنون با گذار از دوقطبی کاذب “مجلس دولتی”- که امکان نظارت ندارد و “ضد دولتی” -که امکان تعامل ندارد- قوای اجرائی حاکم و منتخبان ملت در مجلس آینده، (وظایف سنگینی برای تحقق این اهداف بر دوش دارند و آیا به واقع پاسخگوئی واقعی در آنها مشاهده خواهد شد؟ “(امید است که نصاب پاسخگوئی در برابر خدا و مردم را همگان در آن مشاهده کنند. ۹۴٫۱۲٫۹)

با عرض تبریک به منتخبان ملت، چشم انتظار مجلسی: (متعهد، متدین و شجاع هستیم که درد مردم و کشور را بشناسد، در صدد حل مشکلات کشور باشد. علاقه مند واقعی به پیشرفت کشور باشد، به وظایف خود در قانون اساسی آشنا باشد. به عزت و استقلال ملی اهمیت بدهد، دولت را در راستای اقتصاد درون زا موظف بکند. در مقابل تلاش قدرتها برای بازگشت به این کشور و طمع ورزی و زیاده خواهی استکبار بایستد. پیشرفت کشور را در تربیت علمی جوانان بداند -والبته- مرعوب امریکا، فریب خورده دشمن، پایمال کننده عزت و استقلال ملی و طرفدار زید یاعمر نباشد. ۹۴٫۱۲٫۵)

چنین مجلسی در تعبیر رهبر معظم انقلاب بایستی: (خونی تازه در کالبد نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد و تجدید کننده قوا و نیرو برای ملت. ۹۴٫۱۱٫۱۹).

پی نوشت:

پیام رهبر معظم انقلاب ۹۴٫۱۲٫۹ و بیانات ایشان در تاریخ های ۹۴٫۱۱٫۱۹- ۹۴٫۱۱٫۲۸- ۹۴٫۱۲٫۵

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق