چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
مطالعات درباره سلاح‌های تمام اتوماتیک هشدار می‌دهند
 روبات‌های تمام اتومات عصای دست یا بلای جان   

عضو ارشد مرکز امنیت نوین آمریکا، سلاح‌های خودمختار از جمله روبات‌های پیشرفته می‌توانند به دلیل هک شدن،دستکاری دشمن،دستکاری، فعل و انفعالات غیر منتظره با محیط زیست، یا اختلال ساده در عملکرد و یا خطاهای نرم افزاری رخ دهد، هشدار داد.

به گزارش ندای اصفهان ، یکی از کارشناسان ارشد آمریکا در زمینه سیستم‌های سلاح خودکار خواست در برابر توسعه این تسلیحات بایستند، با این استدلال که عناصر انسانی همیشه برای جلوگیری از حوادث فاجعه بار، اشتباهات کشنده و مسائل اخلاقی ضروری خواهد بود.

«پل شار» (Paul Scharre)، عضو ارشد مرکز امنیت نوین آمریکا، هشدار داد: «سلاح‌های مستقل از عامل انسانی (خودمختار) از جمله ربات‌های پیشرفته، می‌توانند به دلیل هک شدن، دستکاری دشمن، فعل و انفعالات غیر منتظره با محیط زیست، یا اختلال ساده در عملکرد و یا خطاهای نرم‌افزاری رخ دهد خطرناک باشند».

مطالعه «شار» روی تسلیحات خودمختار و ریسک عملیاتی آنها و به بررسی چالش‌های به کارگیری سیستم‌های چنین تسلیحاتی در میادین جنگ فردا قابل توجه است.

این رنجر سابق ارتش، عضو شورای روابط خارجی آمریکا است و بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۳ به عنوان یکی از نظریه پردازان برجسته در سیستم‌های بدون سرنشین و مستقل در پنتاگون کار کرده است.

«شار» هشدار داد: حتی هنگامی که سیستم،کاری را که برایش در نظر گرفته شده انجام می‌دهد، سلاح‌های خودکار احتمال خارج شدن از دستورالعمل خود را دارند و از آنجا که مثل انسان‌ها احساس ندارند فرض کنید که آنها هک شده باشند یا توسط دشمن مورد سوءاستفاده قرار گرفته باشند؛ فاجعه‌ای که رخ خواهد داد قابل توصیف نیست.

وی ادامه داد: سیستم‌های خودمختار دقیقا آنچه را که برای آن برنامه‌ریزی شده‌اند انجام خواهند داد انجام خواهد داد و این کیفیت آنها باعث می‌شود قابل اعتماد جلوه کنند.

کارشناس مرکز امنیت نوین آمریکا افزود: «اپراتور انسانی ممکن است به صورت ناخواسته به اهدافی حمله کنند اما در عین حال می‌توانند سلاح‌های خود را در آخرین لحظه منحرف کنند؛ این می‌تواند برادرکشی، تلفات و یا یک بحران را ناخواسته تشدید کنند».

یک نمونه از این تشدید بحران در سال ۱۹۸۳ زمانی رخ داد که ماهواره‌های هشدار دهنده اتحاد جماهیر شوروی به اشتباه پنج موشک بالستیک قاره پیما را راه اندازی کردند؛ در آن زمان سرهنگ دوم “استانیسلاو پتروف” به درستی این هشدار را به عنوان یک خطای کامپیوتر تفسیر کرد و از ارسال اطلاعات به دفتر مرکزی و یک جنگ هسته‌ای جلوگیری کرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز