جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
 ۴۰۰ دانش آموز اصفهانی در دومین جشنواره تبیان رقابت می کنند   

مدیر دفتر استان اصفهان موسسه فرهنگی تبیان گفت: امسال ۴۰۰دانش آموز پسر و دختر اصفهانی در جشنواره دانش آموزی تبیان رقابت می کنند.

به گزارش ندای اصفهان ، سیدعلی حکمت منش روز شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار کرد: دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی استان اصفهان با هدف گسترش فرهنگ پژوهشگری و ایجاد زمینه های ظهور خلاقیت و توانایی های بالقوه دانش آموزان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه دفتر استانی موسسه تبیان اصفهان تنها دفتر استانی برگزار کننده این جشنواره کشوری است، افزود: از این دانش آموزان ۱۵۰ نفر پسر و ۲۵۰ نفر دختر هستند.
به گفته این مسوول فرهنگی، این تعداد در قالب ۱۵۰ تیم دانش آموزی از ۵۷ مدرسه پسرانه و ۹۳ آموزشگاه دخترانه در قالب ۱۵ تیم رقابت خواهند کرد.
وی سه بخش اصلی جشنواره را سمینار، مسابقات و غرفه ها برشمرد و افزود: ۳۸ تیم در بخش سمینار با ۳۸ موضوع، ۴۴ تیم در قسمت غرفه ها با ۳۹ موضوع و ۶۸ تیم در بخش مسابقات با هشت محور شرکت خواهند داشت.
حکمت منش،سه بخش اصلی این جشنواره را سازه ماکارونی، هوافضا و فتومیکروگراف عنوان کرد و گفت: در بخش غرفه ها، رشته های علوم زیستی، فنی مهندسی، نانو، معماری و شیمی حضور دارند.
مدیر دفتر استان اصفهان موسسه فرهنگی تبیان خاطرنشان کرد: تیم های دانش آموزی شرکت کننده از سراسر استان دو نفره و چندنفره هستند و تمام محتواهای پدیرفته شده در خاتمه بر روی سایت تبیان به نام برگزیدگان ارائه می شود.
به گفته حکمت منش، سال گذشته ۱۸ برگزیده داشتیم که در این بخش ۳۶ تیم از اصفهان به تهران اعزام شده بودند.
وی هدف محوری از برگزاری این جشنواره ها را اشاعه فرهنگ پژوهش در فراگیران اعلام کرد و گفت: مشاوره این دانش آموزان تا حصول نتیجه نهایی هر پروژه به صورت آنلاین و الکترونیک خواهد بود.
وی با بیان اینکه علاوه بر مدارس اصفهان، دانش آموزان شهرهای شاهین شهر، میمه، شهرضا، خمینی شهر و چند شهرستان دیگر نیز در این رقابت حضور دارند، اظهار کرد: امسال آثار و پروژه های برترین های جشنواره در قالب کتابچه ای منتشر می شود.
دومین جشنواره پروژه های دانش آموزی استان اصفهان بیستم و ۲۱ اسفند جاری در دانشکده فنی شهید مهاجر این استان برگزار خواهد شد.
۷۱۴۷/ت/۶۰۲۷/

انتهای پیام /

منبع : ایرنا

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز