سه شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
نگاهی به مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار؛
 از مسکن مهر تا مسکن امید/ با پرداخت ماهیانه ۲٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان صاحب خانه شوید!   

دولت در حالی بسته‌ی خروج از رکود مسکن را ارائه کرده است که عمده‌ی مردم خصوصا زوجین جوان با حقوق ماهیانه‌ای که دریافت می‌کنند، عملا توان پرداخت اقساط سنگین این وام را ندارند.

به گزارش ندای اصفهان ،  شورای پول و اعتبار در جلسه یازدهم اسفندماه، با امکان اعطای تسهیلات مسکن از محل صندوق پس‌انداز مسکن یکم به زوجین خانه اولی، مبلغ ۱۶۰ میلیون‌تومان در شهر تهران (هریک از زوجین حداکثر ۸۰ میلیون‌تومان)، ۱۲۰ میلیون‌تومان در مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر (هریک از زوجین حداکثر ۶۰ میلیون‌تومان) و ۸۰ میلیون‌تومان در سایر مناطق شهری (هریک از زوجین حداکثر ۴۰ میلیون‌تومان)  با رعایت حداکثر تسهیلات معادل ۸۰ درصد ارزش ملک موافقت کرد.

با یک محاسبه‌ی سرانگشتی می‌توان دریافت که در تهران تسهیلات ۱۶۰میلیونی با اقساط ماهیانه ۲٫۳۰۰٫۰۰۰ تومان و در مراکز استان‌ها نیز تسهیلات ۱۲۰ میلیونی، با اقساط بیش از ۱٫۷۰۰٫۰۰۰تومان در ماه، بازپرداخت می‌گردد.

دولت در حالی بسته‌ی خروج از رکود مسکن را ارائه کرده است که عمده‌ی مردم خصوصا زوجین جوان با حقوق ماهیانه‌ای که دریافت می‌کنند، عملا توان پرداخت اقساط سنگین این وام را ندارند و اگر بتوانند با همان دریافتی‌های ماهیانه، از پس مخارج روزمره‌ی خود بر بیایند، باید خوشحال نیز باشند.

دولت یازدهم که از همان ابتدای کار با سخره‌گرفتن طرح مسکن مهر نشان داد که فاقد نگاهی کلان در حوزه‌ی مسکن است، بعدها نیز به هر نحوی که می‌شد این پروژه را لگدمال کرد تا جایی که آخوندی، وزیر راه و مسکن و شهرسازی، مسکن مهر را طرحی «مزخرف» خواند.

در دولت قبل، مردم نیازمند، نه با وام‌های ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیونی و با سودهای ۱۴ تا ۱۸ درصد، بلکه با وام‌های ۱۰ تا ۲۰ میلیونی و با سود ۵ درصدی، صاحب مسکن می‌شدند و امروز شاهدیم که مستضعفان، کارگران و قشر محروم جامعه با درآمدی زیر یک میلیون تومان در ماه، اصلا نمی‌توانند به تسهیلات مسکن دولت یازدهم فکر کنند.

انتهای پیام/

منبع : آناج

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز