شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اقتصادی
چاپ خبر
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
 نفت به ۳۹ دلار نزدیک شد   

قیمت نفت در معاملات روز گذشته بیش از یک دلار افزایش یافت و هر بشکه نفت برنت دریای شمال در برابر ۳۸ دلار و ۷۲ سنت معامله شد.

به گزارش ندای اصفهان ، قیمت جهانی نفت در آخرین روز معاملات هفته گذشته بیش از یک دلار افزایش یافت و این در حالی است که کشورهای تولید کننده نفت به توافق بر سر طرح فریز نفتی نزدیک شده اند.

وزیر نفت نیجریه اعلام کرد تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک قرار است اواسط ماه جاری میلادی در روسیه تشکیل جلسه دهند تا در مورد این طرح گفت‌وگو کنند.

بر اساس طرح مزبور که از سوی عربستان و روسیه تهیه شده است کشورهای تولید کننده باید میزان تولید نفت خود را در سطح ژانویه ۲۰۱۶ نگه دارند که البته تولید نفت روسیه و عربستان در این ماه در بالاترین سطح خود قرار  داشته است و با توجه به این موضوع کارشناسان انرژی انتظار ندارند طرح فریز نفتی تاثیر مهمی در رشد قیمت نفت داشته باشد.

موضوع تولید نفت ایران از دیگر مباحث مطرح در این مورد است. ایران که طی سال های گذشته تحت تحریم های غرب قرار داشته است معتقد است نباید محدودیتی برای حجم صادرات نفت این کشور در نظر گرفته شود بلکه کشورهایی مثل عربستان و امارات با کاهش سطح تولید خود سهم ایران در بازار نفت را بازگردانند.

افزایش امیدواری ها نسبت به رشد اقتصاد جهان نیز عامل دیگر رشد قیمت نفت در روز جمعه بود. وزارت کار آمریکا اعلام کرد در ماه فوریه ۲۴۲ هزار فرصت شغلی جدید در این کشور ایجاد شده است که این رقم بسیار بیشتر از رقم پیش بینی شده توسط کارشناسان بوده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در روز جمعه ۱٫۶۵ دلار افزایش یافت و به ۳۸ دلار و ۷۲ سنت درسید.  هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۱٫۳۵ دلار افزایش قیمت در برابر ۳۵ دلار و ۹۲ سنت معامله شد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز