چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴
رئیس سازمان سنجش عنوان کرد
 شرکت ۱۵۸ هزار داوطلب در آزمون دکترای سال ۹۵ / نتایج اولیه هفته اول اردیبهشت   

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه آزمون دکترای سال ۹۵ با شرکت ۱۵۸ هزار داوطلب در ۵۴ شهرستان کشور برگزار شد، گفت: نتایج اولیه هفته اول اردیبهشت سال ۹۵ اعلام می‌شود.

به گزارش ندای اصفهان ، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش امروز در بازدید از یکی از حوزه‌های برگزاری آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۵ در دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبایی اظهار داشت: آزمون دکترای نیمه متمرکز سال ۹۵ با شرکت ۱۵۸ هزار داوطلب در ۵۴ شهرستان کشور صبح امروز (جمعه) در حال برگزاری است.

وی افزود: طبق گزارش‌های رسیده این آزمون به موقع، با دقت و امنیت کامل آغاز شده است.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه ۴۳ درصد از داوطلبان آزمون دکترای نیمه‌متمرکز سال ۹۵ خانم و ۵۷ درصد مرد هستند گفت: نتایج اولیه آزمون هفته اول اردیبهشت سال ۹۵ اعلام می‌شود.

خدایی ادامه داد: تا ۱۰ اردیبهشت دفترچه ظرفیت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و دانشگاه‌ها فرصت دارند از تاریخ ۱۸ اردیبهشت تا ۳۱ تیرماه سال ۹۵ فرآیند مرحله دوم یعنی مصاحبه، امتحانات تخصصی و بررسی مدارک را انجام داده و نتایج را تا مردادماه جهت تایید نهایی به سازمان سنجش ارسال کنند.

وی گفت: تایید نهای نتایج در شهریورماه صورت می‌گیرد. همچنین در آزمون دکترای سال ۹۵، پذیرش بدون آزمون صرفا برای دانشجویان استعدادهای درخشان است.

رئیس سازمان سنجش خاطرنشان کرد: امسال کارنامه داوطلبان را در اختیار آنها قرار می‌دهیم، حد نصاب نمره در هر رشته از سوی دانشگاه‌ها مشخص شده است که آن را از طریق سایت دانشگاه‌ها و سازمان سنجش اعلام خواهیم کرد. تا ۱۰ اردیبهشت اطلاعیه دانشگاه‌ها در این خصوص در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


اصفهان شرق
اصفهان شرق
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز
وعده صادق
وعده صادق