جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
استاندار اصفهان:
 نهادینه شدن حجاب و عفاف در ادارات باید به عنوان یک الگو مورد توجه قرار گیرد   

استاندار اصفهان گفت: سلامت و صحت اداری اولین انتظار از مدیران است و در ادامه نیز حجاب و عفاف که اگر فرهنگ حجاب و عفاف در ادارات نهادینه گردد می‌تواند به عنوان یک الگو و نمونه مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ندای اصفهان ، به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان،  رسول زرگرپور در هجدهمین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان، ضمن قدردانی از حضور با شکوه مردم در انتخابات و گرامیداشت یاد و خاطره  شهدای گرانقدر دولت، شهیدان رجایی و باهنر، اظهار داشت: این شهدا اسوه‌های همیشه ماندگار خدمت بی‌منت و مردمی و نماد کامل برگزیدگان خدمت در نظام اداری – اجرایی هستند.

استاندار اصفهان تقدیر از دستگاه‌های برتر اجرایی استان در فرایند ارزیابی عملکرد سال ۹۳ و همچنین قدردانی از برگزیدگان دستگاه‌های اجرایی را فرصت مناسبی برشمرد که با مروری بر عملکرد گذشته  دستگاه‌های اجرایی استان و بررسی نقاط قوت و ضعف عملکرد آن‌ها، زمینه عملکرد مطلوب‌تر آن‌ها بیش از پیش فراهم می‌گردد.

وی افزود: این فرآیند پس از انقلاب اسلامی به طور اعم در برنامه‌های پنج‌ساله توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی کشور و به طور اخص در مجموعه  برنامه‌های تحول اداری دیده شده است.

استاندار اصفهان اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید این امر در قالب نقشه راه اصلاح نظام اداری مبتنی بر سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری دیده شده است.

مدیر ارشد استان تصریح کرد: این نقشه سیاست‌های استراتژیک، تاکتیکی و نهایتاً عملیاتی تحول در مدیریت و نظام را برای افق‌های بلند مدت و میان مدت در حوزه‌های مهندسی نقش و ساختار دولت، توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری، خدمات عمومی در فضای رقابتی، مدیریت سرمایه  انسانی، فناوری‌های مدیریتی، توسعه  فرهنگ سازمان، صیانت از حقوق مردم و سلامت اداری و سرانجام نظارت و ارزیابی تدوین نموده است.

وی تأکید کرد: اجرای موفقیت‌آمیز برنامه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری نیاز به مجموعه اقدامات فرهنگی، سیاسی و مهم‌تر از همه اقتصادی دارد،که بستر و زمینه  مساعد را فراهم نماید.

زرگرپور با بیان اینکه فرهنگ‌سازی ضرورت تحول اداری برای مردم که ذینفعان اصلی اجرای این برنامه‌ها است به عنوان یک اصل اساسی باید مدنظر قرار گیرد، گفت: خوشبختانه با حماسه‌آفرینی‌های اخیر مردم فهیم کشور که در دو انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ و مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری به وقوع پیوست می‌توان اذعان داشت که آمادگی و حضور مردم در پذیرش برنامه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری در حد قابل قبولی وجود دارد.

وی  افزود: بستر مناسب دیگری که لازمه اصلی موفقیت برنامه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری است، رشد و توسعه  اقتصادی کشور است به نحوی که با گسترش و رشد پیوسته و مستمر اقتصادی زمینه  تولید شغل و جذب نیروهای جوان و تحصیل کرده و آماده به کار فراهم شده و امکان کوچک‌سازی دولت به عنوان یکی از هدف‌های اصلی برنامه‌های تحول اداری دولت محقق می‌گردد.

استاندار اصفهان افزود: این مهم با درایت و تدبیر دولت یازدهم که در چارچوب منویات مقام معظم رهبری صورت پذیرفت با اجرایی شدن برجام و رفع تحریم‌های ظالمانه عملیاتی گردیده است.

زرگرپور اظهار داشت: عملیاتی نمودن برنامه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری مسئولیت مهمی است که بر عهده  سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و استان‌ها از یک سو و مجموعه دستگاه‌های اجرایی کشور از سوی دیگر نهاده شده است.

وی افزود: استان اصفهان به عنوان یکی از استان‌هایی که به لحاظ صنعتی، فرهنگی و اقتصادی نقش و جایگاه ویژه‌ای در کل کشور دارد آمادگی لازم جهت اجرایی نمودن برنامه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری را از هر نظر دارد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از محورهای مهم فعالیت‌های برنامه‌ریزی در سطوح میان مدت برنامه  پنج ساله ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی کشور و کوتاه مدت بودجه‌های سنواتی باید در حوزه‌های تحول در مدیریت و نظام اداری کشور باشد، افزود: نظام اداری با توجه به مشخصات آن در حال حاضر متکفل اصلی اجرای برنامه‌های رشد و توسعه است و ضرورت کارایی و اثربخشی بیشتر آن اجتناب‌ناپذیر است.

استاندار اصفهان افزود: در تدوین رویکردهای برنامه‌ریزی منطقه‌ای و آمایش سرزمین در تحقق اهداف بخشی و فرابخشی رشد و توسعه  استان‌ها در چارچوب شرایط نوین پسابرجام لازم است موضوع کوچک‌سازی حجم و بدنه دولت مدنظر قرار گیرد.

مدیر ارشد استان اظهار امیدواری کرد که با مجموعه شرایط اقتصادی و اجتماعی که از استقرار دولت تدبیر و امید به وجود آمده بسترهای مناسب رشد و توسعه فراهم آید و شاهد رضایتمندی هرچه بیشتر آحاد مردم و شکوفایی و نشاط آن‌ها باشیم.

زرگرپور در ادامه با بیان اینکه شاخص‌ها و مؤلفه‌های متفاوتی در عملکرد افراد، دستگاه‌ها و مدیریت وجود دارد، افزود: برخی از شاخص‌ها بیشتر به چشم می‌آید و لازم است مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

وی افزود: سلامت و صحت اداری اولین انتظار از مدیران است و در ادامه نیز حجاب و عفاف که اگر فرهنگ حجاب و عفاف در ادارات نهادینه گردد می‌تواند به عنوان یک الگو و نمونه مورد توجه قرار گیرد.

استاندار اصفهان نماز و رعایت شعائر اسلامی را از دیگر مواردی برشمرد که باید در ابعاد مختلف در دستگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه تأکید کرد: مسئله صرفه‌جویی در ادارات باید مورد توجه قرار گیرد و دستگاه‌هایی که بر این موضوع تأکید دارند باید تقدیر شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

 

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز