چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
 عیدی اصفهانی‌ها پیش از فرا رسیدن نوروز به نیازمندان   

امروز، گام‌های مهربان، پرصلابت و سرشار از مهر و نوع‌دوستی، به‌سوی محل و پایگاه‌های برگزاری جشن نیکوکاری اصفهان به حرکت درآمده است.

به گزارش ندای اصفهان ، هر سال در نیمه‌های اسفند، روزهایی که سرما چمدان خود را آرام، آران جمع می‌کند، دستانی مهربان، به سمت نیازمندان دراز می‌شود و با لبخندی بر گوشه لب‌ها، فرا رسیدن نوروز را بشارت می‌دهد.

در نیمه‌های اسفند که تب خرید و فروش در بازارهای شهر داغ می‌شود، کسانی هستند که به آسمان به نیکی نگاه می‌کنند و صدای نیازمندان را می‌شنوند و شکرگزار از این یادآوری اللهی، مهر خود را با هدیه‌هایی کوچک و بزرگ حبه می‌کنند.

امسال جشن نیکوکاری با شعار «‏بهار همدلی، شکوه مهربانی، شور نیکوکاری» در سرتاسر استان اصفهان با شوری وصف‌ناپذیر در حال برگزاری است و به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان اصفهان جشن نیکوکاری در روز نخست در ۳۵۰۰ مدرسه در سراسر استان اصفهان برگزار شد تا دانش‌آموزان کمک‌های خود را به دانش‌آموزان نیازمند در مدارس سطح استان اهدا کنند.

بهرام سوادکوهی به تسنیم گفت: ۴۲۲۰ پایگاه کمک‌های مردمی در سراسر استان برای جشن نیکوکاری در نظر گرفته شده است که در ۱۶۴ پایگاه کمیته امداد، ۲۰۰ پایگاه مقاومت بسیج، ۳۰۰ مسجد و ۵۶ مرکز نیکوکاری، آماده دریافت کمک‌های عموم مردم هستند تا این کمک‌ها تا قبل از فرارسیدن عید نوروز به دست نیازمندان برسد.

امروز، روز «حی علی خیرالعمل» است

از روز گذشته تب و تاب شهر رنگ مهر و نیکوکار گرفته است و کودکان و نوجوانان، پیر و جوان، زن و مرد به سپاس گذشت یک سال، به پایگاه‎های جشن نیکوکاری که در گوشه و کنار شهر برپا شده، می‌آیند و عشق را با لبخند هدیه می‌دهند.

به راستی جشن نیکوکاری، تجلی عشق و اکرام و روز پروانگی و پروانه شدن است و این جشن که نوید رسیدن سال نو را می‌دهد برای زدودن چهره فقر و درماندگی و کمک به افراد نیازمند و اقشار آسیب‌پذیر جامعه برپا می‌شود، جشنی که بوی عشق، ایثار، عاطفه و مهربانی را در فضای شهر به مشام می‌رساند.

و امروز، گام‌های مهربان، پرصلابت و سرشار از مهر و نوع‌دوستی، به‌سوی محل و پایگاه‌های برگزاری جشن نیکوکاری اصفهان به حرکت درآمده است.

باید نگریست. باید با دقت به مهربانی این مردم مهربان را نگریست، به راستی کدام زبان می‌تواند این‌همه عاطفه را سپاس گوید؟ گل‌های احساس را ببین که از شرم عرق کرده‌اند، آری امروز، روز «حی علی خیرالعمل» است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز