شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
محمد جواد ظریف؛
 اختلافات ما با آمریکا حل نشده است/ با دقت و نگرانی اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام را رصد می‌کنیم   

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه با دقت و نگرانی اجرای تعهدات طرف مقابل در برجام را رصد می‌کنیم گفت: اختلافات ما با آمریکا حل نشده است.

به گزارش ندای اصفهان، مراسم قدردانی و تشکر از خدمات و تلاش‌های خبرنگاران رسانه‌های گروهی در پرونده هسته‌ای و حوزه سیاست خارجی در ٢ سال گذشته با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و حسین جایری‌انصاری، سخنگوی وزارت خارجه در محل این وزارتخانه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جابری‌انصاری به خبرنگاران خیرمقدم گفت و ظریف به ایراد سخنرانی پرداخت.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشور از تک‌تک خبرنگاران اعم از منتقد و غیرمنقد در طول ٣٠ ماه گذشته تقدیر کرد و گفت: بدون رسانه‌های جدی و دقیق در جهان کنونی امکان پیشبرد سیاست خارجی وجود ندارد.
محمد جواد ظریف افزود: به خوبی می‌دانم در طول مذاکرات دوستانی که در اتاق و صحنه مذاکره بودند یک نوع فشار و نگرانی و دوستانی هم که در محل مذاکره و بیرون مذاکره بودند یک نوع فشار و دلواپسی داشتند و آنهایی هم که در تهران منتظر خبر بودند که آن را ویراستاری کنند به یک شکل.
ظریف ادامه داد: شاید زیباترین چشم انتظاری مادری بود که عکس آن را در شبکه‌های اجتماعی دیدیم که منتظر خبر بود و اگر دعای پدران و مادران خانواده شهدا، خوبان کشور و هدایت‌های رهبر انقلاب نبود، نمی‌توانستیم به این توفیق ملی و ثمره مقاومت مردم برسیم.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان عنوان کرد: واقعا دست همه شما درد نکند و خداقوت. همه دوستان تلاش کردند و تلاش شما در ادامه راهی که پیگیری شد، مهم بود.
ظریف خاطرنشان کرد: همه اینها دستاورد بزرگی بود که نقش و سهم شما دوستان دستگاه دیپلماسی در آن مهم بود. نقدها به سر آمده و کشور تصمیم تاریخی گرفته و باید در بستر زمان از منافع آن استفاده شود و همه باید بر استفاده بهینه از این منافع متمرکز شویم.
وی با اشاره به حضور عظیم و گسترده مردم در انتخابات ٧ اسفند گفت: این نشانگر عزم مردم بود که هیچ فشاری مانع از حضور آنها نشد. اگر حضور پرمعنا و پرمغز مردم در انتخابات نبود نمی‌توانستیم توسعه کشور براساس سیاست اقتصاد مقاومتی و پس از برجام را دنبال کنیم.

وزیر امور خارجه با یادآوری اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال همزبانی مردم و دولت نامیدند، ادامه داد: اگر ما مذاکرات هسته‌ای را با اهداف متفاوت دنبال می‌کردیم به نتیجه نمی‌رسیدیم.

ظریف تصریح کرد: برجام امروز به یک واقعیت اجتماعی تبدیل شده و همه باید از منتقد و مذاکره‌کننده نگاهمان را به آینده منسجم و تمام اختلاف‌نظرها را به ابزاری برای رسیدن به هدف مشترک تبدیل کنیم.

وی تاکید کرد: همه ما با دقت و نگرانی اجرای تعهدات طرف مقابل را رصد می‌کنیم و این رصد کردن برای مچ گرفتن نیست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور با بیان اینکه برجام خوب یا بد با تایید رهبری امروز یک واقعیت است، اظهار داشت: سرعتی که ما می‌توانیم به فعالیت‌های گذشته هسته‌ای برگردیم از سرعت طرف مقابل سریع‌تر است و آنها می‌دانند که ما سریع‌تر می‌توانیم چند پیچ و مهره را ببندیم ولی ساختمان ایران‌هراسی فروپاشیده است.

ظریف با اشاره به افزایش تعداد هیأت‌های خارجی که به ایران سفر می‌کنند، گفت: ما می‌خواهیم این هیأت‌ها برای سرمایه‌گذاری بیایند.

وی با بیان اینکه اختلافات ما با آمریکا حل نشده است، افزود: امروز علیرغم همه نگرش‌های متفاوت که از برکات انقلاب و نظام مردم‌سالاری ماست اگر این واقعیت را بدانیم که ما وامدار این مردم هستیم. وزارت خارجه با هیچ جناحی در کشور اختلاف نظر ندارد که باید اقتصاد مقاومتی باشد و معیشت مردم را تأمین کند و وارد بازار جهانی شویم.

رئیس دستگاه دیپلماسی عنوان کرد: از هر نمره‌ای که به برجام داده‌ایم می‌خواهیم برای رسیدن به هدف مشترک استفاده کنیم.

ظریف با بیان اینکه خوشحالم از اینکه هر روزنامه‌ای از هر جناحی را می‌خوانم همه خوشحال هستند، ادامه داد: خدا پدر مردم را بیامرزد که همه را خوشحال کردند.

وی با اشاره به سال نو خاطرنشان کرد: بیائیم تحول جدیدی در سال جدید ایجاد کنیم.

وزیر خارجه کشورمان در پایان از همه رسانه‌ها و از همه کسانی که چه در محل مذاکرات چه در پشت دوربین‌ها، قلم، تبلت و موبایل به دست اخبار مذاکرات را پوشش دادند، قدردانی کرد.

منبع:فارس

برچسب‌ها: , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
موسسه فرهنگی هاتف/ ثبت نام فصل بهار
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
موسسه فرهنگی آموزشی طاها/ کلیک کنید
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز