سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش
 توجه بیشتر به مسائل تربیت در مدارس از سال ۹۵ / مدارس با نشاط می‌شوند   

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال آینده با توجه بیشتر به حوزه تربیتی شاهد تحول در فعالیت‌های پرورشی و با نشاط‌سازی مدارس خواهیم بود.

به گزارش ندای اصفهان ، حمیدرضا کفاش دیشب در مراسم تقدیر از ۶۴ برگزیده امور تربیتی که در سالن حجاب کانون پرورش فکری و کودکان و نوجوان در حال برگزاری بود، اظهار داشت: امسال در هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی از ۶۴ پیشکسوت این حوزه از استان‌های مختلف کشور و هر استان ۲ نفر تقدیر می‌شود.

وی افزود: طی سه سال اخیر احیای مراکز دار‌القران با ۱۰۰ درصد رشد، کتاب‌های موجود در مدارس با ۶۶ درصد رشد، آزمون بهداشت روان دانش‌آموزان با ۲۰۰ درصد رشد و اعزام دانش‌آموزان به عتبات عالیات با ۱۰۰ درصد رشد از زحمات مربیان امور تربیتی است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: از سال ۹۵ با توجه بیشتر به حوزه تربیت شاهد تحولی در فعالیت‌های پرورشی و با نشاط‌سازی مدارس خواهیم بود.

کفاش در خصوص بهسازی نیروی انسانی در حوزه پرورشی و فرهنگی عنوان کرد: تغییر نقش مربی تربیتی به راهبر تربیتی از طریق توانمندسازی و آموزش مستمر مد نظر است که بر این اساس ۴۵۰۰ نفر از مدیران دوره متوسطه اول به عنوان یاوران نماز در غالب طرح مبین تحت آموزش قرار گرفتند.

وی بیان کرد: در حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی نیز اقدامات مختلفی صورت گرفته است از جمله برگزاری شوراهای دانش‌آموزی و مجلس دانش‌آموزی، جذب ۱۵ میلیارد ریال از شهرداری منطقه یک که تاکنون ۵میلیارد آن محقق شده است برای ساخت خوابگاه دانش‌آموزی در اردوگاه شهید باهنر، جذب مشارکت ۱۰ میلیارد ریالی برای برگزاری اردوی دانش‌آموزان زیارت اولی، جذب مشارکت نهادها و اشخاص در برگزاری اردوی راهیان نور به بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال و توسعه این اردوها.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز