شنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹

نامه سرگشاده بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی واحد نجف‌آباد:

خانواده‌های دانشجویان باید ضرر ۸۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه آزاد را جبران کنند

بسیج دانشجویی دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد نجف‌آباد در نامه‌ای سرگشاده در پی افزایش شهریه در دانشگاه آزاد اعلام کرد: آیا خانواده‌های دانشجویان باید ضرر ۸۰۰ میلیارد تومانی این دانشگاه در بخش عمرانی و کاهش نقدینگی را جبران کنند.

به گزارش ندای اصفهان، بسیج دانشجویی شهید احمدرضا احدی، دانشکده پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد خطاب به دولت و مسئولان اقتصادی و هیات اُمنای دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص افزایش شهریه ثابت نامه ای سرگشاده نوشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

«خب اینجا شما باید زرنگی کنید؛ یک لحظه از درخواست و مطالبه عدالت کوتاهی نکنید؛ این شأن شماست. جوان دانشجو و مؤمن شأنش همین است که عدالت را بخواهد… شما زرنگیتان این باشد: گفتمان عدالت خواهی را فریاد کنید.» مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)

پیش از هر چیز خدا را شاکریم که به عنوان دانشجو، مؤذن جامعه خویش قلمداد شده ایم.

سخن خود را با سئوالات مبهمی که ذهنمان را مشغول کرده آغاز می کنیم، ادامه می دهیم و به پایان می رسانیم:

مهمترین سئوالات ما این است که علت عدم ثبات در شهریه ثابت چیست؟ خطاب به میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی عرض می کنیم؛ چنانکه در مصاحبه شهریورماه سال ۹۳ گفتند؛ آیا واقعا افزایش تورم سالیانه موجب افزایش شهریه ثابت ما شده است؟ مگر دولت نمی گوید تورم کاهش یافته؛ پس این کاهش تورم چگونه سبب افزایش شهریه ثابت می شود؟

طبق تعریف خود میرزاده از شهریه ثابت، این مقدار شهریه صرف خدمات آموزشی می شود. حال کدام مقوله آموزشی در دانشگاه آزاد به سمت بهبود می رود که ما شاهد افزایش شهریه ای این چنینی باشیم؟

جای این سئوال مطرح است که آیا وقت آن نرسیده به جای افزایش مکرر شهریه، کمی هم به فکر بهبود خدمات رفاهی و فرهنگی و امثالهم بود، واقعا این هزینه ها در چه اموری صرف می‌شود که ما نه تغییری در بهبود سطح خدمات آموزشی شاهد هستیم و نه خدمات رفاهی و فرهنگی؟

تا چه ترمی و چه سالی دغدغه خانواده ما باید علاوه بر مسائل علمی و فرهنگی، مسائل مالی و اقتصادی باشد؟

در میان همان سخنان جناب میرزاده اشاره ایشان به ضرر ۸۰۰ میلیارد تومانی دانشگاه آزاد در بخش عمرانی و کاهش نقدینگی این دانشگاه به چشم می خورد، ایا  بهتر نیست که به جای صرف مقدار زیادی از درآمد حاصله در عمران و سازندگی و افزایش وسعت ارضی بخش عمده ای از این درامد را صرف مسائل اموزشی و علمی و توسعه و تجهیز ازمایشگاه ها کرد؟ ایا خانواده های ما دانشجویان باید این ضررکرد و کاهش نقدینگی را جبران کنند؟

در خاتمه این مسئله بسیار مهم را مطرح می کنیم که چرا نهادی نظارتی برمواردی اینچنینی نظارت ندارد که ما در میانه ترم با افزایش شهریه ثابت ترم جاری و ترمی که گذشته و آنرا پشت سر گذاشته ایم، مواجه نشویم؟

تمام این موارد درحالی است که طی مصاحبه میرزاده به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با کد خبر ۹۴۰۵۱۶۰۸۹۳۴ ایشان اعلام کرده بودند تا مهر ۹۵ افزایش شهریه ثابت نداریم.

منبع: دانشجو

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


ثبت نام دبستان پسرانه طاها
ثبت نام دبستان پسرانه طاها
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
شفاف (شبکه فعالان انقلابی فضای مجازی)
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز