چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
 جدیدترین نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان/شرکت ۳۳ میلیون نفر در انتخابات   

انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح روز جمعه برگزار شد و تاکنون نتایج شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه قطعی شده است.

به گزارش ندای اصفهان ، انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح روز جمعه ( ۷ اسفندماه) با اعلام رسمی عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور به صورت همزمان در سراسر کشور آغاز شد.

جمعیت واجد شرایط در کشور برای رای دادن در این دوره انتخابات ۵۴ میلیون و ۹۱۵ هزار و ۲۴ نفر اعلام شده است که باید نمایندگان خود برای حضور در ساختمان سبز بهارستان از میان ۴ هزار و ۸۴۴ کاندیدا انتخاب کنند.  ۳۱حوزه اصلی در مراکز استان‌ها و یک هزار  و ۳۱ حوزه فرعی در فرمانداری‌ها و بخش‌داری‌ها برای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری پیش‌بینی شده همچنین برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حدود ۲۰۷ حوزه اصلی و ۸۵۵ حوزه فرعی در فرماندارها و بخشداری‌ها در نظر گرفته شده است.

اخبار کامل این انتخابات و نتایج قطعی شمارش آرا در برخی از حوزه‌های انتخابیه را می‌توانید، در ذیل مشاهده کنید.

ترتیب چیدمان اخبار ذیل از جدیدترین خبر به قدیمی‌ترین آنها چیده شده است:
۰۸:۲۴  نمایندگان ۱۰ حوزه انتخابیه دیگر مشخص شدند

براساس اطلاعیه شماره ۶۱ ستاد انتخابات وزارت کشور، در حوزه انتخابیه مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد از مجموع ۱۱۱۸۳۱ رای آرای صحیح ماخوذه محمدرضا سباغیان بافقی با کسب ۲۷۴۸۳ رای و محمدرضا بابایی دره با کسب ۲۲ هزار و ۱۴۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه شاهرود و میامی از مجموع آرای ۱۳۰ هزار و ۳۲۰ رای ماخوذه صحیح آرای سیدحسن حسینی با کسب ۴۹ هزار و ۹۷۰ رای حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه ماکو، چالدران، پلدشت، شوط از مجموع ۱۰۹ هزار و ۷۶۱ آرای ماخوذه صحیح، عین‌الله شریف‌پور با کسب ۲۷۷۹۹ رای و محرم اکبرزاده با کسب ۲۲۰ هزار و ۸۸۴ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بوکان از مجموع ۱۶۰ هزار و ۶۰۹ ارای ماخوذه صحیح، محمد قسیم عثمانی با کسب ۴۷ هزار و ۱۶۲ رای حائز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه سراب از مجموع ۷۳۰۴۹ آرای ماخوذه صحیح، یوسف داوودی با کسب ۱۶ هزار و ۲۸۴ رای و محمد نصیرپورسردهایی با کسب ۱۵۰۱۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بابلسر و فریدون‌کنار از مجموع ۹۱ هزار و ۹۳۵ آرای ماخوذه صحیح، ولی‌الله نانو اکناری با کسب ۳۹ هزار و ۳۱۹ رای حائز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه اردکان از مجموع ۳۹ هزار و ۳۶۵ آرای ماخوذه صحیح، محمدرضا تابش با کسب ۲۵ هزار و ۵۷۱ رای حائز اکثریت آراء شد.

در حوزه انتخابیه فردوس، سرایان، طبس و بشرویه از مجموع ۱۰۴ هزار و ۲۱۴ آرای ماخوذه صحیح، محمدرضا امیرحسن‌خانی با کسب ۵۱ هزار و ۶۱۵ رای حائز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه بیرجند درنیان و خوسف از مجموع ۱۷۲ هزار و ۵۴۲ آرای ماخوذه صحیح سیدمحمدباقر عبادی با کسب ۵۹ هزار و ۳۶۱ رای حائز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه بوئین زهرا و آوج از مجموع ۸۶ هزار و ۴۴۱ آرای ماخوذه صحیح روح‌الله بابایی صالح با کسب ۳۳ هزار و ۴۸۶ رای حائز اکثریت آرا شد.

در حوزه انتخابیه مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان از مجموع ۱۸۶ هزار و ۳۴۰ آرای ماخوذه صحیح محمدمهدی برومندی با کسب ۵۵ هزار و ۷۹۷ رای حائز اکثریت آرا شد.


۰۲:۴۸  نمایندگان سمنان و همدان در مجلس خبرگان رهبری مشخص شدند

براساس اطلاعیه شماره ۶۰ ستاد انتخابات کشور، آیت‌الله سیدمحمد شاه‌چراغ از حوزه انتخابیه سمنان با کسب ۲۲۴۲۱۵ رای از مجموع ۳۲۵۰۴۹ رای ماخوذه حائز اکثریت نسبی آراء شد و به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.

در حوزه انتخابیه همدان نیز از مجموع ۸۴۵۲۵۳ رای ماخوذه، آقای سیدمصطفی موسوی‌فراز با کسب ۴۴۱۳۲۱ رای و غیاث‌الدین طه‌محمدی با کسب ۳۱۹۶۵۶ رای حائز اکثریت نسبی آراء شدند و به مجلس خبرگان رهبری راه یافتند.


اخبار انتخاباتی ۹ اسفندماه


۲۳:۳۲  لاهوتی و یوسفیان‌ملا در بهارستان ماندند/تجری نماینده قصرشیرین شد

براساس اطلاعیه ۵۹ ستاد انتخابات کشور اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۳:۳۲ روز ۸٫۱۲٫۹۴ که موفق به کسب اکثریت یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند به شرح زیر است:

۱- در حوزه انتخابیه لنگرود آقای مهرداد بائوج لاهوتی ازمجموع ۷۵۷۳۳ آرای صحیح ماخوذه ۲۸۸۴۶ رای کسب کرد.

۲- در حوزه انتخابیه گرگان و آق‌قلا از مجموع ۲۴۶۰۷۴ آرای صحیح ماخوذه آقای عبدالغفور امان‌زاده با کسب ۴۷۸۹۴ رای و آقای نورمحمد تربتی‌نژاد با کسب ۴۷۴۶۷ رای و آقای نبی هزارجریبی با کسب ۴۵۰۹۴ رای به آقای سیدعلی طاهری با کسب ۴۳۳۰۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۳- در حوزه انتخابیه نهاوند آقای حسن بهرام‌نیا از مجموع ۹۰۴۳۲ آرای صحیح ماخوذه ۳۱۱۳۲ رای را از آن خود کرد.

۴ – در حوزه انتخابیه لامرد و مهر آقای سیدمحسن علوی از مجموع ۸۴۵۹۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۴۰۴۱۴ رای وارد بهارستان شد.

۵- در حوزه انتخابیه کاشمر، خلیل‌آباد و بردسکن آقای بهروز بنیادی از مجموع ۱۶۲۲۱۵ آرای صحیح ماخوذه ۴۸۶۶۰ رای را از آن خود کرد.

۶- در حوزه انتخابیه آستارا آقای ولی داداشی از مجموع ۴۹۷۲۹ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۱۴۱۷۳ رای وارد بهارستان شد.

۷- در حوزه انتخابیه عامل آقای عزت‌الله یوسفیان‌ملا از مجموع ۱۸۱۹۶۷ آرای صحیح ماخوذه ۸۴۴۵۳ رای کسب کرد.

۸- در حوزه انتخابیه الیگودرز آقای محمد خدابخش از مجموع ۷۱۲۰۱ آرای صحیح ماخوذه ۲۰۹۹۱ رای از آن خود کرد.

۹- در حوزه انتخابیه شیروان آقای عبدالرضا عزیزی از مجموع ۸۰۱۱۸ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۲۷۱۷۹ رای راهی بهارستان شد.

۱۰ – در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلان غرب آقای فرهاد تجری از مجموع ۱۰۸۶۹۴ آرای صحیح ماخوذه ۳۰۷۳۱ رای وارد بهارستان شد.

۱۱- در حوزه انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار از مجموع ۱۲۷۸۷۹ آرای صحیح ماخوذه آقای ایرج بیگدلو با کسب ۲۰۴۹۹۵ رای  وآقای شکور پورحسین شقلان با کسب ۱۷۴۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۱۲ – در حوزه انتخابیه نور و محمودآباد آقای علی اسماعیلی از مجموع ۱۳۶۳۳۱ آرای صحیح ماخوذه با کسب ۳۶۸۹۱ رای راهی بهارستان شد.


۲۱:۱۷  نتایج اولیه انتخابات مجلس شورای اسلامی در تهران اعلام شد+ اسامی

۱- محمد رضا عارف با کسب ۵۸۷۱۳۳ رای

۲- علی مطهری با کسب ۵۱۵۶۵۴ رای

۳ – علیرضا محجوب با کسب ۴۷۰۷۲۲ رای

۴- سهیلا جلودارزاده با کسب ۴۶۴۸۳۸ رای

۵- الیاس حضرتی با کسب ۴۵۱۱۷۱ رای

۶-کاظم جلالی ۴۳۵۶۹۸رای

۷- غلامعلی حدادعادل ۴۳۵۹۷۳ رای

۸- فریده اولاد قباد ۴۳۳۸۴۲ رای

۹- محمدرضا بادامچی ۴۳۱۳۸۵ رای

۱۰-مصطفی کواکبیان ۴۲۲۳۵۱ رای

۱۱-سیده فاطمه حسینی ۴۱۹۳۳۱ رای

۱۲- پروانه سلحشوری ۴۱۲۴۶۸ رای

۱۳- ابوالفضل سروش با کسب ۴۱۲۳۳ رای

۱۴- غلامرضا حیدری با کسب ۴۰۹۴۷۲ رای

۱۵- علی نوبخت حقیقی با کسب ۴۰۷۰۵۷ رای

۱۶- فاطمه سعیدی با کسب  ۴۰۵۵۵۱ رای

۱۷- مهدی شیخ با کسب ۴۰۵۳۴۰ رای

۱۸- محمد علی وکیلی با کسب ۴۰۳۸۴۹ رای

۱۹- بهروز نعمتی با کسب ۴۰۲۷۹۵ رای

۲۰- پروانه مافی با کسب ۴۰۱۴۴۲ رای

۲۱- محمود صادقی با کسب ۴۰۰۴۶۹ رای

۲۲- فاطمه ذوالقدر با کسب ۳۹۵۳۱۳ رایژ

۲۳- محمدرضا نجفی با کسب ۳۹۱۴۹۵ رای

۲۴- محمد جواد فتحی با کسب ۳۸۷۷۰۲ رای

۲۵- سید فرید موسوی با کسب ۳۸۷۳۳۸ رای

۲۶- طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی با کسب ۳۸۷۲۴۲ رایژ

۲۷- احمد مازنی با کسب ۳۸۶۰۴۳ رای

۲۸- داود محمدی با کسب ۳۸۵۶۱۷ رای

۲۹- محسن علی‌جانی زمانی با کسب ۳۸۴۹۶۵ رای

۳۰- علیرضا رحیمی با کسب ۳۸۱۴۲۶ رای

۳۱- عبدالرضا هاشم زانی با کسب ۳۷۰۹۹۵ رای

۳۲- مرتضی آقاتهرانی با کسب ۳۶۰۱۳۳ رای

۳۳- سیدمحمدحسن ابوترابی فرد با کسب ۳۵۲۶۹۵ رای

۳۴- مرضیه وحید دستجردی با کسب ۳۴۹۷۱۸ رای

۳۵- احمد توکلی با کسب ۳۴۲۲۳۶ رای

۳۶- بیژن نوباوه وطن با کسب ۳۱۴۷۵۸ رای

۳۷- فاطمه رهبر با کسب ۳۱۳۲۹۶ رای

۳۸- علیرضا زاکانی با کسب ۳۱۰۱۳۵ رای

۳۹- یحیی آل اسحاق با کسب ۳۰۷۹۴۹ رای

۴۰- مهرداد بذرپاش با کسب ۳۰۷۷۳۰ رای

۴۱- فاطمه آلیا با کسب ۳۰۶۴۷۰ رای

۴۲- لاله افتخاری با کسب ۳۰۱۶۱۳ رای

۴۳- مجتبی رحماندوست با کسب ۲۹۶۹۵۰ رای

۴۴- محمد سلیمانی با کسب ۲۹۴۰۲۲ رای

۴۵- غلامرضا مصباحی مقدم با کسب ۲۹۰۶۰۳ رای

۴۶- الیاس نادران با کسب ۲۹۰۲۳۴ رای

۴۷- حسین مظفر با کسب ۲۸۹۸۶۱ رای

۴۸- پرویز داودی با کسب ۲۸۸۲۸۱ رای

۴۹- زهره الهیان با کسب ۲۸۶۰۶۰۷ رای

۵۰- اسماعیل کوثری با کسب  ۲۸۳۹۵۱ رای


۲۱:۰۵انتخاب ۴ نماینده”میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب” به دور دوم کشید شد/بیگلری نماینده”بانه و سقز” شد

براساس اطلاعیه شماره ۵۳ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۱:۰۵ دقیقه شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه میاندوآب و شاهین‌دژ و تکاب از مجموع ۲۲۱ هزار و ۳۰۱ رای صحیح ماخوذه آقایان همایون هاشمی با کسب ۵۱ هزار و ۴۸۸ رای و محمد میرزایی با کسب ۴۹ هزار و ۸۴۶ رای و جهانبخش محبی‌نیا با کسب ۴۸ هزار و ۱۳۶ رای و مهدی عیسی‌زاده با کسب ۴۳ هزار و ۴۶۱ رای به دوره دوم راه یافتند.

همچنین در حوزه انتخابیه سقز و بانه آقای محسن بیگلری از مجموع ۱۴۰ هزار و ۷۰۸ رای صحیح اخذ شده با کسب ۵۸ هزار و ۶۷۰ رای موفق به کسب مجوز از مردم برای حضور در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شد.


۱۹:۴۵  موسوی‌لارگانی در مجلس دهم ابقا شد/انتخابات شبستر به دور دوم کشیده شد

براساس اطلاعیه شماره ۵۲ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۲۰:۴۰ دقیقه شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه بم، ریگان، فهرج و نرماشیر آقای حبیب‌الله نیک‌زاده پناه از مجموع ۱۳۹ هزار و ۴۲۷ رای صحیح اخذ شده با کسب ۷۲ هزار و ۹۸۵ رای به مجلس دهم راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه نقده و اشنویه آقای عبدالکریم حسین‌زاده از مجموع ۱۱۸ هزار و ۶۲۴ رای صحیح اخذ شده با کسب ۶۱ هزار و ۹۷۲ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

در حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان آقای اردشیر نوریان از مجموع ۱۵۲ هزار و ۵۰ رای صحیح ماخوذه با کسب ۴۲ هزار و ۱۵۲ رای به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه در مجلس دهم انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه شبستر از مجموع ۷۶ هزار و ۲۲۵ رای صحیح اخذ شده خانم معصومه آقاپورعلی شاهی با کسب ۱۲ هزار و ۳۱۴ رای و علی علیلو با کسب ۸ هزار و ۵۱۱ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بستان‌آباد آقای محمد وحدتی هلان از مجموع ۶۲ هزار و ۷۲۱ رای صحیح اخذ شده با کسب ۲۰ هزار و ۶ رای وارد مجلس شد.

در حوزه انتخابیه فلاورجان آقای سیدناصر موسوی لارگانی از مجموع ۹۷ هزار و ۱۷۱ رای صحیح ماخوذه با کسب ۵۶ هزار و ۲۰۸ رای در مجلس دوره دهم ماند.

در حوزه انتخابیه بهشهر، نکا و گلوگاه آقای علیمحمد شاعری از مجموع ۱۶۷ هزار و ۶۶۸ رای صحیح اخذ شده با کسب ۷۰ هزار و ۴۰۳ رای نماینده مردم این حوزه انتخابیه در مجلس دهم شد.


 ۱۷:۲۷  محمدمهدی زاهدی به مجلس دهم راه یافت/ تعیین تکلیف نمایندگان “اردل و فارسان” در دور دوم

براساس اطلاعیه شماره ۵۱ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۷:۴۰ دقیقه امروز شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه زاهدان از مجموع ۲۲۳ هزار و ۲۶۲ رای اخذ شده آقای علیم‌ یارمحمدی با کسب ۹۸ هزار و ۱۹۱ رای و آقای حسینعلی شهریاری با کسب ۸۶ هزار و ۹۶ رای به مجلس دهم شورای اسلامی راه یافتند.

همچنین در حوزه انتخابیه سپیدان آقای سیدعلاءالدین خادم از مجموع ۷۷ هزار و ۴۰۲ رای صحیح اخذ شده با کسب ۳۷ هزار و ۷۷۷ رای حائز بیشترین آرا در این حوزه انتخابیه شده است.

در حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل آقای ذبیح نیکفر لیالستانی از مجموع ۹۱ هزار و ۸۶۰ رای ماخوذه با کسب ۴۷ هزار و ۳۴۱ رای به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه رودسر و املش آقای اسدالله عباسی از مجموع ۱۰۸ هزار و ۸۴۰ رای صحیح اخذ شده با کسب ۴۰ هزار و ۳۴۵ رای نماینده مردم این حوزه انتخابیه در مجلس دهم شد.

در حوزه انتخابیه نیریز و استهبان از مجموع ۹۸ هزار و ۷۷۳ رای صحیح اخذ شده آقایان اصغرمسعودی با کسب ۱۸ هزار و ۳۴۵ رای و فرهاد طهماسبی با کسب ۱۶ هزار و ۳۳۰ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه اسفراین آقای هادی قوامی ازمجموع ۷۱ هزار و ۶۰۸ رای صحیح اخذ شده با کسب ۲۴ هزار و ۱۹۵ رای به مجلس دهم راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه لردگان آقای محمد خالقی‌سردشتی از مجموع ۱۲۷ هزار و ۵۴۷ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۸ هزار و ۷۵۱ رای نماینده مجلس شد.

در حوزه انتخابیه سقز و بانه آقای محسن بیگدلی از مجموع ۱۴۰ هزار و ۷۰۸ رای صحیح ماخوذه با کسب ۵۸ هزار و ۶۷۰ رای به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه کرمان و راور از مجموع ۳۰۶ هزار و ۹۳۴ آرای صحیح ماخوذه آقای محمدرضا پورابراهیمی با کسب ۱۵۷ هزار و ۴۵۰ رای و آقای محمدمهدی زاهدی با کسب ۱۰۸ هزار و ۳۱۶ رای به مجلس راه یافتند.

در حوزه انتخابیه تربت‌جام، تایباد و باخرز آقای جلیل رحیمی جهان‌آبادی از مجموع ۱۹۹ هزار و ۷۳۴ رای صحیح اخذ شده با کسب ۱۰۸ هزار و ۹۳۴ رای به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار از مجموع ۱۵۱ هزار و ۲۷۱ رای صحیح اخذ شده آقای علی کاظمی باباحیدری با کسب ۲۱ هزار و ۹۵۶ رای و آقای قدرت‌الله حمزه شلمزاری با کسب ۱۸ هزار و ۱۹۷ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه تفت و میبد آقای کمال دهقانی فیروزآبادی از مجموع ۶۸ هزار و ۳۳۴ رأی صحیح اخذ شده با کسب ۲۷ هزار و ۴۸۰ رأی توانست به مجلس دهم راه یابد.


 ۱۶:۳۵  یک مقام آگاه در شورای نگهبان:اعلام نتایج انتخابات خبرگان بر عهده وزارت کشور است/شورای نگهبان منعی در اعلام نتایج ندارد

یک مقام آگاه در شورای نگهبان گفت: اعلام نتایج انتخابات خبرگان بر عهده وزارت کشور است و این شورا پس از شمارش ۴۰ درصد آرا منعی در اعلام نتایج ندارد.

این مقام آگاه در شورای نگهبان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره شایعاتی مبنی بر اینکه برخی نهادها مانع اعلام نتایج انتخابات خبرگان تهران هستند، افزود: طبق توافق انجام شده با وزارت کشور برای اینکه نتایج به یک ثباتی رسیده باشد و دچار نوسان زیاد نشود، قرار بود پس از شمارش ۴۰ درصد آرای انتخابات خبرگان، اعلام نتایج آغاز شود.

وی با اعلام اینکه تا کنون بیش از ۴۰ درصد آرا شمارش و تجمیع شده است، گفت: بنابراین شورای نگهبان در حال حاضر منعی برای اعلام نتایج انتخابات خبرگان ندارد و اعلام نتایج با وزارت کشور است.


۱۵:۵۵ رحمانی‌فضلی: حدود ۳ هزار صندوق رأی در حوزه انتخابیه تهران شمارش شده است

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی مبنی براینکه در برخی از سایت‌ها و فضای مجازی اعلام شده است که برخی از نهادها مانع از اعلام نتایج آرا شده‌اند، اظهار داشت: هیچ گونه شایعاتی در این گونه موارد و موارد دیگر را قبول نکنید. بیش از سه هزار صندوق مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه تهران و تقریباً همین حدود آمار در انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه تهران شمارش شده است و منتظر تأیید نهایی برخی از این صندوق‌ها از سوی هیئت نظارت هستیم.

وی افزود: امیدواریم در ساعات پایانی امشب نتایج نهایی ۷۰ یا ۸۰ درصد حوزه‌های انتخابیه را اعلام کنیم و پس از اتمام این حوزه‌ها شمارش آرای تهران را اعلام کنیم.

وزیر کشور در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه شنیده شده است جریان سیاسی خاصی افرادی را برای رأی دادن به حوزه انتخابیه تهران فرستاده است، گفت: اینکه افراد از هر منطقه ایران برای رأی دادن در مرحله اول انتخابات به جای دیگری رفته‌اند قانونی و مجاز است اما اگر این کار گروهی یا سازماندهی شده باشد و در صورتی که شاکی داشته باشد تخلف است. دو روز مانده به انتخابات حدود دو یا سه اتوبوس در منطقه حسن آبادشناسایی و برگردانده شد و البته به فرمانداری قم نیز اعلام شد.

وی در خصوص عکس‌های منتشر شده از برخی شهرهای استان‌های غربی درباره انتخابات و درخواست عده‌ای برای ابطال انتخابات گفت: در برخی از مناطق خاص کشور به دلیل قومیت‌های مختلف انتخابات در فضای رقابتی بسیار سنگینی انجام می‌شود و رقابت‌ها بسیار نزدیک است و این مسئله از برخی مناطق به شهرها نیز کشیده می‌شود که البته این موضوع مدیریت شد و در نهایت انتخابات قانونی و با نشاط برگزار شد.


۱۵:۵۴ محسن کوهکن نماینده لنجان در مجلس دهم شد/راهیابی دو کاندیدای ملایر به دور دوم

براساس اطلاعیه شماره ۴۹ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه امروز شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه لنجان آقای محسن کوهکن‌ریزی از مجموع ۱۱۳ هزار و ۸۱۹ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۸ هزار و ۱۷۷ رای به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه صومعه‌سرا آقای سیدکاظم دلخوش اباتری از مجموع ۸۳ هزار و ۴۵ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۵ هزار و ۹۰۶ رای نماینده مجلس دهم شد.

همچنین در حوزه انتخابیه خواف و رشتخوار آقای محمود نگهبان سلامی از مجموع ۱۱۳ هزار و ۳۵۷ رای صحیح ماخوذه توانست ۴۴ هزار و ۳۷۹ رای را کسب کرده و به عنوان نماینده مجلس دهم به خانه ملت راه یابد.

در حوزه انتخابیه مراغه و عجب‌شیر از مجموع ۱۴۲ هزار و ۵۵ رای صحیح اخذ شده آقای مهدی دواتگری با کسب ۲۹ هزار و ۶۶ رای و محمدعلی حسین‌زاده با کسب ۲۶ هزار و ۵۱۲ رای به مرحله دوم راه یافت.

در حوزه انتخابیه خمینی‌شهر آقای سیدمحمدجواد ابطحی از مجموع ۱۰۵ هزار و ۷۷۱ رای صحیح اخذ شده با کسب ۴۵ هزار و ۵۱۴ رای نماینده مردم این حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی دردوره دهم شد.

در حوزه انتخابیه لارستان، خنج و گراش آقای جمشید جعفرپور از مجموع ۱۱۳ هزار و ۷۱۶ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۸ هزار و ۷۶۶ رای به مجلس دهم راه پیدا کرد.

همچنین در حوزه انتخابیه ملایر آقای محمد کاظمی از مجموع ۱۳۳ هزار و ۵۸۲ رای صحیح اخذ شده با کسب ۴۵ هزار و ۲۸۲ رای به مجلس راه یافت و آقایان احد آزادیخواه با کسب ۲۹ هزار و ۸۷۲ رای و علیرضا امامی با کسب ۲۱ هزار و ۳۲ رای به مرحله دوم راه یافتند.

۱۵:۳۷ره‌پیک: تأیید نهایی نتایج انتخابات منوط به تأیید صحت انتخابات است

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در گفت وگویی درباره آخرین جزئیات فعالیت هیئت‌های مرکزی انتخابات، گفت: پیش از پایان مهلت اخذ رأی، شمارش آرا براساس تشریفات قانونی شروع شد و ناظران شورای نگهبان در فرآیند شمارش آرای نظارت می‌کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه‌هایی که تعداد شرکت‌کنندگان کمتر بود، شمارش آرای به پایان رسیده است.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات، گفت: طبق مقررات قانونی در هر شعبه‌ای که شمارش آرا به اتمام می‌رسد، صورت جلسه براساس تفکیک نوع آرا تنظیم و به امضای مسئولان شعبه می‌رسد.

ره‌پیک افزود: از نظر نظارتی، صورت جلسه تنظیم شده مربوط به امر نظارت بوده و به هیئت‌های نظارت تحویل داده می‌شود.

وی تصریح کرد: تأیید صحت انتخابات در هر حوزه انتخابیه در آینده و پس از اینکه شکایات و اعتراضات بررسی شد، اعلام خواهد شد.

سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات تأکید کرد: تأیید نهایی نتایج انتخابات منوط به تأیید صحت و اعتبار انتخابات در حوزه انتخابیه است.

ره‌پیک در پایان خاطرنشان کرد: موعدی برای اعتراض و شکایت از روند انتخابات در حوزه‌های انتخابیه تعیین شده است و پس از پایان این مهلت و جمع‌آوری شکایت به پرونده حوزه انتخابیه رسیدگی خواهد شد.


۱۴:۵۳  نمایندگان “شاهین‌شهر”،”مبارکه” و “گلپایگان و خونسار” در مجلس دهم مشخص شدند

براساس اطلاعیه شماره ۴۸ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۴:۵۲ دقیقه امروز شنبه ۸ اسفند ۹۴ که   موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه شوش آقای سید راضی نوری از مجموع ۹۰ هزار و ۹۶۳ رای صحیح ماخوذه با کسب ۳۷ هزار و ۷۶۴ رای از سوی مردم این شهر به مجلس دهم راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه مبارکه خانم زهرا سعیدی مبارکه از مجموع ۶۶ هزار و ۳۴۵ رأی صحیح ماخوذه با کسب ۲۰ هزار و ۴۶۳ رای به عنوان نماینده این شهر در مجلس دوره دهم شورای اسلامی انتخاب شد.

در حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار آقای حسینعلی حاجی‌دلیگانی از مجموع ۱۱۶ هزار و ۸۸۵ رای صحیح ماخوذه با کسب ۶۰ هزار و ۴۱۱ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه گلپایگان و خوانسار آقای علی بختیار از مجموع ۵۲ هزار و ۶۵۱ رای اخذ شده توانست ۱۴ هزار و ۳۷۱ رای را از مردم شهرهای گلپایگان و خوانسار کسب کرده و به عنوان نماینده مردم این حوزه انتخابیه به مجلس شورای اسلامی در دوره دهم راه یابد.


۱۴:۴۲  امیری: کار روند شمارش آرا در ۶۱ حوزه مجلس نهایی شده است/ اعلام نتیجه شمارش آرای خبرگان پس از نهایی شدن

 

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی در سخنانی درباره آخرین جزئیات روند شمارش آرا انتخابات گفت: شمارش آرای انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرهای بزرگ همچنان ادامه دارد و در ۶۱ حوزه اصلی کار شمارش نهایی شده است. در ۱۳ حوزه انتخابات مجلس به مرحله دوم کشیده شده است.

سخنگوی وزارت کشور با اشاره به آمار مشارکت‌کنندگان در انتخابات هفتم اسفند خاطرنشان کرد: آمار ۳۳ میلیون براساس استعلام هویتی که از ثبت احوال صورت گرفته و به طور قطع این آمار افزایش خواهد یافت.


۱۴:۴۱  رحمانی فضلی: در هیچ حوزه، شعبه و نقطه‌ای مشکل ابطال صندوق‌ها را نداشتیم

عبدالرضا رحمانی‌فضلی در گفت‌وگوی زنده تلویزیونی با اشاره به آخرین روند برگزاری انتخابات اظهار داشت: ریاست جمهوری و دولت تلاش کردند انتخابات خوبی داشته باشیم و از نظر حضور، حضور بسیار مناسبی بود.از نظر سلامت و قانونی بودن انتخابات تاکنون در هیچ حوزه، شعبه و نقطه ای از کشور مشکل ابطال صندوق ها را نداشتیم؛ همکاری بین دستگاه های اجرایی، نظارت، انتظامی امنیتی و رسانه ای و بقیه دستگاه های پشتیبانی و حمایت کننده عالی بود و توانستیم با این هکاری رقم مناسبی از مشارکت را داشته باشیم.


۱۴:۲۶  واکنش سخنگوی وزارت کشور به اتفاقات یاسوج

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، درباره برخی خبرها مبنی بر تجمع عده‌ای در برابر فرمانداری یاسوج و درخواست آنان برای ابطال صندوق، گفت: هیچ مشکل امنیتی نداشتیم.


۱۳:۴۹  میزان مشارکت از ۳میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بالاتر نمی‌رود

یک منبع آگاه در استانداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم از مشارکت ٣ میلیون و سیصد نفر برای حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و پردیس خبر داد با بیان اینکه قطعا میزان مشارکت در تهران از ٣ میلیون و ۵۰۰ هزارنفر بالاتر نخواهد رفت، در خصوص آخرین وضعیت انتخابات خبرگان رهبری در تهران نیز گفت: تا این لحظه شمارش آرا، در شمال تهران اکثریت آرا در دست آقایان هاشمی ، قمی و علوی بوده است و در جنوب تهران نیز آقای جنتی آرای خوبی داشته است.


۱۳:۲۸ رئیس ستاد انتخابات کشور: نتایج انتخابات مجلس در تهران را ۳ روزه آینده اعلام می‌کنیم

محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در برنامه زنده تلویزیونی که از شبکه خبر پخش شد، به علل تاخیر در اعلام نتایج انتخابات مجلس باتوجه به زمان طی شده از پایان انتخابات گفت: ما شاهد برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بودیم و این دو انتخابات را برگزار کردیم و باید آرای هر دو مجلس به تفکیک شمارش شود که در ساعات آینده تعداد حوزه‌هایی در مجلس شورای اسلامی که شمارش می‌شود بیشتر خواهد بود.

وی با اعلام این خبر که تا پایان وقت امروز نتایج زیادی از خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد، افزود: با توجه به گستردگی تعداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری برای حوزه انتخابیه تهران پیش‌بینی می‌کنیم که در این دوره مانند دوره‌های قبلی که فقط یک انتخابات برگزار می‌شد، ظرف ۳ روز پس از پایان انتخابات بتوانیم نتایج آرای تهران را نیز اعلام کنیم.


۱۳:۰۱  انتخابات مجلس در”سلماس” به دور دوم کشیده شد

براساس اطلاعیه شماره ۴۷ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۳ امروز شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه سلماس از مجموع ۹۸ هزار و ۸۵۸ رأی صحیح مأخوذه آقایان رسول جلایرسرنقی با کسب ۱۸ هزار و ۳۲۱ رأی و شهروز برزگر کاشانی با کسب ۱۶ هزار و ۴۶۳ رأی به مرحله دوم راه یافتند.


۱۱:۵۶  قربانی نماینده”آستانه‌اشرفیه” شد/”رضوانشهر و ماسال” و “رزن” به دور دوم کشیده شد

براساس اطلاعیه شماره ۴۶ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۱:۴۹ دقیقه پیش از ظهر شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه “آستانه‌اشرفیه” آقای محمدحسین قربانی از مجموع ۵۴ هزار و ۵۷۴ رأی صحیح اخذ شده با کسب ۱۹ هزار و ۳۱۱ رأی به عنوان نماینده مجلس در دوره دهم انتخاب شد.

همچنین در حوزه انتخابیه “طوالش، رضوان‌شهر و ماسال” آقای محمود شکری از مجموع ۱۸۲ هزار و ۵۹۴ رای صحیح اخذ شده با کسب ۴۸ هزار و ۸۸۸ رأی به مجلس دهم راه یافت.

در حوزه انتخابیه “رزن” نیز از مجموع ۶۳ هزار و ۸۲۰ رای صحیح ماخوذه آقای حسن لطفی با کسب ۱۵ هزار و ۱۳ رای و عطاءالله سلطانی صبور با کسب ۱۴ هزار و ۸۹۹ رای به مرحله دوم راه یافتند.


۱۱:۲۳  “پورمختار” نماینده بهار و کبودرآهنگ شد/ انتخابات در مرند و جلفا به دور دوم کشیده شد

براساس اطلاعیه شماره ۴۵ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۱:۱۵ دقیقه صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه “مرند و جلفا” از مجموع ۱۵۸ هزار و ۳۲۴ رای صحیح اخذ شده، آقای کریم شافعی با کسب ۲۹ هزار و ۶۷۲ رای و آقای محمد حسن‌نژاد با کسب ۲۹ هزار و ۶۳ رأی به مرحله دوم راه یافتند.

همچنین در حوزه انتخابیه “بهار و کبودرآهنگ” آقای محمدعلی پورمختار از مجموع ۱۴۲ هزار و ۳۶۳ رأی صحیح مأخوذه، با کسب ۳۹ هزار و ۷۲۵ رأی به مجلس دهم راه یافت.


۱۱:۱۳ نمایندگان اقلید، بیجار و قروه و دهگلان در مجلس دهم مشخص شدند

طبق اطلاعیه شماره ۴۴ ستاد انتخابات کشور، نمایندگان “اقلید”، “بیجار” و “قروه و دهگلان” با رأی اکثریت مردم این حوزه‌های انتخابیه به مجلس شورای اسلامی در دوره دهم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه “اقلید” آقای سیدحسن افضلی از مجموع ۵۵ هزار و ۹۷۲ رأی صحیح مأخوذه، با کسب ۲۰ هزار و ۸۸۳ رای از سوی مردم این شهر به مجلس دهم راه یافت.

همچنین در حوزه انتخابیه “بیجار” آقای حمدلله کریمی از مجموع ۴۸ هزار و ۶۵۴ رای صحیح اخذ شده، با کسب ۱۵ هزار و ۹۱۹ رای نماینده مردم در مجلس دهم از این حوزه انتخابیه شد.

در حوزه انتخابیه “قروه و دهگلان” هم آقای علی‌محمد مرادی از مجموع ۹۷ هزار و ۲۵ رأی صحیح اخذ شده، با کسب ۳۹ هزار و ۳۰۲ رأ به مجلس راه یافت.


۱۰:۴۳  “حسن‌بیگی” نماینده دامغان شد/ انتخابات در ساوه و بروجن به دور دوم کشیده شد

در اطلاعیه شماره ۴۳ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۰:۴۵ صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:
در حوزه انتخابیه “بروجن” از مجموع ۶۴ هزار و ۱۸۲ رأی صحیح اخذ شده به ترتیب خانم خدیجه ربیعی‌فرادنبه با کسب ۱۴ هزار و ۶۴۲ رای و آقای علی نادری‌فرد با کسب ۱۰ هزار و ۱۰۸ رای به مرحله دوم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه دامغان از مجموع  ۴۹ هزار و ۴۰۲ رای مأخوذه، آقای ابوالفضل حسن‌بیگی با کسب ۱۷ هزار و ۲۴۴ حائز بیشترین آرای این حوزه انتخابیه برای نمایندگی در مجلس دهم شورای اسلامی شده است.

همچنین در حوزه انتخابیه “ساوه و زرندیه” از مجموع ۱۲۲ هزار و ۶۲۴ رای صحیح اخذ شده، خانم شهلا میرگلوبیات با کسب ۲۳ هزار و ۸۸۱ رأی و آقای محمدرضا منصوری با کسب ۲۲ هزار و ۷۶۲ رأی به مرحله دوم در این حوزه انتخابیه راه یافتند.


۱۰:۱۶  “سامری” نماینده خرمشهر شد/ در بندرلنگه، بستک و پارسیان کار به دور کشیده شد

در اطلاعیه شماره ۴۲ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۰:۰۶ دقیقه صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه “خرمشهر” از مجموع ۶۰ هزار و ۵۴۱ رای صحیح مأخوذه، آقای عبدالله سامری با کسب ۱۹ هزار و ۳۱۸ رأی بیشترین‌ آراء این حوزه انتخابیه را کسب کرد.

همچنین در حوزه انتخابیه “بندرلنگه، بستک و پارسیان” از مجموع ۱۲۴ هزار و ۳۴۲ رای صحیح مأخوذه، آقایان خالد زمزم‌نژاد و احمد جباری به ترتیب با کسب ۲۹ هزار و ۹۷۷ رای و ۲۹ هزار و ۱۵۰ رأی به مرحله دوم راه یافتند.


۰۹:۵۸  نماینده مردم “گرمی” در مجلس مشخص شد/ انتخابات در “مریوان و سروآباد” به دور دوم کشیده شد

در اطلاعیه شماره ۴۱ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۱۰:۵۲ دقیقه صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه گرمی از مجموع ۴۷ هزار و ۸۰۳ آرای صحیح اخذ شده، آقای سیدحمایت میرزاده با کسب ۲۱ هزار و ۳۹۹ رأی

در حوزه انتخابیه مرویوان و سروآباد از مجموع ۸۴ هزار و ۹۲۵ آرای صحیح مأخوذه، آقایان منصور مرادی و امید کریمیان به ترتیب با کسب ۱۵ هزار و ۸۱۵ و ۱۲ هزار و ۸۱۹ رأی به مرحله دوم در این حوزه انتخابیه راه یافتند.


۰۹:۴۴  شمارش قطعی آراء در اردستان، تنگستان، دشت آزادگان و زرند و کوهبنان اعلام شد

در اطلاعیه شماره ۴۰ ستاد انتخابات کشور، اسامی منتخبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۹:۲۷ دقیقه صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه اردستان از مجموع ۳۰ هزار و ۷۵ رأی صحیح مأخوذه، آقای سیدصادق طباطبایی‌نژاد با کسب ۱۶ هزار و یکصد رأی حائز بیشترین آراء از این حوزه انتخابیه شده است.

در حوزه انتخابیه دشتی و تنگستان از مجموع ۸۵ هزار و ۱۶ رأی، آقای سیدکمال‌الدین شهریاری با کسب ۵۴ هزار و ۲۰۸ حائز بیشترین آراء از این حوزه انتخابیه شده است.

در حوه دشت آزادگان و هویزه از مجموع ۶۸ هزار و ۵۳ اخذ شده، آقای قاسم ساعدی با کسب ۲۰ هزار و ۶۴۳ رأی حائز بیشترین آراء از این حوزه انتخابیه شده است.

در حوزه انتخابیه زرند و کوهبنان از مجموع ۷۹ هزار و ۵۸۹ رأی، آقای حسین امیری‌خامکانی با کسب ۳۵ هزار و ۶۹۳ رأی حائز بیشترین آراء از این حوزه انتخابیه شده است.


۰۹:۳۱  نمایندگان مجلس در “نائین، خور و بیابانک” و “سیرجان و بردسیر” مشخص شدند

در اطلاعیه شماره ۳۹ ستاد انتخابات کشور اسامی منتخبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۹:۲۰ دقیقه صبح شنبه ۸ اسفند ۹۴ که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در حوزه انتخابیه شده‌اند، به شرح زیر است:

در حوزه انتخابیه نائین، خور، بیابانک از مجموع ۳۹ هزار و ۵۲۹ رای صحیح ماخوذه، آقای عباسعلی پوربافرانی با کسب ۱۱ هزار و ۱۵۴ رای موفق به کسب اکثریت آراء شده است.

در حوزه انتخابیه سیرجان و بردسیر از مجموع ۱۴۴ هزار و ۷۰۱ رای صحیح ماخوذه، آقای شهباز حسن پور بیلگری با کسب ۵۴ هزار و ۹۷۰ رای حائز بیشترین آراء از این حوزه انتخابیه شده است.


۰۸:۴۶  نمایندگان مجلس دهم در “تفرش، آشتیان و فراهان” و “نطنز” مشخص شدند

در اطلاعیه شماره ۳۸ ستاد انتخابات کشور اسامی منتخبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا صبح امروز (شنبه ۸ اسفند) که موفق به کسب اکثریت حداقل یک چهارم آرای صحیح در ۲ حوزه انتخابیه شدند بدین شرح است:

در حوزه انتخابیه تفرش، آشتیان و فراهان، آقای محمد حسینی با کسب ۱۳۰۴۲ رای از مجموع ۴۸۴۶۳ آرای صحیح ماخوذه

در حوزه انتخابیه نطنز، بخش قمصر، آقای مرتضی صفاری نطنزی با کسب ۹۸۴۲ رای از مجموع ۳۷۶۴۴ آرای صحیح ماخوذه


۰۸:۲۹  سخنگوی وزارت کشور: ۳۳ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور امروز در محل ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: از شب گذشته کار شمارش آراء در کلیه نقاط کشور آغاز شده و در ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه اخذ رای داشته‌ایم. از ۵۱ هزار و ۷۰۴ شعبه، ۴۲ هزار و ۱۶۱ شعبه مربوط به مجلس شورای اسلامی بوده که به اتمام رسیده است. همچنین کار شمارش آرا برای مجلس خبرگان نیز در ۴۴ هزار و ۶۴۷ شعبه اخذ رای پایان یافته است.

وی ادامه داد: براساس آخرین آماری که تا این لحظه به دست ستاد انتخابات کشور رسیده، ۳۳ میلیون نفر در انتخابات خبرگان و مجلس شورای اسلامی شرکت کرده‌اند که این آمار قطعی نیست و با شمارش شعب اضافه خواهد شد.

سخنگوی وزارت کشور به شمارش آرا در تهران نیز اشاره کرد و گفت: در تهران شمارش آرا کماکان ادامه دارد و در تعدادی از کلانشهرها انتخابات به مرحله دوم می‌رود. ملاک انتخاب برابر قانون اخذ تحصیل یک چهارم آرای صحیح است که البته باید برابر قانون صحت انتخابات کل کشور به تایید شورای نگهبان برسد که این موضوع جزو مراحل بعدی خواهد بود.


۰۸:۱۹  شمارش قطعی آراء در قائنات و زیرکوه، تویسرکان، شهربابک و کلیبر اعلام شد

براساس اولین آمارها از حوزه انتخابیه قائنات و زیرکوه از مجموع ۸۷۶۸۷ رای ماخوذه آقای فرهاد فلاحتی با کسب ۳۰۱۲ رای راهی بهارستان شد.

از حوزه انتخابیه تویسرکان از مجموع ۵۴۴۳۶ رای، آقای محمدمهدی مفتح با کسب ۳۹۶۲۳ رای به مجلس شورای اسلامی راه یافت.

از حوزه انتخابیه شهربابک از مجموع ۴۵۰۶۶ رای ماخوذه، آقای علی اسدی با کسب ۱۶۹۵۶ رای به خانه ملت راه یافت.

از حوزه انتخابیه کلیبر از مجموع ۶۳۴۸۰ رای ماخوذه، آقای ولی‌الله قلی‌زاده با کسب ۳۶۹۳۶ وارد بهارستان شد.


۰۲:۵۱  نتیجه آراء در سراسر کشور از سوی ستاد انتخابات کشور اعلام می‌شود

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۳۶ از مردم، رسانه‌های جمعی و خبرگزاری‌ها خواست که درباره نتایج آراء حوزه‌های انتخابیه اطلاعیه‌های رسمی این ستاد را ملاک قرار دهند.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است: نظر به پایان رای‌گیری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به آگاهی عموم مردم شریف رسانه‌های جمعی و خبرگزاری‌ها می‌رساند درخصوص نتایج آراء، حوزه‌های انتخابیه ملاک عمل اطلاعیه رسمی ستاد انتخابات کشور می‌باشد.

فرصت را مغتنم شمرده از همه کسانی که از ساعات آغاز روز با دل‌هایی مملو از عشق به آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و رهنمودهای مقام معظم رهبری در انتخابات حضور یافتند، صمیمانه سپاسگذاری می‌نماییم.


۰۰:۲۳  برتری احتمالی اصولگرایان در استانها/ احتمال مشارکت ۷۰ درصدی مردم در کل کشور و ۶۰ درصدی در تهران

احتمال مشارکت ۷۰ درصدی مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کل کشور و ۶۰ درصدی در تهران قوت گرفت. برخی گزارش‌های غیررسمی از مشارکت حداقل ۳۳ میلیون نفر در کل کشور و دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در شهر تهران خبر می‌دهد. در بین لیست های انتخاباتی مربوط به مجلس خبرگان در سراسر کشور لیست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم پیشتاز است.

اخبار دریافتی از استانها از پیشی گرفتن اصولگرایان در غالب حوزه های انتخابیه استانها خبر می دهند. (اسامی نزد خبرگزاری محفوظ است)


اخبار انتخاباتی ۸ اسفند


۲۳:۴۰  اخذ رای در شهر تهران به پایان رسید/ رای‌گیری تنها از حاضران در شعب انجام می‌شود

اخذ رای در شعب شهر تهران به پایان رسید و رای‌گیری تنها از حاضران در شعب اخذ رای انجام می‌شود. با پایان روند اخذ رای، شمارش آراء در تهران آغاز خواهد شد.


۲۳:۰۹  انتخابات در شهر تهران تا ساعت ۲۳:۴۵ تمدید شد

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور اعلام کرد: انتخابات در شهر تهران تا ساعت ۲۳:۴۵ تمدید شد.


۲۲:۴۱  شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه کشور و شهرستان‌های تهران آغاز شد

با پایان اخذ رای در برخی شعب، روند شمارش آرا در برخی حوزه‌های انتخابیه کشور و شهرستان‌های تهران آغاز شد.


۲۲:۱۸ ابتدا آرای مجلس خبرگان رهبری شمارش می‌شود

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ۳۵ اعلام کرد در خاتمه رای‌گیری ابتدا صندوق‌های اخذ رای هر دو انتخابات را باز نموده، برگه‌های رای که اشتباها در صندوق‌های دیگر ریخته شده را به صندوق مربوطه منتقل نمایید.

بعد از این اقدام ابتدا شمارش آراء و تکمیل صورت جلسه انتخابات مجلس خبرگان رهبری را به طور کامل انجام داده و سپس شمارش آراء و تکمیل صورت جلسه انتخابات مجلس شورای اسلامی را انجام دهند.


۲۲:۱۶  استاندار تهران: روند اخذ رای در شهرستان‌های استان تهران پایان یافت

سیدحسن هاشمی استاندار تهران در جمع خبرنگاران، گفت: در تمام شهرستان‌های استان تهران روند اخذ رای متوقف شده و اعلام کرده‌ام که شعب اخذ رای تنها از کسانی که در داخل حوزه‌های انتخابیه هستند، رای‌گیری کنند.


۲۲:۰۱  انتخابات در تهران تا ساعت ۲۳ تمدید شد/تمدید زمان انتخابات در سایر استان‌ها بنا به صلاحدید استانداران

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۴ خود اعلام کرد: با سپاس از ملت شریف ایران به آگاهی می‌رسد انتخابات تا ساعت ۲۲ (۱۰ شب) تمدید گردید و با توجه به استقبال چشمگیر مردم عزیز و درخواست ستاد انتخابات استان‌ها و به استناد تبصره یک ماده ۸ آئین‌نامه اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری و تبصره چهار ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و موافقت وزیر کشور اختیار تمدید مدت اخذ رأی مازاد بر زمان اعلام شده به استانداران با هماهنگی هیئت نظارت تفویض گردیده است.

سیدحسین هاشمی استاندار تهران هم بنا بر این تفویض اختیار، انتخابات در تهران را تا ساعت ۲۳ تمدید کرد.


۲۱:۴۵  ره پیک: طبق تعرفه‌های مصرف‌ شده ۲۸ میلیون نفر تاکنون در انتخابات شرکت کرده‌اند

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران درباره آمار دقیق شرکت‌کنندگان در انتخابات در سراسر کشور، گفت: البته آمار دقیق نیست، چون هنوز به طور کامل اعلام نشده، اما تا نیم الی یک ساعت پیش حدود ۲۸ میلیون نفر آمار اعلام شده است که در انتخابات شرکت کرده‌اند.

وی افزود: نتایج انتخابات خبرگان رهبری زودتر از مجلس شورای اسلامی اعلام می‌شود.


۲۱:۱۶ اعضای حقوقدان شورای نگهبان از ستاد انتخابات کشور و هیئت مرکزی نظارت برانتخابات بازدید کرد

اعضای حقوقدان شورای نگهبان از جمله نجات‌الله ابراهیمیان، سام سوادکوهی، سیامک ره‌پیک، محسن اسماعیلی و محمدرضا علیزاده ضمن بازدید از روند فعالیت هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات از نزدیک در جریان این فعالیت‌ها قرار گرفتند. در این بازدید گزارشی درباره چگونگی روند نظارت بر انتخابات برای آنها ارائه شد.

اعضای حقوقدان شورای نگهبان همچنین در ستاد انتخابات کشور نیز حضور یافتند و ضمن بازدید از این ستاد در جریان روند برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری قرار گرفتند.


۲۱:۱۵  استاندار تهران: میزان مشارکت در این دور نسبت به دور قبل “به مراتب” بالاتر بوده است

حسین هاشمی استاندار تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم درخصوص میزان مشارکت مردم تهران گفت: میزان مشارکت در این دور از انتخابات نسبت به دور قبل به مراتب بالاتر بوده است.گزارش های خوبی از استقبال مردم شده، در برخی  از شهرستان ها مثل پاکدشت کار رای گیری تمام شده است، اما هنوز در حوزه‌های انتخابیه مردم حضور دارند.


۲۱:۰۸  نهاوندیان: مردم و رهبری پیروز اصلی انتخابات/ حضور باشکوه مردم از امنیت کشور حراست می‌کند

محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس‌جمهور ضمن بازدید از ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران از مشارکت گسترده مردم در انتخابات خبر داد و گفت: حضور باشکوه مردم در انتخابات نشان دهنده اجابت دعوت رهبر معظم انقلاب از مردم برای شرکت در انتخابات است؛ این حضور نشانگر انسجام و عزت ملی است که از امنیت و عزت کشور حراست کرده و آینده خوبی را برای کشور رقم خواهد زد.

وی با تاکید بر اینکه پیروز اصلی اتخابات مردم و رهبر معظم انقلاب هستند، تاکید کرد: همانطور که رئیس‌جمهور محترم فرمودند هر نتیجه‌ای که از صندوق‌ها حاصل شود، انشاءالله موجب رقم زدن یک مجلس قوی که مورد احترام همه ملت است، خواهد شد که در نهایت امیدواریم مجلس آینده زمینه همکاری بیشتر دولت و مجلس را فراهم کند.


۲۱:۰۵  ابراهیمیان: انتخابات بیش از ساعت ۱۲ شب تمدید نخواهد شد

نجات‌الله ابراهیمیان عضو حقوقدان شورای نگهبان در حاشیه بازدید از روند فعالیت هیئت‌ نظارت مرکزی انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: قطعا تمدید ساعت برگزاری انتخابات از ۱۲ شب بیشتر نخواهد شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که یکی از کاندیداهای مجلس گفته که تخلفاتی از سوی اصلاح‌طلبان در پای صندوق‌های رای وجود دارد، اظهار داشت: گزارشی در این باره به شورای نگهبان ارسال نشده است و باید گزارشات ارسال شده مستند باشد.


۲۱:۰۳ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۴ خود اعلام کرد که زمان اخذ رای در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرنگان رهبری تا ساعت ۲۲ تمدید شد.


۲۰:۳۹  چه کسی “مصباح” است؟/”شهرت” به روایت گوگل

دربین صفحات جستجوگر هوشمند گوگل که در پی جستجوی کلمه “مصباح” به مخاطبان ارائه می‌شود، هیچ صفحه‌ای وجود ندارد که در آن مراد جستجوگر، حجت‌الاسلام مصباحی مقدم بوده باشد. با توجه به هوشمند بودن جستجوهای گوگل، این مسئله می‌تواند معیار مهمی برای قضاوت باشد.


۲۰:۲۷ ره‌پیک: گزارش تخلفات خیلی حاد نبوده که شورای نگهبان ورود کند

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: سیستم نظارتی در استان‌ها، شهرستان‌ها و شعب اخذ رای از صبح امروز و همزمان با آغاز رای‌گیری مشغول به کار هستند و بر روند انتخابات نظارت می‌کنند. همچنین گزارشاتی درباره تخلفات وارد شده، اما خیلی حاد نبوده که ما بخواهیم به آن ورود کنیم.


۲۰:۰۹  تصمیم نهایی شورای نگهبان: برگه هایی که در آن نام مصباح درج شده است، به نام آیت‌الله مصباح یزدی محاسبه می‌شود

با تصمیم نهایی شورای نگهبان برگه‌هایی که در آن نام “مصباح” درج شده است، به نام آیت‌الله مصباح یزدی محاسبه می‌شود و برگه‌‌هایی که در آن نام “مصباحی” درج شده، برای حجت‌الاسلام والمسلمین آقای مصباحی مقدم محاسبه خواهد شد.


۱۹:۴۷  در اطلاعیه شماره ۳۳ ستاد انتخابات کشور آمده است: ضمن تشکر از ملت شریف و همیشه در صحنه ایران و عرض خدا قوت به کلیه دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات در حوزه‌های انتخابییه سراسر کشور با عنایت به تماس‌های دریافتی مبنی بر درخواست تمدید مجدد مدت‌زمان اخذ رای به لحاظ حضور پرشور و گسترده مردم وظیفه‌شناس با موافقت وزیر محترم کشور مستند به تبصره یک ماده ۸ آئین‌نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری و تبصره چهار ماده ۱۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اخذ رای به مدت یک ساعت دیگر یعنی تا ساعت ۲۱ (۹ شب) در سراسر کشور تمدید می‌گردد.


۱۹:۳۵  اخبار غیررسمی: مشارکت در انتخابات از ۵۰ درصد عبور کرد

براساس گزارش واصله از منابع غیررسمی، تا ساعت ۱۸ امروز در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در سراسر کشور میزان مشارکت از ۵۰ درصد عبور کرده و در حال افزایش است.همچنین تا همین ساعت جمعیت رای‌دهنده در شهر تهران از مرز ٢ میلیون نفر عبور کرده است.


۱۹:۲۸  ولایتی: ملت با رهبری مقام معظم رهبری در همه صحنه‌ها حامی نظام خواهد بود

علی‌اکبر ولایتی عصر امروز ضمن حضور در پای صندوق اخذ رای در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: با حضور مردم غیرتمند ایران اسلامی روز دیگری از عزت و عظمت انقلاب رقم خواهد خورد. شاهد این پیام به جهانیان هستیم که این ملت به رهبری مقام معظم رهبری در همه صحنه‌ها حامی و پشتیبان نظام خود خواهند بود.

وی تاکید کرد: در شرایط حساس منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با ثبات و اقتدار مسیر رشد و تعالی را سپری می‌کند و  پیام روشنی به جهانیان خواهد بود که مردم در همه صحنه‌ها حضور داشته و از اهداف و آرمان‌های نظام دفاع می‌کنند.


۱۹:۲۶  مقیمی: هنوز درباره نحوه اطلاع‌رسانی شمارش آرا سیاست‌گذاری نکرده‌ایم

محمدحسین مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پاسخ به این سوال که روند اعلام نتایج از چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: فعلا باید مناظر بمانیم که روند رای‌گیری به پایان برسد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا همزمان با شمارش ارا نتایج شمارش نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد با خیر؟ گفت: فعلا در این زمینه سیاست گذاری نشده است.


۱۹:۲۶  شرکت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در انتخابات در شعبه اخذ رای حسینیه ارشاد

از آغاز رای‌گیری در حسینیه ارشاد تاکنون ۲۵۰۰ تعرفه استفاده شده که نشان‌گر حضور این تعداد افراد در این حسینیه برای انداختن رای خود به صندوق بوده است. احتمالا تا پایان ساعات آخر اخذ رای، حدود ۵۰۰ تعرفه ‌دیگر در حسینیه ارشاد مورد استفاده قرار گیرد.


۱۹:۰۶  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۲ اعلام کرد رای‌گیری تا پایان مدت زمان تمدید شده و صدور اطلاعیه اتمام رای‌گیری می‌بایست ادامه داشته و درب‌های شعب اخذ رای به روی رای‌دهندگان محترم باز باشد.


۱۸:۵۵  پرواز تیم‌های هوانیروز برای ارسال صندوق‌های رأی در مناطق صعب‌العبور

همزمان با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، تیم‌های پروازی هوانیروز ارتش جهت ارسال صندوق‌های رأی در مناطق مختلف و صعب‌العبور کشور، با به کارگیری ده‌ها فروند از بالگرد‌، بیش از ۴۰ ساعت پرواز در مناطق صعب‌العبور کرمان، بم، اصفهان، لردکان، شهرکرد، فریدون شهر، مشهد، بجنورد، آشخانه، تربت‌جام، مسجد سلیمان، ایذه، اندیکا، کرمانشاه ایلام، دهلران و دزفول داشته‌اند که با توجه به نیاز هر منطقه این پروازها ادامه خواهد داشت.


۱۸:۳۲  امیری: شمارش آرا بلافاصله پس از اتمام رای‌گیری آغاز می‌شود

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌گو با خبرگزاری تسنیم، در پاسخ به این سوال که روند شمارش آرا از چه زمانی آغاز خواهد شد؟ گفت: روند شمارش بعد از اتمام روند رای‌گیری در تمامی حوزه‌ها آغاز خواهد شد.


۱۷:۴۲  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۳۱ خود اعلام کرد که زمان اخذ رای‌گیری در تمام حوزه‌های انتخابیه کشور تا ساعت ۲۰ تمدید شد.


۱۷:۴۲  اطلاعیه شماره ۵ شورای نگهبان: فرصت ۷ روزه شورای نگهبان به کسانی‌ که شکایتی نسبت به انتخابات دارند

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایتی دارند می‌توانند ظرف ۷ روز، از امروز تا ۱۳ اسفند شکایاتشان را به دبیرخانه شورای نگهبان به نشانی دبیرخانه مرکزی: تهران- خیابان شهید سپبهدقرنی، خیابان شهیدان شاداب، روبروی هتل قدس، محل اخذ شکایات، ارسال کنند.

در این اطلاعیه آمده است: براساس تبصره دو ماده مذکور، شکایاتی قابل رسیدگی خواهد بود که مشخصات شاکی یا شاکیان شامل نام، نام خانوادگی، شغل، نشانی کامل، شماره تلفن(در صورت داشتن تلفن) و اصل امضای شاکی را داشته باشد. ضمناً مستند به تبصره ۳ این ماده در صورتی که شاکی بدون دلیل و مدرک کسی را متهم نمانید و عمل شاکی عنوان افترا داشته باشد قابل تعقیب و پیگیری است.


۱۷:۲۶  ره‌پیک: گزارشی از خرید و فروش آراء در چند حوزه انتخابیه ارائه شد

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران درباره روند برگزاری انتخابات و فعالیت هیئت‌های مرکزی، گفت: برخی مشکلات مانند کمبود تجهیزات و تعرفه و جابجایی بوده و تخلفاتی مانند خرید و فروش آراء گزارش‌ شده است.

وی با اشاره به تشابه اسمی آیت‌الله مصباح یزدی با حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم در این دوره از انتخابات مجلس و خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: نامه آقای مصباح یزدی پیرامون تشابه اسمی‌اش با یکی از کاندیداهای دیگر به شورای نگهبان ارسال شده که وی درخواست کرده تا تشابه اسمی حل و فصل شود که مواردی که مربوط به اسم اوست در شمارش آراء به نام آقای مصباح یزدی منظور گردد.


۱۷:۲۲  در اطلاعیه شماره ۳۰ ستاد انتخابات کشور اعلام شد که با توجه به حضور پرشور ملت حماسه‌ساز ایران اسلامی به نمایندگان فرماندار و اعضای شعب اخذ رای ابلاغ می‌شود که لازم است تعرفه‌ها و برگ‌های رای مصرف‌نشده شعبه را برای اعلام نیاز به دریافت تعرفه‌های بیشتر شمارش کنند.

اعضای شعب اخذ رای و نمایندگان فرماندار باید در صورت نیاز به دریافت تعرفه‌های بیشتر به فرمانداری یا بخشداری مربوطه برای تامین کسری تعرفه و برگ رای اطلاع دهد.


۱۶:۳۶  یک صندوق رای سیار به دلیل استقبال مردم به صندوق‌های حسینیه ارشاد اضافه شد

یکی از صندوق‌های سیار حوالی حسینیه ارشاد پس از جمع‌آوری آرای مردم در مسیر تعیین شده به دلیل استقبال مردم از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حسینیه ارشاد به کمک صندوق‌های ثابت این حوزه رأی گیری آمد.


۱۶:۰۵  حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی در انتخابات شرکت کرد

حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی دقایقی پیش با حضور در حسینیه جماران در انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد.


۱۵:۴۹  واکنش مصباحی‌مقدم به اعتراضات فعالان رسانه‌‌ای و دانشگاهی: هنگام ثبت‌‌نام گفته بودم مشهور به “مصباح” هستم

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم در واکنش به اعتراضات درباره عنوان شهرت مصباح برای خود، بیانیه‌ای صادر کرد و از مردم تهران خواست به آیت‌الله مصباح یزدی و به اینجانب رأی دقیق داده شود تا هیچ گونه تردیدی باقی نماند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اینجانب در هنگام ثبت‌نام کتباً اعلام کردم نام بنده «غلامرضا مصباحی مقدم»، مشهور به «مقدم»، «مصباحی» و «مصباح» می‌باشد. اکنون که نام حضرت آیت الله مصباح یزدی و بنده در لیست جامعتین می‌باشد، علی‌القائده رأی دهندگان به لیست، به هر دو نفر رأی خواهند داد و جایی برای نگرانی و حساسیت باقی نخواهد ماند. همچنین ضمن احترام نسبت به استاد محترم خود، آیت الله مصباح یزدی، از مردم شریف تقاضامندم به ایشان و به اینجانب رأی دقیق داده شود تا هیچ‌گونه تردیدی باقی نماند.


۱۵:۲۸  اطلاعیه شماره ۴ شورای نگهبان: هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان حق ابطال یا متوقف کردن انتخابات را ندارد

هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد طبق ماده ۱۱ قانون نظارت شورای نگهبان بر انتخابات مجلس شورای اسلامی هیچ مرجعی به جز شورای نگهبان حق ابطال یا متوقف کردن انتخابات را ندارد و هرگونه اقدامی که شائبه توقف انتخابات را داشته باشد بدون کسب موافقت قبلی شورای نگهبان، خلاف قانون است.


۱۵:۲۵  در اطلاعیه شماره ۲۸ ستاد انتخابات کشور اعلام شد که ملاک اصلی برای تشخیص واجد شرایط رأی دادن مراجعه‌کنندگان به شعب و صدور تعرفه پس از بررسی اصالت شناسنامه صورت می‌گیرد.

ستاد انتخابات کشور همچنین در اطلاعیه شماره ۲۹ خود تاکید کرد: جهت جلوگیری از تضییع حقوق نامزدهای انتخابات در هنگام نوشتن آراء مشخصات کامل نامزدهای مورد نظر خود را شامل نام و نام خانوادگی، کد و شهرت ایشان به‌صورت خوانا در برگ رأی قید شود.


۱۵:۱۶  کاظم جلالی: مهمترین بحث بعد از انتخابات اقتصادی است

کاظم جلالی کاندیدای ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت عصر امروز با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت. وی سپس در جمع خبرنگاران گفت: مهمترین بحث ما بعد از انتخابات بحث اقتصادی است و اقتصاد در پسابرجام است و مجلس آینده باید ریل‌گذاری درستی داشته باشد. باید ما با نگاه توسعه‌ای پیش برویم و ظرفیتی که هم‌اکنون در عرصه بین‌الملل برای کشور ما جهت سرمایه‌گذاری اقتصادی ایجاد شده را به سمت رشد و توسعه پیش ببریم. کشور نباید مکانی برای واردات کالاهای غربی شود و فرصت به دست آمده در این زمینه را نباید از دست بدهیم.


۱۵:۱۶  فائزه هاشمی‌رفسنجانی: اعلام برائت از انگلیس مسخره است/ از bbc اعلام برائت نمی‌کنم

فائزه هاشمی فرزند آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی عصر امروز با حضور در شعبه اخذ رأی حسینیه جماران رأی خود را به صندوق انداخت.

وی با این پیش‌بینی که پدرش در انتخابات خبرگان رای می‌آورد، در پاسخ به سؤالی درباره حمایت انگلیس از لیست هاشمی‌رفسنجانی، گفت: این صحبت‌ها فرافکنی و کم‌آوردن است. این حرف‌ها مسخره است، اگر بخواهیم این‌گونه بگوییم، همین انگلیس در انقلاب ۵۷ از مردم ایران حمایت می‌کرد، پس باید بگوییم انقلاب اسلامی ایران، انگلیسی بود. اصلاً اعلام برائت چیز مسخره‌ای است. حالا بی‌بی‌سی حرفی زده، همه بیایند اعلام برائت کنند؟

فائزه هاشمی درباره ردصلاحیت‌ها گفت: بخش عمده‌ای از ردصلاحیت‌ها سیاسی، غیرواقعی، غیرقانونی و جناحی بود.


۱۵:۰۶  ذوالفقاری: فضای مجازی را لحظه‌ای رصد می‌کنیم/ مشکل ضدامنیتی نداشتیم/ هیچ‌کس حق ندارد زودتر از مراجع رسمی اعلام پیروزی کند

محمدحسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد ضدامنیتی در طول برگزاری انتخابات نداشته‌ایم، گفت: وضعیت انتخابات در سراسر کشور به ویژه استان‌های مرزی از امنیت و آرامش خوبی برخوردار بوده و هیچ موردی در سطح کشور تاکنون نداشته‌ایم.

وی افزود: به تمامی استان‌ها ابلاغ شد که هیچ‌کس و هیچ گروهی حق ندارد زودتر از مراجع رسمی و قانونی اعلام پیروزی کند و اگر کاندیدایی رعایت نکند هرگونه عواقب متوجه او خواهد بود.


۱۴:۵۰  فروزنده: اصلاح‌طلبان در برخی حوزه‌های رای‌گیری تبلیغ می‌کنند/ وزارت کشور مانع شود

لطف‌الله فروزنده کاندیدای انتخابات مجلس دهم در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در ایام تبلیغات شاهد بودیم که نسبت به تبلیغات اصول‌گرایان در سطح شهر تهران کم لطفی می‌شد، گفت: بیش از ۴۰۰ بنر مربوط به تبلیغات این گروه از سطح شهر جمع شد و شب آخر تقریباً اثری از بنرهای تبلیغاتی زرد رنگ این گروه وجود نداشت.

وی ادامه داد: اخباری به ما رسیده است مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان در برخی از حوزه‌های رأی‌گیری اقدام به توزیع کارت‌های تبلیغاتی کردند که این مسئله به خصوص در مناطق ۱ تا ۶ دیده شده است.

این کاندیدای مجلس دهم با بیان اینکه ما حتماً به شورای نگهبان و وزارت کشور شکایت می‌کنیم، افزود: از مسئولان اجرایی می‌خواهیم با هر تخلفی به‌خصوص تخلفاتی که امروز از سوی برخی اصلاح طلبان در برخی از حوزه‌های رأی صورت می‌گیرد، برخورد جدی کنند. همچنین از وزارت کشور می‌خواهیم مانع ادامه اینگونه اقدامات شود.


۱۴:۴۹ یک فعال رسانه‌ای خطاب به مصباحی مقدم: یقین دارم کسب رای از طریق نام آیت‌الله مصباح برای شما حرام است

یک فعال رسانه‌ای باسابقه طی پیامکی خطاب به حجت‌الاسلام مصباحی مقدم از اقدام وی در معرفی شهرت خود به “مصباح” به شدت انتقاد کرد. متن این پیامک که در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر شده به شرح زیر است:

سلام آقای مصباحی مقدم. بنده صالحی هستم حدود ۱۲ سال است که کار روزنامه نگاری می‌کنم امروز متوجه شدم که شهرت درج شده با عنوان مصباح در لیست‌های الصاقی در شعب حسب ادعای شما بوده است که شهرتتان را مصباح بیان کرده‌اید این در حالیست که من از چند نفر که پرسیدم هیچگاه چنین شهرتی را درباره شما نشنیده بودند و یقینا وضع تعیینی و تعینی مصباح در این انتخابات صرفا درباره آیت الله مصباح صادق است و یقین دارم که کسب رای از این ناحیه برای شما مصداق کسب حرام است جنابعالی را نصیحت میکنم که با توجه به کبر سن و احتمال بعید بودن امکان جبران این مطلب٬ دامان خود را از این حرمت پاک کنید و با لباس پیغمبر کاری نکنید که موجب شرمندگی آن وجود اقدس باشد.


۱۴:۲۹ معین: فکر می‌کنم مجلس آینده ۳ قطبی است

مصطفی معین فعال سیاسی دوم خردادی با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا فکر می‌کنید مشارکت ۷۰ درصدی مردم در انتخابات محقق شود؟ گفت: امیدوارم این مشارکت به ۸۰ درصد نیز برسد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه ترکیب مجلس آینده چگونه خواهد بود؟ تصریح کرد: فکر کنم مجلس آینده مجلسی متوازن و ۳ قطبی که متشکل از اصولگرایان سنتی، حامیان دولت و اصلاح‌طلبان باشد. در واقع حامیان دولت و اصلاح‌طلبان در یک سمت قرار می‌گیرند و اصولگرایان در یک سمت دیگر که ترکیب دو سوم و یک‌سوم را تشکیل می‌دهند.


۱۴:۲۰  معاون سرپرست نهاد ریاست جمهوری در ستاد انتخاباتی یک حزب حضور یافت

محمدرضا عارف رئیس شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان و مرتضی بانک عضو حزب اعتدال و توسعه در ستاد انتخاباتی این حزب حضور یافتند. در این دیدار همسر عارف نیز حضور داشته است.

پیش از این نیز، مرتضی بانک در نامه‌ای به وزارت کشور، از عنوان رئیس ستاد انتخاباتی حزب اعتدال و توسعه (حزب دولتی‌ها) برای خودش استفاده کرده بود که موجب اعتراض چهره‌های سیاسی به نقض بی‌طرفی دولتی‌ها در انتخابات شده بود.

امروز همچنین، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور در اکانت شخصی خود پست‌هایی منتشر کرده و در آن، خواستار رای دادن مردم به یک جناح خاص سیاسی شده است.


۱۴:۱۶  دبیر ستاد انتخابات مازندران: وقوع انفجار در شعب اخذ رای بابل کذب محض است

مهرداد ابراهیمی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مازندران در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات مازندران، با اشاره به اینکه خبر دستگیری عضو شورای شهر سرخ‌رود کذب است، تصریح کرد: انفجار در بابل ۱۰۰درصد دروغ است.

وی با بیان اینکه از تطمیع، تهدید و خرید و فروش آرا هیچ‌گونه خبری نداشتیم، افزود: در شهرستان ساری دو مورد دستگیری در مورد شائبه خرید و فروش آرا بوده است همچنین ۱۴ مورد تخلفات انتخاباتی و دو مورد تخلفات سایبری داشتیم.

دبیر ستاد انتخابات مازندران برهمین اساس گفت: بیش از سه هزار نفر بازرس بر نحوه برگزاری سالم در انتخابات نظارت دارند.


۱۴:۱۲ احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق جمهوری اسلامی به همراه حمید بقایی معاون اجرایی دولت دهم با حضور در مسجد جامع نارمک رای خود را به صندوق انداخت.

 


۱۳:۵۸حجت‌الاسلام صدیقی در خطبه‌های نمازجمعه تهران: حضور دشمن‌شکن مردم در انتخابات نشانه شعور و آگاهی ملت است

وی گفت: صرف نظر از نتیجه، حضور محیر العقول و دشمن‌شکن مردم در انتخابات نشانه حیات، شعور و آگاهی یک ملت است. بنده پیش از آمدن به نمازجمعه با سخنگوی شورای نگهبان و وزیر کشور صحبت کردم و گفتند در سراسر کشور از اول صبح، صف‌ها دایر شده و این نشانه پیروزی انقلاب است و مردم همچنان برای خلق حماسه و حفظ انقلاب شور و هیجان دارند.


۱۳:۵۷  رئیس ستاد انتخابات کشور:نامه‌های آقایان مصباح‌یزدی و مصباحی‌مقدم را به فرمانداری منعکس کردیم

مقیمی گفت: دفتر آقایان مصباح‌یزدی و مصباحی‌مقدم به وزارت کشور نامه نوشتند و ما آن را به فرمانداری منعکس کردیم.

وی درباره تخلفات ثبت شده گفت: تخلفاتی از صبح امروز به دست ما رسیده که ما آنها را به دستگاه قضا انتقال داده‌ایم.

رئیس ستاد انتخابات کشور درباره درخواست مهدی کروبی برای صندوق سیار، گفت: هرکسی که بخواهد رای بدهد ما شرایط دادن رای را مهیا می‌کنیم.


۱۳:۴۸  وزیر بهداشت با لباس جراحی رأی داد

وزیر بهداشت امروز در یکی از بیمارستان‌های تهران و با لباس جراحی رأی خود را به صندوق سیار آرا انداخت و در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات، فرصتی است که انقلاب، امام، شهدا و ایثارگران برای ما فراهم کرده اند و یکی از دغدغه‌های مهم نمایندگان، باید سلامت مردم باشد.


۱۳:۴۶  سردار نقدی رای خود را به صندوق انداخت

سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستعضفین به همراه پدر شهید احمدی‌روشن دانشمند هسته‌ای رای خود را در مسجد مفتخر قیطریه به صندوق انداخت.

وی در جمع خبرنگاران گفت: هر رای ملت به مثابه تیری است که به سمت استکبارجهانی پرتاب می‌شود؛ تیری که بی‌شک نشان از صلابت و عظمت ایرانیان دارد. امروز روز عزای عمومی انگلستان و روز پیروزی بزرگ ملت ایران است. داعش و انگلیس و آمریکا! ۷ اسفندماه؛ عزای شماست.


۱۳:۴۳ واعظی: تلگرام مسدود نمی‌شود/با قطعی اینترنت روبرو نخواهیم بود 

محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز با حضور در ستاد انتخابات کشور و پس از انداختن رای خود در جمع خبرنگاران در خصوص برخی شمایعات مبنی بر قطع اینترنت و کاهش سرعت آن در سطح کشور گفت: هم اکنون اینترنت در سراسر کشور کار می‌کند و اگر در یک نقطه ای اختلالی هم باشد آن اختلال برطرف خواهد شد و تلاش می‌کنیم هرگونه نقصی ر ابرطرف کنیم. همچنین تا این لحظه نیز هیچ گزارشی دال بر قطع اینترنت به من ندادند.

وی در پاسخ به این سوال که تلگرام قطع خواهد شد گفت: این یک شایعه‌ بود که هفته گذشته مطرح شد تلگرام به کار خود ادامه می‌دهد و اینچنین نیست. ما از مردم و کاندیداها خواهش کردیم که کانال تلگرام را باز نگه می‌داریم ولی شما از آن استفاده انتخاباتی نکنید و مردم هم استقبال کردند


۱۳:۳۱  تکلیف نامه مصباح به وزارت کشور چه شد؟

حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره نامه دفتر آیت‌الله مصباح یزدی به وزارت کشور مبنی بر اقدام فرمانداری در نادیده گرفتن مشهوریت آیت‌الله مصباح گفت: اگر نامه‌ای در این زمینه به ما برسد ما آن را به فرمانداری ارجاع خواهیم داد. در این زمینه فرمانداری بررسی لازم را انجام می‌دهد و اگر مشکلی بوده باشد در جهت رفع آن برخواهد مد.

امیری در پاسخ به این سوال که نامه‌ای از سوی  مصباح به دفتر شما آمده است یا خیر، گفت: من نامه‌ای با این مضمون ندیده‌ام.


۱۳:۰۷  فرمانده کل سپاه پاسداران رای خود را به صندوق‌ انداخت

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در مسجد قبا رای خود را به صندوق‌های رای مجلس خبرگان و شورای اسلامی انداخت.


۱۲:۰۵  تخلف انتخاباتی اینبار از سوی معاون رئیس‌جمهور

بعد از اظهارات انتخاباتی و جناحی حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور، طی پیامی در شبکه اجتماعی خود، با عنوان معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خواستار رای به یک لیست انتخاباتی شد.

وی در پیام خود آورده است:

زیبایی صبح انتخاب ستودنی است؛ حضورپرشور، قلب صمیمی، پای استوار، و دستان پرامید این ملت دربرگزیدن و رای به امید.

توییت ابوطالبی
امروز، نهال سبزامید دوباره دردل ایمان ملت جوانه زد.
معاون سیاسی دفتر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران


۱۳:۰۱ره‌پیک: تاکنون حادثه‌ای که در سطح طرح در شورای نگهبان باشد، گزارش نشده است

سیامک ره‌پیک سخنگوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران درباره روند نظارت هیئت‌ها بر انتخابات گفت: صبح امروز هیئت‌های نظارت در سطح کشور و عوامل نظارتی با شروع فرآیند انتخاباتی فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.در ستاد مرکزی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نیز به صورت لحظه به لحظه تمامی حوادث و گزارش‌ها را رصد می‌کنیم و تاکنون اتفاق و یا حادثه‌ای که در سطح طرح در شورای نگهبان و قابل تصمیم‌گیری باشد، گزارش نشده است.


۱۲:۴۷ جهانگیری: مردم کاندیداهایی را انتخاب می‌کنند که به نظر آنها نزدیک‌تر باشد

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور با حضور در وزارت کشور و پس از اینکه رأی خود را به صندوق انداخت در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: براساس گزارش‌هایی که به دست ما رسیده خوشبختانه از ساعات آغازین امروز حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی بسیار چشمگیر و گسترده بوده است. این حضور باشکوه نشان می‌دهد که مردم اهمیت و تأثیرگذاری خودشان را در انتخابات می‌دانند.

وی تأکید کرد: به نظر بنده و با توجه به شواهد موجود و گزارش‌هایی که رسیده امروز یک حماسه‌ای دیگر توسط ملت ایران رقم خواهد خورد و دو مجلس قدرتمند شکل خواهد گرفت تا پشتوانه‌ای برای مسئولان خدمتگزار باشد که می‌خواهند به مردم خدمت کنند که این مسئله تکلیف ما مسئولان اجرایی را سنگین‌تر می‌کند. مردم اطمینان داشته باشند مسئولان اجرایی امانت‌دار رای آنها هستند، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند رای مردم را حق الناسی می دانند و باید برای این حق‌الناس در برابر خداوند و ملت بزرگوار ایران پاسخ گو بود.


۱۲:۵۲  آیت‌الله جنتی: کاندیداها مواضع رهبر انقلاب را نه با زبان و قلم بلکه با تمام وجود قبول داشته باشند

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان پس از انداختن رأیش در جمع خبرنگاران، گفت: بنده توصیه‌ام به کسانی‌ که در این انتخابات موفق شدند این است که خودشان قانون را قبول داشته باشند و به آن عمل کنند؛ به بنده گزارش‌های زیادی داده‌اند که برخی کاندیداها در خیابان‌ها به صورت غیرمجاز فعالیت تبلیغاتی دارند، اگر بنا باشد که از اول کار که هنوز رأی نیاورده‌اند، قانون را زیرپا بگذارند، بعد در مجلس می‌خواهند چکار کنند؟

وی با تاکید براینکه اولویت‌های مجلس باید در درجه اول مسائل انقلابی و فرهنگی و بعد مسائل اقتصادی باشد، اظهار داشت: نمایندگان مجلس نباید ضدانقلاب بوده و انقلابی و دارای روحیه ضد استکباری باشند و حتماً در مقابل مستکبرین و به خصوص آمریکا مواضع رهبری را داشته باشند و در مجموع همه مواضع رهبر انقلاب را قبول داشته باشند و در مبارزات با دشمنان موضع حمایت از مستضعفین را بگیرند و مسئله ضداشرافی را نیز رعایت کنند.

دبیر شورای نگهبان اضافه کرد: مردم ما انتظار دارند اینها هماهنگ با خودشان باشند، مردم ولایت فقیه را قبول دارند و اینها هم باید ولایت فقیه را نه با زبان و قلم بلکه با همه وجودشان قبول داشته باشند. توصیه می‌کنم که اینها بتوانند مواضع رهبری را به صورت یک تابلو در مقابل چشمشان داشته باشند و در هر موردی از آن استفاده کنند.

وی همچنین انتخابات هفتم اسفند را تیری سه شعبه دانست و افزود: این انتخابات مانند تیری سه شعبه است که شعبات آن انگلیس، آمریکا و رژیم صهیونیستی هستند که این انتخابات نه با اینها است.


۱۲:۴۳  تبلیغ انتخاباتی رئیس‌جمهور به نفع یک جناح خاص

حجت‌الاسلام حسن روحانی از جایگاه رئیس‌جمهور رسماً به نفع یک جناح انتخاباتی وارد صحنه شده است.

وی در صفحه شخصی خود در توئیتر با تاکید بر کلیدواژه “امید” نوشته است: رای امروز ما فردای پر “امید” ایران را می‌سازد.

رئیس‌جمهور همچنین در این پیام توئیتری خود مجددا از کلیدواژه “افراطی” استفاده کرده است.  رسانه‌های ضدانقلاب و برخی دولتی‌ها و طرفدارانشان رسماً منتقدان برخی سیاست‌های دولت را “افراطی” می‌خوانند.

وی در پیامک تبلیغاتی خود به مردم ایران از جایگاه رئیس‌جمهور نیز بر همین کلیدواژه تاکید و نوشته است: کشور امروز به رای شما نیاز دارد، جمعه ۷ اسفند آینده پر “امید ایران را رقم بزنیم.

کلیدواژه “امید” در انتخابات امروز(۷ اسفند) کلیدواژه و شعار اصلی یک جناح سیاسی در انتخابات است.

دخالت مسئولان دولتی در انتخابات و تبلیغ به نفع یک جناح خاص از جایگاه دولتی، طبق قانون اکیداً ممنوع است.


۱۲:۳۰  پاسخ منتجب‌نیا درباره عدم حضور اقتصاددانان در لیست اصلاح‌طلبان

حجت‌الاسلام رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی در حاشیه انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حسینیه ارشاد گفت: حضور مردم در پای صندوق‌های رای بی‌سابقه بوده است و حتی در دوم خرداد و سال ۹۲ نیز این جمعیت و حجم رای‌دهندگان را ندیدیم؛ مثل این است که مردم می‌خواهند حرفی بزنند و باید منتظر باشیم و ببینیم که مردم چه چیزی می‌خواهند به مسئولان بگویند.

وی در خصوص اولویت مجلس دهم گفت: مردم معیشت، مسائل اقتصادی و اشتغال را در اولویت قرار داده‌اند که مجلس آینده باید روی آن کار کند.

قائم مقام حزب اعتماد ملی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه چرا هیچ اقتصاددانی در لیست ائتلاف اصلاح‌طلبان و حامیان دولت حضور ندارد، گفت: نیروهای کارآزموده فراوان هستند البته چهره‌های شاخص را در سطح کشور باقی نگذاشتند و قلع و قمع کردند؛ یعنی در سطح کشور هر چه نیروی شاخص و مفید بود، زیر شمشیر نظارت استصوابی قلع و قمع شد و ما نتوانستیم از نیروهای موجود بهترین‌ها را انتخاب کنیم.اگر نیروی شاخص کم باشد مقصر این موضوع کسانی هستند که مردم را از نیروی مجرب، دلسوز و مفید محروم کردند.

وی در خصوص ترکیب مجلس آینده تصریح کرد: اگر حضور مردم در سراسر کشور مثل این صحنه‌ای باشد که ما می‌بینیم، اکثریت مجلس آینده متعلق به اعتدالگرایان است و امیدواریم در حوزه‌های دیگر نیز چنین باشد.


۱۲:۲۵اطلاعیه شماره ۲۷ ستاد انتخابات کشور: ممنوعیتی برای مراجعه‌کنندگان به شعبه اخذ رای وجود ندارد

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۲۷ در اطلاعیه تاکید کرد: به اطلاع کلیه هموطنان عزیز می‌رساند از آنجا که محدودیت و ممنوعیتی برای مراجعه‌کنندگان به شعبه اخذ رای وجود ندارد همه واجدین شرایط می‌توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به رای دادن نمایند.

بنابراین آن دسته از هموطنان که به هر دلیل امروز در شهر انتخابیه محل سکونت خود حضور ندارند می‌توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه در دسترس و انداختن رای خود در انتخابات شرکت نمایند.


۱۲:۲۳ رحمانی‌فضلی و آخوندی در وزارت کشور رای دادند

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور نیز به همراه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور در وزارت کشور رای خود را برای شرکت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در صندوق رای مستقر در این وزارتخانه انداختند.


۱۲:۱۶  وزیر اطلاعات: دستگاه‌های اطلاعاتی نسبت به بحث نفوذ حساسیت‌های لازم را داشته باشند

حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات ضمن حضور در انتخابات دهمین دوره مجلس مجلس و پنجمین دوره مجلس خبرگان در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت و در جمع خبرنگاران در باره فرمایشات مقام معظم رهبری درباره بحث نفوذ گفت: مقام معظم رهبری بحث نفوذ را به صورت یک هشدار مطرح کردند. در واقع پیشگیری از نفوذ راهبردی است که دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید نسبت به آن حساسیت داشته باشند. باید با یک مطالعه راهبردی عوامل نفوذ، منفذهای و مقصدهای نفوذ را شناسایی کرد.در بحث نفوذ باید یک کار علمی انجام شود و کشور از خطر تهدید نفوذ بیمه شود که در این راستا وزارت اطلاعات و سربازان گمنام امام زمان(عج) با همراهی و همدلی دستگاه‌های امنیتی در حال حاضر در حل تحقق این هشدار هستند.

علوی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم، درباره اینکه آیا قبل و یا در حین برگزاری انتخابات از سوی وزارت اطلاعات گروه‌های تروریستی شناسایی و دستگیر شدند گفت: فردا در این مورد اطلاع‌رسانی می‌کنم.


۱۲:۰۸  آیت‌الله جنتی رای خود را در صندوق مستقر در شورای نگهبان انداخت

دبیر شورای نگهبان دقایقی پیش به همراه اعضای حقوق‌دان و فقهای شورای نگهبان رای خود را برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در صندوق سیار شماره ۱۵۸۸ مستقر در شورای نگهبان انداخت.


۱۲:۰۴ اطلاعیه شماره ۲۵ ستاد انتخابات کشور: مسئولان شعب اخذ رای مجاز به نوشتن رای افراد بی‌سواد نیستند

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد: مسئولان شعب اخذ رای مجاز به نوشتن رای برای افراد بی‌سواد و دارای نقص عضو نیستند.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ شماره ۲۵ خود اعلام کرد: هموطنانی که از نعمت سواد محرومند و یا به دلیل نقص عضو قادر به نوشتن رأی خود نیستند، برای شرکت در انتخابات می توانند به همراه شخصی با سواد، به شعب اخذ رأی مراجعه و پس از انتخاب نامزد مورد نظر خود رأی دهند.


۱۲:۰۴  ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه‌ای تأکید کرد: مسئولان شعب اخذ رأی مجاز به نوشتن رأی برای افراد بی‌سواد و دارای نقص عضو نیستند.

همچنین ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه دیگری تاکید کرد: از رأی‌دهندگان در بیمارستان‌ها و پادگان‌ها صرفاً در قبال ارائه شناسنامه رأی‌گیری صورت می‌گیرد.

ستاد انتخابات کشور با صدور اطلاعیه شماره ۲۷ نیز اعلام کرد: واجدین شرایط می‌توانند در نقاط مختلف کشور اقدام به رای دادن کنند و ممنوعیت و محدودیتی برای شرکت‌کنندگان وجود ندارد.


۱۲:۰۰  آیت‌الله مصباح یزدی در شهرک شهید محلاتی رای داد 

آیت‌الله تقی مصباح یزدی رئیس موسسه آموزشی – پژوهشی امام خمینی(ره) با حضور در مسجد انصار شهرک شهید محلاتی رای خود را به صندوق انداخت.


۱۱:۵۶ مطهری: حضور مردم در انتخابات غیرقابل تصور است

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس پس از حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان، با حضور در جمع خبرنگاران در حسینیه ارشاد، گفت: حضور مردم در انتخابات غیرقابل تصور بوده و به نظر می‌رسد مشارکت بیش از حد موردنظر باشد.مردم احساس کردند رای‌شان در آینده کشور تاثیر دارد که با حضور حداکثری در انتخابات شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مجلس آینده معتدل‌تر خواهد بود، گفت: مجلس دهم در سیاست خارجی، توسعه کشور به دولت کمک خواهد کرد و به حقوق شهروندی توجه بیشتری خواهد داشت و در مجموع همکاری بیشتری با دولت خواهد داشت.


۱۱:۵۳رئیس ستاد انتخابات تهران: تاکنون گزارشی از تخلفات انتخاباتی نداشتیم/تصمیمی درباره تعطیلی مدارس گرفته نشده

ناصر نوبخت رئیس ستاد انتخابات تهران گفت که تاکنون مسئله خاصی نبوده است و تمام عوامل اجرایی و نظارت حضور داشته و تمهیدات انتظامی لازم اندیشیده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات تهران همچنین تصریح کرد: شاهد حضور پررنگ مردم هستیم و از مردم درخواست داریم که در ساعات اولیه مراجعه کنند که در ساعات پایانی دچار ازدحام و مشکل نشویم.

ناصربخت همچنین یادآور شد: نزدیک به ۳۰۰ شعبه سیار در حوزه انتخابیه شهر تهران داریم که این شعب کار خودشان را آغاز کردند و کاری که در این دوره کردیم آن است که برای شعب سیار مسیرها و ساعات حضور را تعریف کردیم و اعضای شعب بر اساس ساعات و مسیری که برای آنان تعریف شد است باید کار اخذ رای را انجام دهند و در نهایت در مکانهایی که ما پیش بینی کردیم در شعب ثابت که با ازدحام روبرو شدیم، توقف و کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: مانند همه ادوار گذشته با توجه به مشارکت گسترده مردم ما کار اخذ رای را تمدید می‌کنیم اما تمدید ساعت انتخابات از اختیارات وزیر کشور است که بر اساس گزارشهای رسیده از حوزه های انتخابیه دستور تمدید ساعت رای را میدهند که احتمالا تمدید رای را خواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات تهران در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در کل کشور ۶۵ صندوق اخذ رای و در تهران ۳۵ صندوق اخذ رای درباره اقلیت‌ها داریم. هنوز درباره تعطیلی مدارس تصمیمی گرفته نشده و مدارس باز خواهند بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیرا شایعه شده برخی نامزدها قصد دارند طرفداران خود را با اتوبوس از شهرستان های مختلف برای رای دادن به تهران منتقل کنند و با تخلفات انتخاباتی چگونه برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌شود و تاکنون گزارشی از تخلفات انتخاباتی نداشتیم و نمایندگان فرماندار موظفند با تخلفات مشهود در سطح شعبه برخورد کنند.


۱۱:۵۱ حدادعادل: به نتیجه انتخابات خوشبین هستم/دنیا ببیند مردم سالاری دینی در ایران چه کرده است

 

غلامعلی حدادعادل نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی صبح امروز پس از انداختن رای خود در صندوق مسجد لرزاده تهران در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: به نتیجه انتخابات خوشبین هستم و اطمینان دارم که ملت ایران با عزم و اراده و بصیرت همیشگی خود در راه امام و پشت سر رهبری راه خود را ادامه خواهند داد.


۱۱:۴۱ اطلاعیه شماره ۲۴ ستاد انتخابات کشور: سن انتخاب کنندگان ۱۸ سال تمام است. یعنی متولدین روز ۷ اسفند ماه سال ۱۳۷۶ و قبل از آن می‌توانند با حضور در شعب اخذ رای اولین حضور خود در انتخابات را به ثبت رسانده و رای بدهند.


۱۱:۳۹ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه ۲۳ خود اعلام کرد: حضور نمایندگان نامزدها در شعب اخذ رأی به همراه کارت شناسایی صادره از سوی هیئت نظارت مربوطه مجاز است و این افراد می‌توانند تا پایان زمان اخذ رأی و شمارش آرا و تنظیم صورتجلسه در محل شعبه حضور داشته باشند. همچنین براساس این اطلاعیه اعضای شعب ثبت‌نام و اخذ رأی و نمایندگان فرماندار، باید ترتیبی اتخاذ کند تا این نمایندگان در محل مناسبی استقرار یابند.

نامزدهای انتخاباتی می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف بدون دخالت در امور اجرایی مراتب را به هیأت‌های اجرایی یا نظارت شهرستان یا بخش کتباً گزارش کنند.


۱۱:۳۹ دفتر آیت‌الله مصباح یزدی در اطلاعیه‌ای خواستار اصلاح‌ بنرهای شبهه‌ناک شد و اعلام کرد که موضوع درج نام مصباح برای کاندیدای دیگر انتخابات خبرگان را پیگیری قانونی کرده و به این موضوع معترض است.

دفتر این کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تماس‌های متعدد مردمی به این دفتر و ابراز گلایه و نگرانی از درج عنوان «مصباح» برای یکی دیگر از کاندیداها توسط وزارت کشور، اعلام کرد: در نامه‌ای رسمی به ستاد انتخابات وزارت کشور و شورای نگهبان به صورت قانونی به این موضوع اعتراض کرده و پیگیر اصلاح بنر نصب شده در شعب اخذ رای و اصلاح این اشتباه در مرحله شمارش آراء شده است.

براساس اعلام مسئولان دفتر آیت‌الله مصباح‌یزدی، با توجه به اینکه علامه مصباح یزدی به عنوان «مصباح» مشهور هستند و فرد دیگری از کاندیداهای حاضر در انتخابات خبرگان استان تهران به این اسم در جامعه شهره نبوده و مورد خطاب قرار نمی‌گیرد، قطعا آراء با عنوان «مصباح» متعلق به علامه مصباح یزدی بوده است و لازم است وزارت کشور در این زمینه اقدام لازم را در دستور کار قرار دهد. این درحالی است که موضوع از طریق شورای نگهبان به عنوان ناظر بر اجرای بدون تخلف انتخابات نیز پیگیری خواهد شد.


۱۱:۱۵  اطلاعیه شماره ۳ شورای نگهبان: بر اساس قانون، نمایندگان محترم نامزدها فقط با کارت صادره توسط هیئت نظارت می‌توانند بدون دخالت در امور اجرایی و نظارت، در شعبه اخذ رأی تا پایان زمان اخذ رأی و شمارش آرا و تنظیم صورت‌جلسه حضور داشته باشند.


۱۱:۰۰ شورای نگهبان در اطلاعیه شماره ۲ از آمادگی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات برای دریافت گزارش‌های مردمی از تخلفات احتمالی خبر داد.


۱۰:۵۵  موسوی‌لاری: نامزدها پس از انتخابات نتیجه را قبول کنند

حجت‌الاسلام عبدالواحد موسوی‌لاری وزیر کشور دولت اصلاحات پس ازحضور در حسینیه جماران و شرکت در انتخابات گفت: به نظر من این انتخابات ترکیب مجلس فعلی را قطعاً تغییر خواهد داد و مجلس آینده کاملاً متفاوت با مجلس فعلی خواهد بود.

موسوی‌لاری در پاسخ به سؤال دیگری درباره وظیفه نامزدها در شنبه بعد از انتخابات گفت: نامزدهایی که از طرف گروه‌های مختلف معرفی شده‌اند، باید به آن میثاقی که بسته‌اند، وفادار باشند و در همان چارچوب حرکت کنند، ما امیدواریم که اصلاح‌طلبان رأی بیاورند، اما آنهایی که رأی می‌آورند به مسیری که قبول کرده‌اند، عمل کنند و آنهایی هم که رأی نیاوردند، بپذیرند که رأی نیاورده‌اند.


۱۰:۵۳  شبهه در بنرهای نصب‌شده خبرگان در شعب اخذ رای تهران

خبرنگار تسنیم گزارش داده که در شعب اخذ رای تهران در بنر نصب شده مسئله‌ای وجود دارد که ممکن است برای انتخاب کاندیدای مورد نظر توسط مردم مشکل‌ساز شود.

در بنر نصب شده، در شماره‌های ۲۲ و ۲۳، نام‌های تقی مصباح و غلامرضا مصباحی مقدم درج شده است. نکته قابل توجه این است که در این بنر، جلوی نام تقی مصباح در بخش شهرت، خالی گذاشته شده اما در جلوی نام مصباحی مقدم و در بخش شهرت، مصباح و مصباحی مقدم درج شده است.

نکته اینکه، غلامرضا مصباحی مقدم با توجه به اینکه چندین سال‌ است که نماینده مجلس بوده و کارشناس اقتصادی است، هیچ کس تاکنون نشنیده که وی را مصباح خطاب کنند، حال اینکه نام آیت‌الله مصباح رئیس موسسه آموزشی – پژوهشی امام خمینی(ره) غالبا مصباح خطاب می شود، حتی در رسانه‌ها نیز وی را به این نام خطاب می‌کنند.

این به معنای آن است که هر کس نام مصباح را در برگه رای خود بنویسد، این رای احتمالاً بین تقی مصباح و غلامرضا مصباحی مقدم تقسیم خواهد شد. جالب اینکه، نام این دو کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان نیز دقیقا در کنار هم قرار داده شده و کد انتخاباتی‌شان نیز پشت سر هم قرار دارد.

پیش  از این نیز در برخی تراکت های انتخاباتی کد انتخاباتی آیت‌الله مصباح یزدی به اشتباه درج شده بود!


۱۰:۴۳  محمد جواد لاریجانی:ملت ایران اسلامی با انتخاب خود هم دشمن را ناکام خواهد گذاشت. اینکه بیگانگان لیست تعیین می‌کنند، نشان دهنده رفتار احمقانه آنهاست. چون خیلی پایین‌تر از کلاس ملت ایران قرار دارند.


۱۰:۳۶اطلاعیه شماره ۲۱ ستاد انتخابات کشور: مهر انتخابات باید در اولین مربع خالی سمت چپ از بالای صفحه مخصوص انتخابات زده شود. ضمنا چنانچه صفحه مذبور کاملا پر شده باشد، مهر انتخابات در قسمت مناسبی از صفحه مخصوص مهرهای اضطراری ضرب می‌گردد.


۱۰:۳۳  حجت‌الاسلام انصاری: مجلس قوی می‌تواند مشکلات اقتصادی را سازماندهی کند

حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور با حضور در شعبه اخذ رای در حسینیه جماران در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد و بعد از شرکت در انتخابات در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امیدواریم مسیر ۹۲ تکرار شود، گفت: مجلس همراه دولت می‌تواند سرنوشت توسعه کشور را هموارتر کنند. مجلس قوی می‌تواند مشکلات اقتصادی را سازماندهی و با اشتغال و آبادانی به دولت کمک کند.


۱۰:۳۲ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: هموطنان عزیز و اعضای محترم شعب ثبت‌نام و اخذ رأی توجه داشته باشند که لازم نیست شناسنامه رأی‌دهنده عکس‌دار باشد. دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کرده و رأی بدهند. همچنین از کلیه هموطنان عزیز درخواست می‌شود جهت تسهیل امر رأی‌گیری به هنگام اخذ رأی کارت یا شماره ملی خود را نیز به همراه داشته باشند.


۱۰:۳۰  اطلاعیه شماره ۲۲ ستاد انتخابات کشور: به منظور جلوگیری از تضییع حق نامزدهای انتخابات خواهشمند است در هنگام نوشتن آرا، مشخصات نامزدهای مورد نظر خود را که شامل نام، نام خانوادگی، کد و یا شهرت ایشان می‌باشد به صورت کامل و خوانا قید نمایید تا انشاءالله حقی از نامزدهای محترم در هنگام شمارش و یا احتساب‌ آرا ضایع نگردد.


۱۰:۲۱  یونسی: من نگفتم عارف به نفع لاریجانی کنار می‌کشد/ گفتم عارف مصلحت‌اندیشی می‌کند

حجت‌الاسلام علی یونسی وزیر اسبق اطلاعات با حضور در حسینیه جماران در پنجمین دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شرکت و رای خود را به صندوق انداخت.

وی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اینکه منظورش از کناره‌گیری عارف به نفع لاریجانی چه بوده است، گفت: من نگفتم که عارف به نفع لاریجانی کنار می‌کشد بلکه گفتم عارف مصلحت‌اندیشی می‌کند.


۱۰:۰۸  ممانعت مسئول‌حوزه اخذ رای مسجد لرزاده از تهیه گزارش تصویری از حضور حدادعادل

صبح امروز تعدادی از عکاسان خبری خبرگزاری ها که به منظور پوشش تصویری از نحوه اخذ رای در شعبه اخذ رای مسجد لرزاده تهران حضور یافته بودند، توسط حراست حوزه و به دستور مسئول صندوق از محل اخذ رای اخرج شدند.این اتفاق در حین حضور قالیباف رخ داده و به گفته عکاسان حاضر در این منطقه هم اکنون بسیاری از چهره‌ها از جمله غلامعلی حدادعادل تصمیم دارند دراین حوزه رای خود را به صندوق آرا بیاندازند.


۱۰:۰۱  روحانی: بنا به گزارش‌های رسیده حضور مردم در انتخابات پرشور است/ دولت آرای مردم را امانت بزرگ می‌داند

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در اولین دقایق آغاز روند رای‌گیری برای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با حضور در ستاد انتخابات کشور رای خود را به صندوق انداخت.

وی پس از انداختن رأی خود در صندوق در محل وزارت کشور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه طبق گزارشاتی که هم‌اکنون دریافت کردم هم در سراسر کشور امنیت کامل وجود دارد و هم حضور مردم پای صندوق انتخابات در کشور پرشور است، گفت: دولت آرای مردم را امانت‌داری بزرگ می‌داند و برای حراست از این امانت همه توان خود را به کار می‌گیرد لذا دولت، وزارت کشور، هیئت‌های اجرایی، نظارت و شورای نگهبان و همه کشور و نظام تلاش می‌کنند انتخاباتی کاملاً قانونی و سالم امروز در کشور برگزار شود و افتخار آن برای تاریخ ما دوست و دوستان‌مان در سراسر جهان و کشور باشد.

وی افزود: تمام احزاب و جناح‌ها پیروزند اگر جناحی اکثریت را هم کسب کرد باز هم پیروز است همینکه همه احزاب حضور یافته‌اند و پای صندوق آرا حاضر شده‌اند به معنی پیروزی است اگر هم به ظاهر کسی نتوانست اکثریت آرا را کسب کند و بازنده شد باز هم پیروز است. هر مجلسی با هر ترکیبی با نظر مبارک مردم ایجاد شود، برای همه ما محترم است و همه مردم به آرای اکثریت احترام می‌گذارند و اتکای ما به اکثریت آرا و نگاه ما به صندوق آرای انتخابات خواهد بود.


۹:۵۷  حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی رای خود را به صندوق انداخت

حجت‌الاسلام سیدحسن خمینی صبح امروز با حضور در حسینیه جماران رای خود را برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری به صندوق انداخت و سپس در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد انتخابات امروز گفت که انشاءالله انتخابات و مشارکت مردم خوب باشد.


۹:۵۶  هاشمی‌رفسنجانی: امروز روز مهمی است

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور در حسینیه جماران در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری شرکت کرد و سپس با حضور در جمع خبرنگاران، انتخابات را به شب قدر تشبیه کرد و گفت: امروز همه باید در انتخابات شرکت کنند و در سرنوشت آینده کشور خود دخیل باشند. همه باید بدانند که چه کار می‌کنند چون امروز روز مهمی است و هر رای می‌تواند سرنوشت و آینده کشور را رقم بزند.

خبرنگاران خارجی از هاشمی رفسنجانی درباره ردصلاحیت‌ها پرسیدند که وی در پاسخ گفت: در بحث ردصلاحیت‌ها واقعا ظلم شده است.

یک خبرنگار دیگر خارجی از هاشمی پرسید که اگر اصلاح‌طلبان در انتخابات پیروز نشوند، چه اتفاقی خواهد افتاد که وی در پاسخ گفت: اگر اصلاح‌طلبان وارد مجلس نشوند، همه ما ضررهای عمده‌ای خواهیم خورد.

هاشمی رفسنجانی خطاب به مسئولان اجرایی تصریح کرد: کسانی که شمارش آرا را به عهده دارند توجه داشته باشند که این یک کار و معمولی نیست بلکه امانت‌داری است و خیانت در امانت از گناهان بزرگ اجتماعی است. اگر رای ۸۰ میلیون نفر ضایع شود به اندازه ۸۰ میلیون نفر گناه کرده‌ایم چرا که عذاب آخرت دقیق است.


۹:۵۱  معاون مدیرکل انتخابات شورای نگهبان: ۶ گروه بازرسی ویژه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به استان‌ها اعزام شدند

سیدجواد مقیسه معاون مدیرکل انتخابات شورای نگهبان در جمع خبرنگاران، گفت: ۶ گروه بازرسی ویژه از سوی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات به استان‌های مختلف اعزام شدند و لحظه به لحظه گزارش‌های‌شان را به هیئت مرکزی اعلام می‌کنند.

وی افزود: ۳۰۰ هزار ناظر در ۴۳۰ شهرستان و ۲۰۷ حوزه انتخابیه حضور دارند که یک‌سوم آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.


۹:۵۱  سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برای انتخابات پنجمین دوره مجلس  خبرگان  رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رای خود را در شعبه امامزاده صالح (ع) به صندوق انداخت.


۹:۴۹ ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۹ خود اعلام کرد: به اطلاع اعضای محترم شعب ثبت نام و اخذ رای می‌رساند ملاک اصلی جهت تشخیص واجد شرایط رای دادن مراجعه‌کنندگان محترم به شعب و صدور تعرفه برای ایشان، پس از برسی اصالت شناسنامه، عدم درج مهر انتخابات جاری در شناسنامه و متولد ۷٫۱۲٫۱۳۷۶ یا قبل از آن بودن می‌باشد.

ضمنا یادآوری می‌شود عکسدار بودن شناسنامه الزامی نیست.


۹:۴۳  اطلاعیه شماره ۱۸ ستاد انتخابات کشور: رأی‌دهندگان نام نامزد را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج کنند

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه‌ای تأکید کرد:  با توجه به اینکه دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را همزمان برگزار می‌کنند، توصیه می‌شود اولاً به رأی دهندگان تذکر دهند که نام نامزد موردنظر خود را حتماً در برگ رأی مربوط به همان انتخابات درج کنند. ثانیاً توجه داشته باشند که برگه‌های رأی انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در صندوق‌های مربوط به آن انداخته شود.


۹:۴۱  قالیباف: مجلس آینده باید به معیشت و اقتصاد مردم توجه ویژه‌ای داشته باشد

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز در ساعات اولیه شروع رای‌گیری در مسجد لرزاده تهران حضور یافت و پس از انداختن رای خود در صندوق، در جمع خبرنگاران با اشاره به مهمترین اولویت‌های مجلس آینده، اظهار داشت: مجلس آینده مجلس خوبی خواهد بود و از یک طرف باید به فکر معیشت و اقتصاد مردم که مهمترین چالش امروز ماست، باشند. از طرفی دیگر باید در سطح جهانی مجلس آینده روحیه استکبارستیزی و دفاع از مظلومین را در دستور کار خود قرار دهد.

وی افزود: همان‌طور که ملت ما با وحدت خود توانستند اهدافشان را پیش ببرند امروز نیز مردم به استکبار جهانی نشان خواهند داد که در تمام عرصه‌های ملی حضور جدی و پویایی خواهند داشت.


۹:۲۷  ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۱۷ خود اعلاک کرد که به اطلاع کلیه هموطنان عزیز و اعضای شعب اخذ رأی می رساند که اخذ رأی در کلیه شعب ثابت و سیارفقط با ارائه شناسنامه رأی دهنده توسط شخص رأی دهنده امکان پذیر است و هیچ مدرک دیگری بجز شناسنامه قابل قبول نیست.

ضمناً از کلیه رأی دهندگان گرامی درخواست می‌شود جهت تسهیل در امر رأی گیری کارت یا شماره ملی خود را حتماً همراه داشته باشند.


۹:۲۲ همچنین در اطلاعیه شماره ۱۵، ستاد انتخابات کشور از اعضای شعب ثبت نام و اخذ رأی خواست تا حتماً در شعبه اخذ رأی در تمام طول مدت اخذ رأی یک دستگاه رادیو را روشن نگهدارند تا دستور العمل‌های فوری ستاد انتخابات کشور را که از طریق صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ابلاغ می‌شود مورد عمل قرار دهند.


۹:۲۲  هاشمی‌رفسنجانی در حسینیه جماران رای خود را به صندوق انداخت

آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دقایقی پیش رای خود را در حسینیه جماران به صندوق انداخت.


۹:۲۰ ظریف: حضور مردم در انتخابات گسترده‌ باشد، دنیا اقتدار ایران را بیشتر درک می‌کند

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز در حاشیه شرکت در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حسینیه جماران در جمع خبرنگاران، گفت: مردم تاکنون در صحنه انتخابات به خوبی نشان دادند با وجود تمام مشکلات و فشارها پشتوانه این نظام هستند. همین انتخابات بود که به ما این قدرت را داد که با اقتدار در مذاکرات هسته‌ای حضور یابیم و تهدیدهای ظالمانه را خاتمه دهیم.

وی درباره برگزاری انتخابات بر مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی ایران، گفت:‌ هر چه حضور مردم گسترده‌تر باشد دنیا اقتدار این کشور را بیشتر احساس و درک می‌کند و متوجه می‌شود که باید با این مردم با زبان تکریم و نه با زبان فشار صحبت کند.


۹:۰۷ در همان ساعات اولیه آغاز رسمی رای‌گیری، وزارت کشور اطلاعیه‌های مختلفی را منتشر کرد که در اطلاعیه ۱۴ این وزارتخانه تاکید شده است که تمامی شعب ثبت‌نام و اخذ رأی در سراسر کشور از ساعت ۸ صبح آماده اخذ رأی از کلیه واجدان شرایط هستند.


۸:۵۴ وزارت کشور در اطلاعیه شماره ۱۶ خود نیز اعلام کرد که هرگونه آثار تبلیغاتی در شعب اخذ رأی از نامزدهای انتخاباتی باید امحا شود.


۸:۵۳  ناطق‌نوری رای خود را به صندوق انداخت

حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری رئیس دفتر بازرسی رهبر انقلاب با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را برای انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان رهبری به صندوق انداخت.


۸:۵۱  عارف: امیدواریم مشارکت مردم به ۷۵ درصد برسد/ پس از انتخابات باید رفاقت شکل بگیرد

محمدرضا عارف رئیس شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان صبح امروز با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را برای انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان رهبری به صندوق انداخت.

وی در جمع خبرنگاران گفت: قبل از انتخابات رقابت است که باید اخلاق در آن رعایت شود. اما پس از انتخابات باید رفاقت شکل بگیرد و افرادی که انتخاب نشدند به دنبال دغدغه‌های مردم باشند.

عارف در پاسخ به سوالی درباره اینکه پیام حضور مردم در انتخابات چیست؟ گفت: با توجه به شرایط منطقه و با توجه به حماسه ۹۲ قابل پیش‌بینی بود که مردم در انتخابات حضور داشته باشند و امیدواریم که مشارکت به۷۵ درصد برسد.


۸:۴۳ همچنین هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نیز در اطلاعیه‌ شماره ۱ خود نظارت بر انتخابات را صرفاً به‌عهده شورای نگهبان دانست.


۸:۳۹  وزیر آموزش و پرورش رای خود را به صندوق انداخت

علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در حسینیه ارشاد رای خود را به صندوق انداخت.


۸:۱۷  وزیر کشور پس از اعلام آغاز رسمی انتخابات با حضور در ستاد انتخابات وزارت کشور از احتمال تمدید زمان رای‌گیری خبر داد و گفت: مدت زمان رأی‌گیری حداقل ۱۰ ساعت است و اما در هر حوزه‌ای که احساس شود به دلیل استقبال مردم نیازمند تمدید زمان رأی‌گیری هستیم طبق قانون این امر صورت می‌گیرد.


۸:۱۲ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب همچون سنوات قبل در نخستین دقایق رای‌گیری با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) آرای خود به صندوق‌ سیار ۱۱۰ انداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانی، انتخابات را هم وظیفه و هم حق ملت خواندند و افزودند: انتخابات، کاری بزرگ و خیر و همیشه حائز اهمیت است و در برخی مقاطع نیز اهمیت بیشتری دارد و در معارف و دستورات اسلامی نیز بر پیشروی و سرعت عمل در کار خیر توصیه شده است.

ایشان همچنین مردم را به حضور در انتخابات با نیّت خیر و با قصد ایجاد اعتبار فزاینده برای کشور و استقلال کامل کشور و پاسخ به عزت ملی فراخواندند و گفتند: نتیجه حضور در انتخابات، عزت و استقلال ملی است و ما دشمنانی داریم که چشم طمع دوخته‌اند و انتخابات باید به‌گونه‌ای باشد که دشمن را مأیوس و ناامید کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: مردم دقت کنند و با بصیرت و چشم باز رأی دهند و این کار از جمله حسناتی است که علاوه بر اجر کوتاه‌مدت و بلندمدت دنیوی، اجر اخروی نیز به همراه دارد.


اخبار روز ۷ اسفندماه


 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
«توئیت گرام» آموزش حضور موثر در توئیتر و اینستاگرام؛ ثبت نام 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز