پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
اختصاصی ندای اصفهان
 متن بیانیه هسته ای هنوز به دست نمایندگان نرسیده است/ در مورد نکات منفی کوتاه نمی آییم   

نمی توانم در مورد ریز مطالب متن برجام قضاوت بکنم. یک سری نکات منفی در مورد اراک، در مورد فردو و مسائل دیگر وجود دارد ولی این اطمینان را به هموطنان می دهم که در مورد نکات منفی کوتاه نمی آییم و به دقت متن را بررسی خواهیم کرد...

ندای اصفهان- سرویس سیاسی: متن زیر یادداشت حجت الاسلام والمسلمین احمد سالک نماینده محترم مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی است که در پاسخ به سوالات پایگاه خبری ندای اصفهان برای ما مرقوم داشته اند. بسیاری از افراد معتقدند این بیانیه (توافق؟) نه فتح الفتوح است و نه قرارداد ترکمانچای است بلکه صرفا براساس قدرت چانه زنی جمهوری اسلامی بر سر میز مذاکره تدوین شده است. اما سوالات و ابهاماتی در این زمینه باقی است، نقاط قوت و ضعف این بیانیه چیست، آیا منافع ملی و خطوط قرمز رهبری در آن به طور کامل رعایت شده است؟ اینها مباحثی است که بیش از پیش اذهان را متوجه مجلس شورای اسلامی و برخورد نمایندگان مجلس با متن بیانیه کرده است.

***

حجت الاسلام سالک: متن توافق هسته ای هنوز در مجلس به دست نمایندگان نرسیده است؛ به همین دلیل نمی توانم در مورد ریز مطالب متن برجام قضاوت بکنم. یک سری نکات منفی در مورد اراک، در مورد فردو و مسائل دیگر وجود دارد ولی این اطمینان را به هموطنان می دهم که در مورد نکات منفی کوتاه نمی آییم و به دقت متن را بررسی خواهیم کرد.

روند تصویب توافق نامه در مجلس به این شکل است که یک کمیسیون ۱۵ نفره ویژه ی این برنامه تشکیل شده است. این کمیسیون قرار شده متون توافق نامه پیشنهادی را بررسی کند و مجموعه نقطه نظرات را در صحن علنی مجلس مطرح کند و این مجموعه نقطه نظرات به شورای عالی امنیت ملی می رود. در آنجا در مورد مسائلی که از طرف مجلس آمده بحث و گفتگو می شود و در نهایت مصوبات شورای عالی امنیت ملی به نظر مقام معظم رهبری می رسد. این روند کلی است.

منتهی یک بحثی در قطعنامه آمده است که جمهوری اسلامی نمی تواند وارد جزئیات بشود، یا باید همه را به صورت یکجا قبول کند و یا همه را رد کند؛ یعنی جمهوری اسلامی را بر سر یک دو راهی حساس قرار داده اند.

این توافق نکات مثبتی دارد، نکات منفی هم به چشم می خورد. سعی ما به عنوان خادمان ملت این است که تا جایی که می توانیم نکات منفی را کم کنیم تا به منافع ملت آسیبی وارد نشود.

تهمت هایی به مجلس زده می شود که این مجلس به فکر انتخابات است و عملا هر توافقی که باشد چه خوب و چه بد را تصویب می کند و منافع نظام را برای منافع خود زیر پا می گذارد. حقیقتا به این شکل نیست. این موضوع هسته ای بسیار حساس است و کسی برای منافع انتخاباتی اش این کار را انجام نمی دهد. ممکن است کسی صحبتی کند و برد انتخاباتی برای خودش داشته باشد، اما ماهیت کار به این شکل نیست.

برچسب‌ها: , , , ,

مطالب مرتبط

  1. مردم گفت:

    چرا به مردم اطلاعات دقیق نمیدن؟ مگه دارن خراب کاری میکنند که نمیگن؟
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز