پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۷
جمالی نژاد در سخنان پیش از خطبه ها؛
 برنامه اصفهان ۱۴۰۰ نگاهی نوین به مدیریت شهری و برطرف کننده تمام مطالبات مردم شهر/احداث محیط های نوین ورزشی تفریحی در محله های اصفهان در برنامه اصفهان ۱۴۰۰   

مهدی جمالی نژاد ظهر امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان به تبیین برنامه های جدید شهرداری با عنوان برنامه اصفهان ۱۴۰۰ پرداخت و مردم را از برنامه های نوین شهری مطلع ساخت.

به گزارش خبرنگار ندای اصفهان، مهدی جمالی نژاد ظهر امروز به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه اصفهان افزود: انسان تنها موجودی است که به او حق انتخاب داده شده است و عدم استفاده از این حق رافع مسئولیت نمی باشد و افراد روز قیامت در محضر خداوند نسبت به انتخاب، عدم انتخاب و نوع انتخاب خود مسئول هستند.

 

شهردار اصفهان خاطرنشان کرد، طبق گفته مقام معظم رهبری امروز مجلسی نیاز داریم که علاج درد مردم را بشناسد و در راه انقلاب ایستادگی کند و نسبت به نظام اسلامی از همه متعد، متدین و با وفاتر باشد.

 

دکتر جمالی نژاد افزود: افرادی که انتخاب می شوند هم در مقابل خداوند مسئول وظایفی هستند که انجام می دهند و هم در پیشگاه مردم به واسطه تفویض اختیاری که به آنان شده باید پاسخگو باشند.

 

دکتر جمالی نژاد در رابطه با علت سخنرانی امروز خود و پاسخگویی فعالیت های شهرداری تاکنون بیان داشت: یکی از مسئولینی که با واسطه توسط مردم منصوب می شود، شخص شهردار می باشد، فلذا شهردار می بایست اولا در پیشگاه خداوند متعال به واسطه عبدالله بودنش پاسخگو باشد و هم در پیش گاه شهروندانی که او را انتخاب کرده اند جوابگوی انتظارات، وظایف و فعالیتهای خود باشد و به مطالبات عمومی مردم رسیدگی کند.

 

شهردار محترم اصفهان در رابطه با طرح های عمرانی شهرداری که اخیرا رفت و آمدهای شهری را با مشکل مواجه کرده افزود: هر تلخی، شیرینی به همراه خود خواهد داشت و در نهایت پس از بهره برداری از این طرح ها حلاوت آن به کام ملت خواهد نشست.

 

جمالی نژاد بیان داشت: در این چند ماه که در خدمت مردم عزیز اصفهان هستیم، با همت جهادی همکاران خوب در شورای شهر شاهد یک تحول عظیم در شهر اصفهان بودیم که در آینده نزدیک در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، خدماتی، عمرانی، ترافیکی و برنامه ریزی شاهد اصفهانی نوین خواهیم بود.

 

جمالی نژاد ابراز کرد: شهرداری اصفهان در این مدت محدود  برنامه اصفهان ۱۴۰۰ را تهیه و تنظیم نموده چرا که اگر می خواهیم در آینده شهری آباد داشته باشیم نیازمند یک برنامه منسجم هستیم همانطور که حضرت علی(علیه السلام) می فرمایند: پایداری زندگی به برنامه ریزی درست است و مبنای آن مدیریت صحیح می باشد.

 

جمالی نژاد افزود: یکی از دغدغه های شهرداری بودجه ۹۵ بود که خوشبختانه با رویکردی فرهنگ محور، نگاه نوین شهرداری را در حوزه های فرهنگی با خود به همراه آورده.

 

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: چشم اندازی که برای کلان‌شهر اصفهان تعیین کردیم حرکت در جهت تحقق شهری ایرانی، اسلامی و انقلابی بوده و باید توجه داشت که این ها سه کلیدواژه بسیار مهم است که وظیفه شهردار ، شورای اسلامی شهر و مردم خدوم اصفهان را دوچندان می کند.

 

جمالی نژاد افزود: برنامه اصفهان ۱۴۰۰ در جهت برطرف نمودن تمامی مطالبات مردم عزیز شهر می باشد که مسائل ارتقای فرهنگی شهر، اعتلای دین و اخلاق، کاهش آلاینده ها، ارتقای حمل و نقل عمومی، سرمایه گذاری و مشارکت در برنامه های گردشگری، توسعه زیرساخت های سازگار با محیط زیست، روانسازی عبور و مرور را شامل می شود.

 

جمالی نژاد بیان داشت: از ویژگی های برنامه اصفهان ۱۴۰۰ حرکت به سمت پیام و پیامبر محوری به جای اقدام محوری، برنامه ریزی شهری و منطقه ای بجای برنامه ریزی سازمانی، توسعه شهر با مشارکت مردم، رصد و ارزیابی عملکرد در دو سطح راهبردی و عملیاتی و تدوین برنامه بر اساس دو رویکرد مشکل سو و هدف سو در دوقسمت پیشرفت شهر و تحول شهرداری را رقم می زند.

 

جمالی نژاد افزود: رویکرد ما در این برنامه جلوگیری از اسراف و صرفه جویی در هزینه ها بوده فلذا شهر تاب آور شهری است که در آن اقتصاد مقاومتی نشر داشته باشد و اسراف در آن خط قرمز باشد.

 

جمالی نژاد افزود: قدم های اولیه بودجه  در راستای تهیه تنظیم بودجه ریزی عملیاتی برداشته شده است که در آن افزایش سهم درآمدهای پایدار، افزایش ردیف های اعتباری در راستای اجرای پروژه های مشارکتی لحاظ شده است.

 

جمالی نژاد اذعان کرد: در این برنامه قرار است توزیع عادلانه خدمات و امکانات را در مناطق مختلف شهر اصفهان شاهد باشیم که مقدمه این امر ویژه دیدن مناطق محروم می باشد.

 

جمالی نژاد افزود: در حوزه حمل و نقل، توسعه حمل و نقل عمومی و پاک، مدیریت هوشمند ترافیک شهر و در حوزه خدمات شهری، تملک بر منطقه های عظیم فضای سبز، مدیریت منابع آب و خاک و حرکت به سمت شهر تاب آور می باشد.

 

جمالی نژاد در خصوص برنامه های شهرداری در حوزه فرهنگی افزود: رویکرد ما در برنامه اصفهان ۱۴۰۰ و بودجه ۹۵ کاملا متفاوت با رویکرد گذشته می باشد، در این برنامه اولویت با نگاه محله محور و توزیع فعالیت های فرهنگی و تفریحی به همه محله ها و مناطق شهر می باشد، در حالیکه قبلا رویدادهای فرهنگی به چند رویداد بزرگ در چند فصل خاص محدود می شد، امسال قرار است محله های ما درگیر مسائل فرهنگی بشوند و فرهنگ به همه محلات و خانواده ها و مدارس تزریق شود فلذا زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم را در فعالیت های فرهنگی و تفریحی فراهم کرده ایم.

 

جمالی نژاد افزود: اولین بار است که قرار بر آن شده برنامه های فرهنگی شهرداری از تالارها و سالن‌های شهرداری خارج و به سطح شهر ورود پیدا کند که این امر از موازی کاری دستگاه های متولی فرهنگ در شهر جلوگیری می کند.

 

جمالی نژاد خاطرنشان کرد: متاسفانه تاکنون در برنامه های مختلف از عرصه عظیم خصوصی سازی غفلت شده و شهرداری همواره سعی در تصدی گری تمام امور داشته است فلذا قرار است، با واگذاری بخشی از فعالیت ها به بخش خصوصی شاهد افزایش کیفیت و خدمات در عرصه های مختلف باشیم.

 

جمالی نژاد افزود: به دلیل اینکه اداره سازمان های متولی فرهنگی کار بسیار مشکلی می باشد و این سازمان ها نمی توانند در توسعه فرهنگ شهر نقش اساسی داشته باشند کوچک سازی و چابک سازی حوزه فرهنگ در زمینه منابع انسانی در راستای برنامه های شهرداری قرار گرفته تا با ایجاد مراکز تفریحی جدید در سطح شهر، تاسیس پردیس های خانواده محور، تاسیس مجموعه های اختصاصی بانوان و نهایتا خانه های سلامت در سطح شهر موجب ارتقای سلامت جسمی و اجتماعی جامعه بشوند که در هفته آینده با حضور وزیر محترم بهداشت شاهد افتتاح ۱۵ خانه سلامت خواهیم بود.

 

جمالی نژاد فعالیت های شهرداری در عرصه ورزشی را اینگونه تبیین کرد: با توسعه ایستگاه های ورزشی همگانی و توسعه فضاهای ورزشی روباز محیطی برای ورزش و تفریح می باشد که موجب نجات فرزندان از عدم وجود فضایی برای ورزش و تفریح می شود تا بجای گذراندن تمام اوقات در فضای مجازی محیطی سالم برای گذران اوقات فراغت آنان فراهم شود.

 

جمالی نژاد بیان کرد:شهرداری اصفهان قرار است در حوزه عمرانی یک پوست اندازی کامل کند و شما شاهد آن هستید که هم اکنون پروژه های عمرانی در سطح شهر در سه شیفت درحال اجرا می باشد.

 

جمالی نژاد در ادامه افزود: شهر اصفهان دارای ۱۱ ورودی می باشد که در حال حاضر فضاسازی و سازماندهی ۴ ورودی در دستور کار شهرداری قرار دارد و در ادامه به فضاسازی کلیه ورودی های شهر خواهیم پرداخت.

 

جمالی نژاد اضافه کرد: تکمیل خط اول مترو که یک آرزوی ۵۳ ساله برای شهروندان عزیز بود به پایان انجامید، و تکمیل فازهای بعدی آن در دستور کار قرار دارد همچنین احداث و تکمیل خطوط BRT، تملک و احداث حلقه حفاظت شهر که به روان شدن ترافیک شهری کمک به سزایی خواهد کرد، اجرای طرح های شاخص زیباسازی، تکمیل مرکز همایش های بین المللی در شش طبقه، تقاطع های مختلف(غیر همسطح استقلال، ۲۵ آبان)، نهضت پیاده رو سازی، راه اندازی پمپ بنزین های جدید شهری، حرکت به سمت انرژی های نو، که فردا اولین قرارداد را به عنوان اولین شهر کشور با معاونت فناوری ریاست جمهوری در راستای خودروهای برقی خواهیم داشت.

 

در پایان افزود: با وجود اینکه در آستانه هفته درختکاری قرار داریم فعالیت های کلیدی توسعه و حفظ فضای شهر اصفهان بسیار ویژه بوده که از جمله این فعالیت ها به مدیریت گونه های گیاهی، آموزش و فرهنگ سازی در خصوص توسعه فضای سبز،  مدریت تامین و انتقال توزیع مصرف عمومی اشاره کرد همچنین برای اولین بار پویش همگانی با عنوان لاله ها دوباره سبز می شوند را رقم خواهیم زد که قرار است ۲۳۰ هزار نهال با یاد ۲۳۰ هزار شهید انقلاب اسلامی کاشته شود.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها: , , , , , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز