چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: اجتماعی
چاپ خبر
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۴

نیاز داری بردار نیاز نداری...

دیوار مهربانی چندان هم مهربان نیست! (تصاویر تحقیرآمیز)

عده ای از مردم در رویارویی با دیوار مهربانی تعجب می کنند، عده ای خوشحال می شوند، اما این دیوار وظیفه ای بالاتر از تعجب و خوشحالی مردم برعهده دارد. دیوار مهربانی وظیفه ارتباط میان قشرهای مختلف جامعه و پیوند مردم با یکدیگر را بر عهده دارد

ندای اصفهان- حسن احمدی کافشانی/

«نیازداری بردار، نیازنداری بذار»

چندوقتی است که در شهر اصفهان همگام با دیگر شهرهای کشورمان، دیوارهایی نظر مردم رابه خود جلب میکند. دیوارهایی از جنس انسانیت با عنوان مهربانی!!

دیوار مهربانی حرکتی خودجوش و خیرخواهانه، در راستای کمک به افراد نیازمند است. شاید وسایلی که ما حتی فکر استفاده از آنها را نمی کنیم برای بعضی ازمردم وسایلی ضروری و لازم باشد. اکنون در نصف جهان دیوار مهربانی وظیفه تحویل این وسایل را به نیازمندان برعهده دارد.

پیام این دیوار ساده است: نیاز نداری بذار، نیاز داری بردار. این شعار کوتاهی است که در دل خود دریایی از مهربانی و انسانیت را دوش می کشد. محبت و مهربانی راهی است برای نفوذ در دل های مردم و خداوند نیز در کلام خود بارها از این راه استفاده می کند. در آخرین روزهای زمستان و شروع بهار امید خیلی از خانواده های شهر به همین دیوار مهربانی است.

اما تصاویر گزارشگر ندای اصفهان از وضعیت نه چندان مناسب برخی دیوارهای مهربانی سطح شهر و چه بسا وضعیت تحقیرآمیز آن خبر می دهد. به امید آنکه روزی تمامی دیوارهای شهرمان نماد محبت و مهربانی به معنای واقعی باشد.

دیوار مهربانی

دیوار مهربانی

دیوار مهربانی

ابتدای خیابان شیخ بهایی

مهربانی

میدان فیض

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

 1. احمدی گفت:

  کلمه (بسم الله الرحمن الرحیم ) که برنامه افتتاحیه مسلمانان است. بعد از نام خداوند دو صفت رحمن و رحیم گفته میشود واین بدان معنا است که محبت ومهربانی نه تنها درمیان فرشیان بلکه درمیان عرشیان نیز از جایگاه والایی برخوردار است .خداوند در مورد پیامبر خود میفرماید:و ما ارسلناک الا رحمه للعالمین ، ما تو را جز اینکه مایه رحمت جهانیان باشی ،نفرستادیم .همچنین درایه ی 53 سوره ی زمر خداوند میفرماید:بگو ای بندگان من که بر خویشتن زیاده روی ،روا داشته اید از رحمت خداوند نومید نشوید. درحقیقت همه ی گناهان را می امرزد که او خود امرزنده مهربان است . اکنون که متوجه شدیم خداوند از صفت مهربانی برخوردار است ویکی از وظایف پیامبر اسلام مهربانی ومحبت است وظیفه ی ما مردم نیز مشخص میشود و باید با یکدیگر بامهربانی ومحبت برخورد کنیم .اکنون دیوار مهربانی این فرصت را به مامیدهد که ما هم بتوانیم نسبت به هم نوع خود محبت داشته و دیگران را در نعمت های خود سهیم کنیم .

 2. مهدی ایزدی گفت:

  با سلام
  نمیدانم باید خوشحال باشم یا ناراحت ! خوشحال از اینکه کاری کرده ایم که دیوارها نیز مهربان شوند! یا اینکه این وظیفه مهم را به دوش آنها گذاشته و خود میرویم ,دیوارهایی که گاه خود نیز محتاج مهربانی ما هستند…!
  دیگر دستها وچشمهایمان طعم خوش بخشش را نمیچشند ودلهایمان طعم مهربانی…
  بهتر بود دیواری بهتر برای این کار پیدا کنیم یا لااقل به اندازه ی جایگاه جمع بازیافت برای مهربانیمان ارزش قائل بودیم,در هر محله یا منطقه جایگاهی برای جمع آوری چیزها نه به این صورت ژولیده , یا حداقل آنها را تاکنند اتو بزنند تفکیک کنند وبیرون دکه روی میزی در خور این فرهنگ زیبا قرار دهند
  که گاهی افراد سود جو یا معتادین دربعضی محله ها آنها را درو نکنند

 3. کافشان گفت:

  بنام خداوندی که شکوه انسانیت را در کمک به نیازمندان قرار داد تا نیازمنداز فقط در بندی از بتدکی خدابمانددیوار مهم نیست ازجنس چه باشد فقط نفس کمک وبندی ان مهم است

 4. بی نام گفت:

  ای کاش دیوار مهربانی هم مانند جایگاه دریافت بازیافت از طرف شهرداری اداره می شد.تا افراد سودجو وغیر نیازمند بر ندارند.وآدم دلش بیاد که لباسهای خوب را هم اونجا بذاره.

 5. ناشناس گفت:

  سلام یک دانش اموز هست به دلیل که گوشی یا تبلت نداره هنوز سر کلاس حاضر نشده اگه کسی می تونه کمکش کنه
  شمار۰۹۱۳۶۸۰۶۱۸۵

 6. ناشناس گفت:

  سلام واقعا ماکه نیاز مندیم کمترین واصلا وسایلی که نیاز داریم بدستمان نمیرسد ولی افراد سود جویی که جیبشان پراست کمک هابیشتر بدست انها میرسد از این بابت خیلی ناراحتم پس کو عدات

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
دوره جامع آموزش خبرنگار کوله پشتی/ ثبت نام تا 30 تیر/ کلیک کنید
 توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
توانبخشی کوشا/ با مجهزترین امکانات 09134126065
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
آموزش سواد رسانه به کودکان- خرید کتاب قصه های کرمیلو
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715