چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۰۷:۱۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۵
پیشنهادی به اصولگرایان
 صدا و سیما یا شهرداری اصفهان؛ تکرار یک مدیریت تجربه شده   

آنچه باعث شد این وجیزه نگاشته شود، یک روش و خط مدیریتی بوده که فارغ از اسامی که برده می شود (یا حال فعلی بعضی سیاسیون اصولگرا) حدود دو دهه قبل جریان اصولگرایی آن را تجربه کرده است...

ندای اصفهان- سرویس سیاسی: متن زیر که به طرح ایده ای در جریان مدیریتی اصولگرایان می پردازد به قلم آقای مصطفی زارعیبیر اتاق فکر قرارگاه فرهنگی شهید صیاد) نگارش یافته و الزاما دیدگاه ندای اصفهان نمی باشد. ندای اصفهان بنا بر رسالت رسانه ای خود از تضارب آرا و انعکاس دیدگاه های مختلف مخاطبین و صاحب نظران استقبال می کند. پل ارتباطی info@nedaesfahan.ir در خدمت شماست.

***

مصطفی زارعی: آنچه باعث شد این وجیزه نگاشته شود، یک روش و خط مدیریتی بوده که فارغ از اسامی که برده می شود (یا حال فعلی بعضی سیاسیون اصولگرا) حدود دو دهه قبل جریان اصولگرایی آن را تجربه کرده است.

زمانی که تقویم سیاسی اجتماعی ایران دوم خرداد ۷۶ را رقم زد؛ در حوزه مدیریت کلان تا خرد جابجایی های فراوانی با شتاب زیاد صورت گرفت تا جایی که جریان اصولگرایی اصطلاح “تغییر مدیران تا آبدارچی ادارات” را به عنوان نقد به آن نسبت می دادند. در این زمان مدیریت وقت سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی جناب دکتر علی لاریجانی دست به ابتکار سیاسی در حوزه مدیریت سازمان خود زد و مدیران لایق اصولگرا که دچار تغییر شده بودند را وارد این سازمان نمود، از مدیریت شبکه های سیما و صدا گرفته تا معاونت های آن.

اصولگرایی

زمانی هم که تقویم سیاسی اجتماعی به ۳ تیر ۸۴ رسید و با وجودی که دیگر دکتر لاریجانی سمت ریاست صدا و سیما را نداشت اما مدیران زمان ایشان به بدنه دولت اصولگرا وارد شدند و وزارت، معاونت و مشاوری رییس جمهور را برعهده گرقتند (فارغ از عملکرد مثبت یا منفی آن ها).

بعد از انتخابات ۲۴ خرداد۹۲ و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید، جابجایی های نسبتا زیادی را شاهد بودیم اما نه به سرعت زمان دولت اصلاحات. شاید شهرداری اصفهان و شهردار آن که از شورای اسلامی شهر (شورایی با اکثریت بالای اصولگرا) رای اعتماد آورده بود می توانست همانند دوست خود – دکتر علی لاریجانی- همان شیوه را اتخاذ نماید یعنی ورود مدیران لایق اصولگرا که از مسند مدیریت برکنار شده بودند را شاهد باشیم. اما متاسفانه زمان شهردار سابق اصفهان – جناب دکتر سقائیان نژاد – این اتفاق نیفتاد.

در سال ۹۴ با تغییر شهردار و انتخاب دکتر مهدی جمالی نژادِ اصولگرا باز هم این امید زنده شد که ایشان این شیوه مدیریتی را لحاظ خواهند نمود که تا کنون بر اساس احکام صادر شده این مهم اتفاق نیفتاده است (+).

اما این کار به عنوان روشی تجربه شده با توجه به ظرفیت بالای شهرداری اصفهان دور از انتظار نخواهد بود. البته اگر حواشی سیاسی اصفهان این ظرفیت را کاهش ندهد. به هرحال نفس حضور مدیرانی که چند سالی را در مدیریت های استانی و فرمانداری ها که تجربه های موفقی را اندوخته اند در بدنه شهرداری اصفهان بار منفی نخواهد داشت. همانگونه که دکتر جمالی نژاد پس از برکناری از معاونت عمرانی استانداری توسط شهردار وقت اصفهان به مدیریت شهری اضافه شدند؛ خود نشانه خوبی برای این مدعاست چراکه ایشان توانست از بین چهل و هشت گزینه نظر اکثریت قاطع شورای اسلامی شهر اصفهان را به خود اختصاص دهد.

برچسب‌ها: , , , , ,

مطالب مرتبط

  1. صحیح گفت:

    بله ، حرف شما صحیحه ، ولی کی گوش میده
    0    0
نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز