یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
اخبار اصفهان
سرتیتر اخبار
سرویس: سیاسی
چاپ خبر
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
 حامیان رسانه ای دولت: احمدی نژاد اشتباه کرد؛ یارانه نقدی را قطع کنید/ وعده رونق اقتصادی با حذف یارانه نقدی   

کارشناسان اصلاح‌طلب، فعالان سیاسی و رسانه‌های حامی دولت در ۲ سال اخیر بارها با تاکید بر این که پرداخت یارانه نقدی، میراث شوم دولت احمدی‌نژاد است، بر ضرورت اصلاح این مسئله تاکید کرده‌اند.

به گزارش ندای اصفهان ، حامیان دولت در ۲ سال اخیر بارها بر ضرورت قطع پرداخت یارانه نقدی تاکید کرده‌اند.

کارشناسان اصلاح‌طلب، فعالان سیاسی و رسانه‌های حامی دولت در ۲ سال اخیر بارها با تاکید بر این که پرداخت یارانه نقدی، میراث شوم دولت احمدی‌نژاد است، بر ضرورت اصلاح این مسئله تاکید کرده‌اند.

شاید تنها اختلافی که میان حامیان دولت درباره قطع پرداخت یارانه نقدی باشد، درباره زمان اجرای این طرح است. برخی از حامیان دولت معتقدند که پس از انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری، دولت باید یارانه نقدی همه اقشار را حذف کند. برخی دیگر نیز معتقدند این کار باید هر چه سریع‌تر و بدون توجه به انتخابات، قطع یارانه نقدی انجام شود.


 به عنوان نمونه به چند مورد از مواضع حامیان دولت در چند ماه اخیر اشاره می‌شود.

تاریخ نام روزنامه مطلب علیه پرداخت یارانه نقدی
۲ اسفند روزنامه اصلاح‌طلب آرمان دولت یازدهم، اسیر یارانه نقدی است. یک مقام مسئول در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه «همه دولت اسیر یارانه نقدی شده است» درباره چگونگی حذف شهروندان از دریافت یارانه نقدی توضیح داد.
۲ اسفند روزنامه اصلاح‌طلب آرمان بیش از ۵ سال از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها می‌گذرد و در این مدت و به‌ویژه در دو سال و نیم گذشته بارها درباره احوالات دولت در شب پرداخت یارانه‌ها شنیده‌ایم؛ از عذاب الیمی که وزیر نفت درباره جمع کردن پول هدفمندی و رساندن به موقع آن به دست یارانه‌بگیران گفت، تا شب مصیب عظمای دولت که وزیر اقتصاد آن را درباره شب پرداخت یارانه‌ها به کار برد.
۲ اسفند روزنامه اصلاح‌طلب آرمان اجرای این قانون طی بازه زمانی ۲۸ آذر ۱۳۸۹ تا ۳۱ آذر ۱۳۹۴ منجر به تحمیل هزینه‌ای بالغ بر ۲۳۶ هزار میلیارد تومان به کشور شده؛ این در حالی است که با وجود این هزینه قابل توجه، آثار و نتایج مطلوبی به‌ دست نیامده است.
۱۵ بهمن روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) طرح حذف ١۵ میلیون نفر را یکی از اداره کل‌های وزارت رفاه مطرح کرده است.
۱۰ دی روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) پرداخت یارانه ها و دیده شدنش در بودجه سال ۹۵ موضوعی است که می تواند دولت را با چالش های جدی مواجه کند، یارانه هایی که پرداخت آن هر ماه هزینه های گزافی را برای دولت به همراه داردو در عین حال این مبلغ می تواند به شکل زیرساختی در اقتصاد کشور به کار رود و به صورت بلند مدت اثر قابل ملاحظه ای دراشتغال و رشد اقتصادی فراهم کند.
۱۰ دی روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) دولت اما این روزها مشغول تدوین بودجه و برنامه ششم توسعه به طور همزمان است و اگرچه پیش از این نوبخت اعلام کرده بود پرداخت یارانه ها به روال سایق ادامه دارد و در بودجه ۹۵ به همان سیاق ادامه پیدا می کند اما به گفته برخی کارشناسان نه تنها منابع پرداخت یارانه ها معضل مهم دولت به حساب می‌آید بلکه ماهیت این روش و باید و نباید پرداخت این مبلغ بحث اصلی کارشناسان اقتصادی است.
۱۰ دی روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) گروهی که تصمیم به هدفمندی یارانه ها گرفتند نه از هدفمندی و نه از یارانه هیچ نمی دانستند…. دولت هرماه و براساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، بیش از ۳۳۰۰میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت می‌کند. از زمان اجرایی شدن پرداخت یارانه نقدی در ۲۸آذر۱۳۸۹ طی ۵۷مرحله بیش از ۲۰۰هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است،مبالغی که نه تنها به رونق اقتصادی کمکی نکرد که به اختلاف طبقاتی و ایجاد عدم تعادل در بازار کمک کرد.
   روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان)

اگر هزینه ی هدفمندی یارانه ها صرف امورعمرانی و زیرساخت های کشور می شد نتیجه ی بسیار مطلوب تری برای اقتصاد کشور داشت…

مهدی تقوی در این خصوص می گوید: دربحث یارانه ها دولت نباید از تبعات سیاسی این اقدام هراسی داشته باشد، قطع یارانه ها و صرف هزینه ی آن دراقتصاد، نفع مستقیم برای مردم خواهد داشت و آقای روحانی باید در این زمینه برای مردم روشنگری کند.

۲۸ آذر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان)

پرداخت یارانه نقدی به بحرانی برای دولت یازدهم تبدیل شده است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد پرداخت یارانه نقدی در سال آینده و در قالب برنامه ششم توسعه نیز پیش بینی شده است اما دست اندرکاراندولتی قصد دارند تدابیر لازم برای شناسایی برخورداران و حذف یارانه آنان را همچنان در دستور کار قرار دهند تا بالاخره بتوانند یارانه بگیران واقعی را در این طرح تحت پوشش قرار دهند.

۲۸ آذر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) هنوز شمار کسانی که قرار است در سال آینده از فهرست یارانه‌بگیران حذف شوند معلوم نیست اما برخی برآوردها نشان می‌دهد در صورت تداوم روند کنونی در سال آینده و برنامه‌ریزی برای حذف ۶ میلیون نفر از فهرست یارانه بگیران، ظرف ۵ سال می‌توان به تحقق کامل طرح هدفمندی یارانه‌ها امیدوار بود. در حالی حذف گام به گام یارانه بگیران برخوردار در دستور کار قرار دارد که برخی معتقدند سنگ بنای این طرح از ابتدا با ثبت نام عمومی از تمامی مردم و همچنین تعیین مبلغی غیرکارشناسی و بالاتر از عایدی از یک سو و همچنین اختلال در برنامه‌ریزی دقیق برای مصرف آورده ناشی از اجرای این طرح، اشتباه برداشته شد.
۲۸ آذر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) در شرایط کنونی پرداخت یارانه نقدی به بحرانی برای دولت یازدهم تبدیل شده است. مقامات دولتی می‌گویند در این شرایط هر ماه واریز یارانه‌ها مشکلات فراوانی را برای دولت ایجاد می‌کند. طرح هدفمندی یارانه‌ها قرار بود در ۵ سال اجرایی شود.
۱۷ آذر روزنامه تعادل (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) شناسایی ثروتمندان روش‌هایی دارد که به‌راحتی می‌توان آنها را شناسایی کرد؛ درحال حاضر اساتید دانشگاه، مهندسان، پیمانکاران، پزشکان و بسیاری از افراد پردرآمد یارانه می‌گیرند که این یک کار غیرمنطقی است. دولت می‌تواند براساس میزان املاک و دارایی‌های فرد، محل سکونت، متراژ ملک وی و بسیاری از اطلاعات دیگری که در اختیار دولت است ثروتمندان را شناسایی کند.
۱۷ آذر روزنامه تعادل (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) اخیرا وزیر کار اعلام کرده که یارانه حدود ۲میلیون‌و۹۰۰هزار نفر حذف شده و در عین حال بالغ بر ۶۰درصد معترضان به حذف یارانه، دوباره به لیست یارانه‌بگیران اضافه شدند. همین موضوع نشان از روحیه محافظه‌کاری دولت نسبت به این مساله دارد، زیرا فکر می‌کند که اگر یارانه برخی افراد جامعه را حذف کند، پایگاه اجتماعی خود را از دست خواهد داد.
۱۷ آذر روزنامه شرق گویا دغدغه پرداخت یارانه نقدی سر آن ندارد که دست از دولت بکشد. آن‌گونه که این بار هم مشابه آنچه در دولت‌های نهم و دهم رخ داد، پرونده تخلفات یارانه‌ای دولت یازدهم نیز به قوه قضائیه ارجاع شد تا به آن رسیدگی شود.
۱۷ آذر روزنامه شرق اگر تخلفی عمدا صورت گرفته برخوردهای قانونی را نباید از یاد برد، اما آنچه اکنون رخ داده، به نظر نمی‌رسد تخلف به‌عمد باشد اما به‌هر‌صورت ناچار‌بودن دولت در پرداخت این هزینه‌ها موجب رخ‌دادن این تخلف شده است؛ هرچند که این عملکرد، دلسوزانه بوده باشد. دولتباید راهکاری برای توجیه این مسئله ارائه دهد تا بتواند قوه قضائیه را قانع کند.
۲۶ آبان روزنامه تعادل (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) مصالح انتخاباتی دولت حکم می‌کند یارانه نقدی قبل از انتخابات، حذف نشود.
۲۶ آبان روزنامه تعادل (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) دولتی با وضع یارانه‌های نقدی حب خود را در دل مردم ایجاد کرد و دولتبعدی با تمام سختی که قانون دولت قبل برایش ایجاد کرده است، نمی‌خواهد با حذف یارانه‌های نقدی بغض خود را در دل مردم بیفکند. پرداخت یارانه‌های نقدی، با وجود کاهش قیمت نفت و رکود اقتصادی،دولت یازدهم را با چالش‌های زیادی روبه‌رو کرده اما باوجود این، دولتبرای ایجاد تغییر این رویه دست نگه داشته است.
۲۵ آبان روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) یارانه نقدی، کابوس دولت شده است. داستان یارانه‌های نقدی مدتی است تبدیل به کابوسی برای دولت شده است و هرچند در این مدت تمام تلاش خود را برای قانع کردن مردم برای دست کشیدن از این مبلغ هرچند ناچیز کرده است اما مردم حاضر به چشم پوشی از این رقم نیستند.
۲۵ آبان روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) پس از سیاست‌های شکست خورده پیشین این بار دولت برای اطلاع‌رسانی موضوع حذف یارانه نقدی از سیاست انتشار دادن قطره‌چکانی اطلاعات استفاده کرد در این خصوص عده‌ای از مسئولین از عدم حذف یارانه‌ها و عده‌ای از حذف اقشار پردرآمد و مرفه جامعه خبر می‌دادند و این اخبار ضد و نقیض جامعه را در مقابل این اتفاق حساس‌تر کرد…
همان‌طور که وزیر رفاه گفته دولت قصد دارد با عدم اطلاع‌رسانی درست درباره حذف یارانه نقدی، مردم اطلاعات زیادی در این باره نداشته باشند تا از آثار احتمالی حذف یارانه نقدی کم شود.
۲۵ آبان روزنامه ابتکار (به مدیرمسئولی محمدعلی وکیلی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) پس از سروصدایی که بابت انصراف از دریافت یارانه به پا شد و عده‌ای با تمام بی‌نیازی حاضر نشدند دست از ۴۵ هزار تومان بشویند باز همدولت برای خروج از مشکلات مالی راه چاره‌ای جز حذف اقشار مرفه جامعه از لیست یارانه بگیرها ندید و اعلام مجددی برای حذف آنها کرد و این بار نیز افرادی برای عدم حذف خود از این لیست اعتراض‌های خود را در مدل‌های مختلف اعلام کرده و در سامانه اعلام نیاز یارانه نقدی اسامی خود را برای رفع این مورد ثبت کردند.
۱۹ آبان روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) دولت پس از انتخابات، یارانه نقدی را حذف کند.مهدی پازوکی اقتصاددان اصلاح‌طلب درباره حذف یارانه پولدارها معتقد است زمان کنونی، زمان مناسبی برای حذف یارانه‌ها نیست. او گفت: من معتقدم حذف یارانه‌های نقدی هر چند کاری بسیار ضروری است اما بهتر است در دور دوم ریاست‌جمهوری روحانی اتفاق بیفتد تا مشکلی از این بابت متوجه اقتصاد ایران نشود.او ابراز نگرانی کرد که وعده‌های پوچ و بی‌سرانجام از سوی رقبای دولت مبنی بر بازگرداندن یارانه‌های نقدی بتواند به عنوان اهرمی برای کسب رای در آینده‌ای نزدیک کاربرد داشته باشد.
۱۸ مهر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) دولت درحالی برای حذف افرادی که نیازمند دریافت یارانه نیستند این دست و آن دست می‌کند که به نظر نمی‌رسد این احتیاط‌‌ها بر میزان رای اخذ شده دولت در آینده تاثیری داشته باشد.
به نظر می‌رسد عدم اجرای طرح‌ها بی‌اعتمادی و کاهش محبوبیت بیشتری را برای دولت به بار آورد تا اجرای طرح‌هایی که به مذاق برخی خوش نمی‌آید.
۱۸ مهر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان)

به گفته جبل‌عاملی در صورتی که دولت برنامه‌های اعلامی را به صورت جدی دنبال کرده و اجرایی کند جامعه اعتماد بیشتری به آن دولت پیدا خواهند کرد لذا این حجم از احتیاط برای حذف پردرآمدها به نظر می‌رسد توجیه چندانی نداشته باشد.

او با بیان اینکه عملیاتی کردن پروژه حذف تا همین سطح نیز قابل تقدیر است، توضیح داد: حتی اگر دولت برای اجرای این پروژه به حساب‌های بانکی افراد سرکشی کند هم جای اعتراض ندارد چرا که وقتی افراد برای دریافت ویزا باید اطلاعات حساب‌های بانکی خود را ارایه دهند؛ اعلام این اطلاعات برای کشور خودشان نیز قابل انجام خواهد بود.

۱۸ مهر روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) حذف یارانه نقدی از سوی دولت، قابل تقدیر است و با وجود آنکه انجام آهسته تکلیف قانون به دولت نیز مورد تایید کارشناسان است ولی تحلیلگران معتقدند دولت به دلیل ترس از کاهش محبوبیت و ریزش آرای آتی خود برای حذف پردرآمدها دست به عصا راه می‌رود.
۳۱ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان علی قنبری معاون وزارت جهادکشاورزی درباره یارانه نقدی در روزنامه آرمان نوشته است: دولت گذشته اشتباه بزرگی انجام داد و خسارت بزرگی را به اقتصاد ایران وارد کرد. آن اشتباه و خسارت بزرگ این بود که یارانه‌ها را به صورت نقدی به همه افراد پرداخت کرد. در این نوع پرداخت یارانه همه افراد دارا و ندار از یک میزان کمک مالی برخوردار شدند که این مساله نه تنها کمکی به بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم نکرد بلکه موجبات تخریب اقتصاد را هم فراهم آورد.
۳۱ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان در توزیع صحیح یارانه‌ها نیز نمی‌توان آن‌قدر انتظار کشید تا ارزش یارانه فعلی کاهش پیدا کند که یا پرداخت آن برای دولت بار سنگینی نباشد یا مردم دیگر چندان اهمیتی به آن دهند. نباید دولت نسبت به این مساله منفعل عمل کند. دولت یازدهم باید این عملکرد دولت گذشته را تصحیح و جبران کند. دولت باید در این زمینه روش‌هایی اتخاذ کند که به اقشار نیازمند جامعه حتی بیش از میزان حال حاضر پرداخت شود.
۳۱ شهریور روزنامه جهان صنعت دولت روحانی امکان پیدا کرد که به نام مجلس و مصوبه بودجه، بار پرداختی خود را کم کند و معترضان را به نمایندگان خودشان در خانه ملت ارجاع دهد. روشن است که با این ترتیب، دولتی‌ها از خطر اعتراض شهروندان در امان هستند و در عین حال آینده انتخاباتی نمایندگان فعلی نیز به خطر می‌افتد.
۳۱ شهریور روزنامه جهان صنعت گدایی دولت برای پرداخت یارانه… چندی پیش یکی از مقامات ارشد در دیداری غیررسمی به نگارنده می‌گفت که از بیستم هر ماه برای تامین بودجه یارانه مانند گدایان به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور سر می‌زنیم تا بودجه یارانه‌ها تامین شود.
۳۱ شهریور روزنامه جهان صنعت با منابع موجود، ادامه پرداخت‌های موجود برای نظام اقتصادی کشور ویرانگر است اما این فرار از مسوولیت میان دولت و مجلس و پاس دادن موضوع به نهادهای گوناگون تا کجا ادامه می‌یابد. یک وضعیت آن است که این فرار تا انتخابات دوره آتی مجلس شورای اسلامی ادامه پیدا کند و پس از روشن شدن تکلیف و نتایج انتخابات به ویژه نمایندگانی که موفق به ورود به مجلس بعدی نشده‌اند، مجددا قطع یارانه پردرآمدها و حتی اقشار متوسط را دنبال کند. وضعیت دیگر آن است که این فرار ادامه یابد تا بالاخره مرجعی ارشدتر مانند مجمع تشخیص مصلحت نظام در آن دخالت و ماجرا خاتمه پیدا کند.
۳۰ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان

چرا دولت یازدهم هدفمندی یارانه‌ها را اصلاح نکرد؟

از همان ابتدا نقد‌هایی بر پرداخت یارانه نقدی بر دولت وارد بود و در روزهای آغازین اجرای هدفمندی یارانه‌ها مشخص بود که این برنامه با شکست رو‌به‌رو خواهد شد و در اقتصاد کشور هیچ اثر مثبتی نخواهد داشت.

۳۰ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان در حال حاضر اکثر مردم از اجرای این طرح ناراضی هستند و حتی حاضرند مبالغی را که تا به امروز دریافت کرده‌اند همراه با بهره اش بهدولت بازگردانند، اما قیمت‌ها به زمان قبل از اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها بازگردد. این امر نشان‌دهنده این است که سیاست هدفمندی یارانه‌ها شکست خورده است.
۳۰ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان اشتباه در نحوه اجرای آن است که هم مردم و هم اقتصاد کشور را دچار بحران کرده است. سیاست‌های دولت قبلی در اجرای این طرح ناموفق بود و دولت فعلی هم در تبلیغات انتخاباتی خود شعار اصلاح قانون یارانه‌ها را مطرح می‌کرد ولی تا کنون بر روال دولت احمدی‌نژاد اجرای این طرح را ادامه داده است.
۳۰ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان اگر دولت از همان ابتدا یارانه‌ها را صرف نیاز‌های روزمره مردم همچون آموزش، درمان و حمل و نقل می‌کرد، چه بسا این طرح به موفقیت می‌انجامید. در نتیجه اجرای طرح هدفمندی یارانه‌ها به شیوه کنونی نه تنها تا به امروز موفق نبوده است، بلکه نتایج منفی را به دنبال داشته است و صرفا مبلغی از بودجه کشور را هدر می‌دهد.
۱۲ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان یارانه افراد متوسط به بالای جامعه باید حذف شود. هیچ جای جهان را سراغ نداریم که به مردم در این سطح وسیع یارانه نقدی پرداخت شود. این پول به جای جیب مردم باید به مسیری می‌رفت که هم عدالت در جامعه برقرار شود و هم اینکه تضییع در حقوق کسی اتفاق نمی‌افتاد.
۱۲ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان پرداخت یارانه به تمام اقشار جامعه نوعی بی عدالتی است که نسبت به نسل حاضر و نسل آینده صورت می‌گیرد. با حذف یارانه افراد متوسط رو به بالای جامعه در عین برقراری عدالت می‌توانیم سازوکار مناسبی را برای نسل حاضر و آینده شاهد باشیم. حامل‌های انرژی موجود در کشور تنها متعلق به مصرف نسل فعلی نیست و باید  در زیرساخت‌ها تحول عظیمی را ایجاد کرد تا نسل آینده از آنها استفاده کند.
۱۲ شهریور روزنامه اصلاح‌طلب آرمان با حذف یارانه برخی از افراد می‌توانیم شاهد رونق اقتصادی در بسیاری از زیرساخت‌های کشور باشیم تا برای آیندگان ماندگار باشد. در غیر این صورت این پول‌هایی که به صورت نقدینگی در جامعه در حال پرداخت است، جز ایجاد تورم و مشکل برای خود دریافت کنندگان یارانه چیز دیگری را در بر نخواهد داشت. باید هدفمندی یارانه به مسیر صحیح هدایت شود وگرنه با روش‌هایی که قبلا وجود داشته این کار جز هزینه و ضرر هیچ چیز دیگری نخواهد داشت. هدفمندی آن‌طور که در دولت قبل اجرا شد، هم برای حال و هم برای آینده زیانبار است.
۱۱ شهریور روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) یارانه باید حذف شود اما زمان این کار فعلاً نیست. حذف یارانه‌ها در شرایط کنونی اقدام درستی نیست.
۱۱ شهریور روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) درست است که بودجه عمرانی بسیار کمتر از یارانه‌هاست، درست است که یارانه دست و پای دولت را بسته است اما نباید حالا به فکر حذف آن بود.
۱۱ شهریور روزنامه اعتماد (به مدیرمسئولی الیاس حضرتی، کاندیدای اصلاح‌طلبان) بیایید واقع‌بین باشیم. درباره این صحبت کنیم که دولت از چه فرصتی به درستی استفاده نکرد. نه اینکه بگوییم چرا ضربتی یارانه را برنداشت. به هر حال دولت احمدی‌نژاد یک سنت بدی را در جامعه ما به جا گذاشت، به صلاح دولت نیست که از نظر سیاسی این کار را بکند. باید در شهریور ۱۳۹۶ این کار انجام شود. تعارف نداریم هر چند این کار درستی است اما اجرای آن پیش از این زمان به محبوبیت دولت لطمات جدی خواهد زد

انتهای پیام/

منبع : مشرق

برچسب‌ها: , , ,

مطالب مرتبط

نظر شما
نام :

ایمیل :

از درج کامنت های توهین آمیز معذوریم
متن کامنت :
 


به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
به توان تشکیلات! (کتاب تقدیرشده منتقدین) 09132706715
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
سفریاران، بلیط ارزان هواپیما، تور گردشگری سراسر کشور
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
تبلیغات در مردمی ترین سایت استان اصفهان؛ 09132706715
پایگاه خبری رهیافته
پایگاه خبری رهیافته
اصفهان شرق
اصفهان شرق
وعده صادق
وعده صادق
گفتمان نیوز
گفتمان نیوز